ostoros#3
Valójában ennél korábban kezdődött az USA és Kína szövetsége. A 70-es években, amikor Kína és USA szövetséget kötött (melynek célja USA részéről a szovjetunió izolálása volt). Az USA komoly gazdasági segítséget nyújtott Kínának, eltöröltette a vele szemben fennálló kereskedelmi embargókat, stb. Kína emiatt olyan erősen fejlődött, hogy a népesség a szovjetunió összeomlásakor gyakorlatilag le volt kenyerezve, ezért maradt hatalmon a párt a mai napig.
Persze mindenki ismeri a Tienenman téri eseményeket, meg látta a csávót, aki odaállt a tankhadoszlop elé, de az igazi kérdés, hogy egy tízmilliós városban miért csak ennyien tüntettek? Azért, mert fejlődött a gazdaság, az emberek nem voltak érdekeltek egy rendszer váltásban. Utoljára szerkesztette: ostoros, 2020.01.20. 20:20:04
intl#2
az ASML europai, itt az ideje itt is felhuzni plusz gyarakat. Utoljára szerkesztette: intl, 2020.01.20. 17:52:17
nlght#1
A 90-es években kellett volna gondolkodni mielőtt minden gyártást kiszerveztek Kínába és Tajvanra, akkor Kína még mindig kb. vietnami szinten lenne gazdaságilag és katonailag sem fenyegetné a térséget, mert nem lenne miből.