5
  • mrzed001
    #5
    "Melyik törvény gyakorlati alkalmazása a "jó" példa? Azaz melyiktől lett neked jobb?"
    Ez elég gyermeteg kérdés volt.
    Soroljam? BTK, PTK ...

    A GDPR-el az a jó, hogy te nem tudsz róla, de akkor is védi a személyes adataid.
    Nem lophatja/adhatja face orrba-szájba. A telemarketinges cégek nem árulhatják egymásnak, mint a rizibizit. Ha valakitől ellopják, akkor köteles értesíteni róla.
    És bármikor törölheted, töröltetheted végérvényesen.
    És ide tartozik a feledés joga is, azaz pl
    - elég gyökér ember voltál SG-n (ráébredsz, hogy de nagy f.sz vótam bakker),
    - vagy végigcúrtad a face ismerőseidet és képekkel-videókkal hencegtél ott (majd találsz egy rendes csajt, vagy összehaverkodsz egy NER-essel és politikai pályára lépsz),
    akkor kérhetsz GDPR törlést .... azaz usered és minden korábbi posztod végérvényes megszüntetését.
    Mert JOGOD van hozzá. Mert most már azok a TE tulajdonod, és nem a face tulajdona (mint eddig).
  • AgentKis
    #4
    Melyik törvény gyakorlati alkalmazása a "jó" példa? Azaz melyiktől lett neked jobb?
  • Cat #3
    A Microsoft nem adatokból és reklámokból él, hanem eladásokból. Ugyanúgy mint az Apple. Nem véletlenül hangoztatja Cook is ugyanezt. Mindkettő a Facebook dolgát nehezítené meg ezzel.
  • lammaer
    #2
    Lehet tájékozatlan vagyok, de eddig a GDPRből én csak azt tapasztaltam, hogy:
    - az összes banknál, telefonszolgáltatónál, egézségbiztosítónál, nyugdijpénztárnál be kellett mennem vagy online adatot kellett egyeztetnem
    - minden website a pofámba küld valami szöveget amit el kell fogadjak hogy továbbmehessek
    - GDPRre való hivatkozással extra papírmunkát kell végeznem a melóhelyen

    Szóval a kérdés: gyakorlatban mire volt ez jó NEKEM?
  • Sydra
    #1
    Mi akadályozza a Microsoft-ot abban, hogy törvény nélkül is átláthatóan és biztonságosan működjön? Semmi. Akkor miért is kell a törvény? Ja hogy ezzel még jobban megnehezítik a feltörekvő kis cégek dolgát.