8
  • wraithLord
    #8
    És pontosan onnan is származik a neve. :) Jack Ma (nem tegnap) találta ki.
    Az angol tanulmányai révén hallott a meséről, és állítólag nagyon tetszett neki a szó, fontolgatta, hogy az lesz a cége neve... A döntése pedig akkor lett végleges, amikor megkérdezett egy random embert az utcán, hogy mi jut eszébe arról a szóról, hogy "Alibaba", és ő erre azt válaszolta, hogy "szezám tárulj". :D
  • zola2000
    #7
    Az AliExpresst és az UC böngészőt használom tőlük.
  • csigafi #6
    Hát én nem tudom hol élek de még eddig nem is halottam erről a cégről valahogy én leragadtam az ebay meg az amazon és a banggod nál. Bár érdekes hogy Kínai ként Ali baba nevet adták a cégnek. ha még Indiai vagy Törők lenne de így hogy Kínai nem értem :-). nekem erről a mese jut eszembe Alibaba és a 40 rabló.
  • quatlander
    #5
    A pénztárcája meg egyenesen drabális
    Utoljára szerkesztette: quatlander, 2019.09.12. 10:35:15
  • kzdrago
    #4
    Ennek az embernek a feje túl nagy vagy az arca túl kicsi?
  • Palinko
    #3
    Én sem értem hogy ma távozik vagy majd kedden.
  • lammaer
    #2
    Hát, van miért törlesztenie és jótékonykodnia, mert abszolút nem volt egy emberbarát humanista....

    "Ahhoz, hogy túlélj a világ egyik legnagyobb vállalatánál, a kínai Alibabánál, napi 12 órát kell dolgoznod a hét 6 napján – mutatta meg kérlelhetetlen rabszolgahajcsár oldalát múlt pénteken a világnak Jack Ma"

    "Az Alibaba elnöke szerint „996-ban dolgozni hatalmas áldás. Ha az Alibabánál szeretnél állást, készülj fel, hogy 12 órát kell nap mint nap dolgoznod, máskülönben minek akarnál egyáltalán idejönni? Nincs szükségünk azokra, akik kényelmesen ledolgozzák a maguk 8 óráját.” "

    https://qubit.hu/2019/04/16/72-oras-munkahet-a-kinai-munkasok-lassan-belehalnak-a-techforradalomba
  • quatlander
    #1
    Átavanzsált Jack Tegnap-ra