17
  • MerlinW
    #17
    Szerk: belső/alternatív hálózatokon levőkkel. Így pontosabb.
  • MerlinW
    #16
    2019-ben kb 100 millió publikus szervert lehetett számolni. Ez szerintem szorozható kettővel a belső hálózaton/Tor-on levőkkel együtt. És kb 200W/szerverrel átlagolhatunk + szervertermek/szobák klímája ami kb 500-1000W/h / eszköz, azaz legyen mondjuk 800W/20 szerver.

    Ez alapján:
    ~40 milliárd watt a klima
    ~8 milliárd watt a szerverek

    48 petawatt/h? Matekozzátok ki :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.09.03. 12:32:03
  • MerlinW
    #15
    Nem az áram ára a lényeg, hanem maga az erőforrás.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.09.03. 12:17:51
  • noland
    #14
    Jó ötlet, de sajnos, ugyanúgy menne minden tovább, a spamek rekámok, egyszerűen beépítenék a termék árába, sadly.
  • Rotary #13
    Ezek szerint 1 darab e-mail elküldése körülbelül 1-2 Wh energiát igényel? Az még így nem is tűnik soknak. De ha mondjuk elküldöm 1000 címre akkor már 1kWh? Szerintem ezt így nem lehet számszerűsíteni ahogy a cikkben van.
  • Sydra
    #12
    Szerintem jobb lenne egy olyan rendszer az email helyett, amiben minden üzenetküldéssel átutalsz 1 centet az email fogadó számlájára. Ha oda-vissza leveleztek az gyakorlatilag ingyen van. Ugyanakkor ha milliókat akarsz spammolni az hirtelen nagyon drágává válna. Így a globális email forgalom a töredékére redukálódna.
  • wraithLord
    #11
    Az e-mailnél maradva... Ahogy a honlapok is tele vannak mindenféle felesleges, erőforrászabáló vacakkal, és ahogy a valóságban is mindenféle felesleges szórólapot dobálnak be az emberek postaládájába, úgy egy csomó felesleges e-mailt is kapunk, gyakorlatilag spam, akár a spam mappába szortírozzák a szűrők, akár nem.
    Pl. ezzel is lehetne valamit kezdeni.
  • Sydra
    #10
    Én először neked tiltanám meg, hogy áramot használj.
  • molnibalage83
    #9
    Az ziher.
  • Thrawn
    #8
    Miért ebbe kötnek bele?! A kriptós bányászfarmok felszámolásával kellene kezdeni.
  • molnibalage83
    #7
    Nos, első körben akkor sorvezetőnek.

    1 kWh áram előállítása ma nagy átlagban a világon kb. 400-500 gCO2-vel jár.
    Legyen akkor 0,5 kg CO2/kWh.

    Akkor 16000 tonna az 1,6 * 10^4 * 10^3 kg CO2. Ez 16 millió kg CO2.
    Ebből 32 millió kWh áram lesz.

    Ebből tehát 32 millió kWh ---> 32 ezer MWh. Ez Paks kb. 16 órás termelése.

    Tekintve, hogy mekkora szerverfarmok vannak ez még reális is lehet. Mennyi a világ teljes szerverfarm fogyasztása és ebből mennyi lehet email?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.12.31. 18:49:46
  • NEXUS6
    #6
    Nem volt már ez a cikk 1-2 hete valahol? Kicsit lagos a net az SG-n :D
    "A több mint 16 000 tonna kibocsátott szén-dioxid megtakarítása 80 000 London-Madrid repülőút törlésének vagy 3300 dízelautó forgalomból való kivonásának felel meg."
    Miért pont dízelautó? A újabb dízelmotorok hatásfoka 45-50%-os lehet, szemben a benyáséval ami max olyan 35-40% körüli. Szal még mindig kevesebbet fogyasztanak általában a dízelek, kevesebb CO2-t eregetnek a levegőbe, bár a benyások sokat fejlődtek.
  • Sydra
    #5
    Újabb politikai poszt az IT/Tech rovatban.
  • dyra
    #4
    Jó hát teljesen hülyének néznek szokás szerint mindenkit. A vége az lesz, hogy mindenki megújulón meg zöld energián lesz a szénerőművek meg csak úgy magukban mennek majd.
  • Csaba161
    #3
    Sokkal egyszerűbb, ha visszatérünk a betárcsázós Internetre, akkor a 12KHz miatt akár milliomodrésze is lehet az Internet fogyasztása a mainak...

    Utoljára szerkesztette: Csaba161, 2019.12.31. 12:54:32
  • nlght
    #2
    publikálhatnák a képletüket, mert ezt én se tudom elhinni
  • tom_pika
    #1
    "naponta eggyel kevesebb elektronikus levelet küldene el, akkor évente több mint 16 000 tonna szén-dioxid kibocsátását lehetne megtakarítani"

    Ezt egyszerűen nem tudom elhinni. Ha így van,akkor valami nagyon nincs rendben a szerver oldalon...