49
  • defiant9
    #41
    Nem tudom milyen az etikus troll.
    A lám a magas CO2 milyen jó vs. lám az alacsony CO2 milyen rossz már nagyon aszimmetrikussá tette a hsz-aid üzenetét. Én csak némi egyensúlyt hoztam azzal hogy behivatkoztam a felnőttként miért is nem játszunk a tűzzel aspektust. Felelős ember nem szívesen rak olyan tűzre amit nem tud kontroll alatt tartani, akkor sem ha nagyobb tűz még több meleget ad.
  • NEXUS6
    #42
    Én meg azért rakom be minden cikk alá a hivatkozásaimat, mert a média kiegyensúlyozatlanul másról sem fröcsög, csak hogy minmeghalunk, meg a világ elleni legnagyobb bűn a CO2. Miközben ennek vannak azért más aspektusai is.

    Az egyensúlyt ebben a szituban, én úgy érzem, hogy nem nekem kell képviselnem, ha az már eleve el van tolódva.
    De ha gondolod, te felvállalhatod. ;)
  • defiant9
    #43
    Rendben, a kiegyensúlyozás szabadsága mindenki számára adott:)
  • Gravitoni
    #44
    Az észérvek azt mondják hogy a Piramisokat magas technológiai fejlettségű emberek készítették az építés dátumának a jelzése miatt.. erre felsorakoztatott másodlagos bizonyítékok egész tömkelege áll rendelkezésre kontra a hivatalos mesével, hogy az ókori egyiptomiak építették fáraók tiszteletére.. ez minden csak nem észérv.. és 100 irányból lehet rommá verni, kezdve csak a legegyszerűbb kérdéssel:

    ha valóban az ókori egyiptomiak építették, akkor hol vannak a hierolglifák tízezrei, felsorakoztatva a piramisok belsejében a folyosókról? Hamár az észérveknél tartunk..
    Utoljára szerkesztette: Gravitoni, 2019.11.11. 22:15:36
  • NEXUS6
    #45
    "A néphagyomány, Manethón és Hérodotosz történeti munkái Kheopsz (vagy Szóphisz) nevéhez kötötték ezt az építményt, aki az ókori Egyiptom IV. dinasztiájának Hufu nevű uralkodójával azonosítható. Ezért nem tekinthető véletlennek, hogy nevét a piramison belül is megtalálták már a 19. században (Vyse). A hat feliratból négy kártusba írt nevet tartalmaz, mindegyik egyszerűsített, kurzív hieroglif jelekkel íródott, vörös tintával. E feliratokról újabban gyakran feltételezik, hogy hamisítványok, mivel olyan helyen vannak, ahol normális körülmények között nem láthatóak. Azonban a III–V. dinasztia egyetlen piramisában sincs látható helyen lévő felirat, ezért önmagában ez az érv nem állja meg a helyét, ráadásul Vyse valószínűleg nem ismerte a folyóírásos hieroglifákat. Ezek részben a munkavezető feliratai lehetnek arról, hogy melyik építkezésre kell vinni a szóban forgó kvádert,[1] részben viszont a minden korban fellelhető epigráfiai emlékekhez hasonló megörökítése az építésnek. Sznofru Vörös-piramisán a hasonló jelek datálva is voltak, amelyek az építés meglepően gyors üteméről tesznek tanúbizonyságot.[2] "
    Wiki
  • defiant9
    #46
    Ha abból indulunk ki hogy valami isten komplexus az egész piramis alapja, akkor az sem kizárt hogy a hitvilág szerint ez nem valami verejtékes munkával épített épület hanem az örökkévalóságnak szóló magasztos sírhely, ami a legkevésbé kívánatos hogy eviláginak dokumentálják. Persze ha azt látnánk hogy a köveket valami fejlett technológával fargicsálták, akkor el lehetne gondolkodni, viszont azt látjuk hogy ezt bizony kézzel vésték, és Occam borotvája szerint a legegyszerűbb magyarázat az hogy ember alkotta az egész, nagy munka volt, de kivitelezhető.
  • Gravitoni
    #47
    A nagy munka az nagyon finom kifejezés , több száz éven keresztül készült volna , de a legnagyobb kövek szállítása , mozgatása és tükörsimára csiszolása az valódi , igen komoly rejtély tárgyát képezik.. ahogy mondtam a legnagyobb kövek alsó tömeghatára az 500 tonna, amiket a ma létező komoly teherbírású acélszerkezetes daruk is csak igen komoly rákészüléssel hajtanak végre ekkora tömegű tárgyak mozgatását, ráadásul nincs magyarázat sem arra milyen anyagból lévő tárgyakkal csiszolták tükörsimára a nagy felületű gránittömböket és főleg hogyan szállították el a 800 km-re lévő asszuáni kőfejtőből.

    Az ókori egyiptomiak, temetkezési kultusza, és a piramisok másolása az egy olyan valaha élt fejtett civilizáció másolása lehet, akiknek a valódi technológiája már a feledés homályába merült amikor az ókori egyiptomiak feltűntek a térségben.

    A "jövőnek való üzenés" amit az ősöktől tanultak , az lehet a temetkezési kultúrájuk alapja.. Gondold csak el, ha most beütne a Krack.. akkor egy pár (?) generáción belül újra elvadulnánk... vannak is erről jó sci-fi novellák, filmek (pl.: a WaterWorld Kevin Costnerrel) és egyéb posztapokaliptikus művek.. de az hogy "üzenjünk a jövőnek, a jövő emberének" az már eleve hasonló technikai fejlettségi szinten lévő emberek munkájára és jelenlétére utal.
  • defiant9
    #48
    Mivel a másik topic-ban úgy tűnik hogy a szereplésvágyadnak már nincs tere, így most visszanyitogatsz korábbi topicokat. Ebben én már nem vagyok partner, személyiségzavaraiddal menj pszichológushoz, kezeltesd magad, ezt tudnám javasolni.
  • felemelő
    #49
    Egy biztos, ha a mai technologiával próbálsz gondolkodni, akkor az zsákutca.
    A szállítás leginkább fatörzseken gördítés lehetett. Máig ismert technologia, nálam két girhes kazánszerelő így mozgatta a saját testsúlyuk kétszeresét nyomó kazánt, meglepő könnyedtséggel.

    A köveket meg leginkább nem megemelták, hanem befedték az elészült épületrészt homokkal és mintegy emelkedőn felgörgették a köveket. Ék, a legősibb gép, már akkor ismerték. Így is munka összesen azonos, de ugye az út hosszabb, így kevesebb erő elegendő.