11
  • wraithLord
    #11
    Ezeket az ugrálásokat tartalomblokkolóval lehet csak megoldani. Egyrészt egy csomó sallang (pl. reklám/reklámfelület, social plugin vacak) nem töltődik be, másrészt pedig eleve sokkal gyorsabban tölt be az oldal. Szinte egyszerre jön be minden elem.
  • Neocortex
    #10
    Megoldható hogy az oldal csak akkor jelenjen meg mikor a css és js már betöltődött ezzel elkerülve az ugrálást, de ezt a Google Pagespeed kifejezetten ellenjavallja és lepontoz, senki nem akar rosszabb eredményt a google találati listában ezért minden oldal ugrál ahol nincsenek a méretek predefiniálva
  • gombabácsi
    #9
    a másik röhelyes dolog, hogy tölt az oldal, én meg már tekerek le, erre a betöltés végén felugri a tetejére :D
  • dyra
    #8
    A követőkódot és adatmutyis oldalakat (minden amiben google analitika és hasonlók vannak) mikor fogja jelezni?
  • gombabácsi
    #7
    hát, ja rossz programozók. de megértem őket. az egész net egy összegányolt szemétkupac. ki akarna egy ilyennel szembeszállni?
  • gombabácsi
    #6
    ja ez a félrekattintás ez szerintem sokszor tudatos. így kattintasz véletlen reklámra :D
    pár napja a gmail is csinálja. kattintanék a levélre, erre 3 hellyel lejjebb kerül az egész levelezés és az első 3 sor reklám levél :D szerencsére ezt nem a fő leveleknél csinálja, hanem csak a közösségi leveleknél :D
  • Sydra
    #5
    Szerintem megoldható, hogy a belső elemeket igazítsa a befoglaló elemekhez és nem fordítva.
  • kvp
    #4
    Ez a progressziv loading miatt van. Mar akkor megjeleniti a bongeszo amikor meg tolt. A javascriptes betoltes vege meg eleg nehezen hatarozhato meg.

    Regen elobb betoltott minden es utanna rajzolt (a status bar-on irta hol tart). Addig nem latszott semmi amig az utolso kis 1x1-es tracker gif is be nem toltott. A progressziv betoltes az egy extra feature-kent indult.

    En egyebkent ha sokaig tolt egy csiga ikont raknek az address bar-ra, mert barmi mas hasznalatgatlo lehet. Pl. egy webkamera oldala (ha jol mukodik) soha nem hagyja abba a betoltest.
  • Sydra
    #3
    A legjobb, amikor rá akarsz kattintani valamire, de elugrik az oldal és mást nyit meg. :D
    Amúgy ez akkor szűnik meg, amikor a rossz és igénytelen programozók megszűnnek létezni. Vagyis soha.
  • gombabácsi
    #2
    a fel-le, jobbra balra ugráló oldalak vajon mikor szűnnek meg? 2100-ra esetleg?
    szinte már minden weboldal betöltés után másodpercekig ugrál fel-le, jobbra balra... van ami fél perc után is. olvasom az oldalt erre az egész elugrik :D röhelyesen igénytelen a net nagy része...
  • Sydra
    #1
    Szóval a konkurenciák mind meg lesznek jelölve lassan betöltődő oldalnak.