27
  • Macropus Rufus
    #27
    "Hardware is erosodik, egy 5 eves pc szintjet mar hozza egy jobb telefon. "
    ennek fussál megint neki. ÉN anno nekifutottam. A Geekbench 5.0-val teszteltem a gépeimet azért ezzel mert ennek a mobilos tesztje is pont olyan mint a pc-s és ezért az eredmények össze lehet hasonlítani. A mobil kb. a 15-20 évvel ezelőtti gépek teljesítményénél van. Ha csak single core teszt van akkor viszonylag erősnek tűnik a mobil, de ha már multi core tesztet nyomatsz akkor a több mint 10 éves HP8200-as gépem olyan 12-13x gyorsabb mint a 2016-os Samu S7-em, ami azért nem egy gyenge teló volt akkor. De nyugi: az iPhone 12-nél is közel 10x gyorsabb. Szóval ez a mobilon játszunk dolog még nagyon a jövő.
  • esztyopa
    #26
    "... 5 eve) PC-n jatszottam. Most meg mar kizarolag csak mobilon. Szoval mondhatni hogy en bizony valtottam."

    Oké,oké!
    Szeksz helyett...recska.
    Gyorsabb,kényelmesebb.
  • UUUU
    #25
    Ti valamit nagyon elfelejtetek. Marpedig azt, hogy manapsag mar mindenki zsebeben ott van a mobilja, viszont konzolt es PCt nem hord egesz nap a zsebeben a player. Mar csak ezert is jatszanak tobben. Ha tetszik nektek, ha nem. Mar megint meregetitek azt, hogy konzol jobb e vagy a PC, vagy a mobil jatek. Teszem hozza ismet feleslegesen.
    Utoljára szerkesztette: UUUU, 2020.04.23. 10:27:14
  • Zsoltee_a_bator
    #24
    A mobilra lehet kapcsolni kontrollert meg rendes kepernyot. Hardware is erosodik, egy 5 eves pc szintjet mar hozza egy jobb telefon. Par tipusu jatekra mar most versenykepes.

    Mobilt hasznalni szamitogepkent - billentyuzet + eger dokkal - szerintem divatos lesz a kozeljovoben. Mar most is inkabb a szoftver a limitacio, kicsit kezdetlegesek a dexek meg. Ha az megvan, jonni fognak a portok.

    A kovetkezo evek erdekesek lesznek ezen a teren, szerintem ez a kovi terulet, ahol a mobilok domborithatnak.
  • Zsoltee_a_bator
    #23
    A mobilra lehet kapcsolni kontrollert meg rendes kepernyot. Hardware is erosodik, egy 5 eves pc szintjet mar hozza egy jobb telefon. Par tipusu jatekra mar most versenykepes.

    Mobilt hasznalni szamitogepkent - billentyuzet + eger dokkal - szerintem divatos lesz a kozeljovoben. Mar most is inkabb a szoftver a limitacio, kicsit kezdetlegesek a dexek meg.

    A kovetkezo evek erdekesek lesznek ezen a teren, szerintem ez a kovi terulet, ahol a mobilok domborithatnak.
  • Gepiforditas2
    #22
    Ez tényleg kicsit vicc kategória. De egy komoly játékot mobilon vicces lehet játszani. A mobil is játszanak anyukák kis játékkal. Az igaz.És ez növelte a számot...
    Utoljára szerkesztette: Gepiforditas2, 2020.03.31. 13:07:40
  • Sequoyah
    #21
    En fiatalabb koromban (ami nem volt olyan reg, csak 5 eve) PC-n jatszottam. Most meg mar kizarolag csak mobilon. Szoval mondhatni hogy en bizony valtottam.
  • lonvard
    #20
    Mi az hogy váltott? Kidobta a konzolt, a pc-t meg a laptopot egyszerre, és kizárólag 6 colon tolja az élvezeteket? :)
  • esztyopa
    #19
    Aki mobilon játszik,az nem játékos !
    A képernyő mérete,és a vas,korlátozza az igazi játékok mobilizálását.
    Utoljára szerkesztette: esztyopa, 2020.02.28. 11:22:15
  • Sziklamester
    #18
    A mobil játékok arra jók, amit a név sugall, vagyis hogy rövidebb ideig, helytől kötetlenül játssz valamivel, ami ideiglenesen leköt. Ezek a játékok zömében ügyességi, logikai, gyűjtögetős és klikkelős játék. Mobilja több embernek van, mint pcje és ezért nő a játékos szám, de aki komoly játékokkal akar játszani / dolgozni akar a gépén, annak van pc vagy konzol, esetleg mindkettő. Nem váltanak át a pc-s játékosok mobilra, ha egyszer van már 20+xy col monitorod és egy közepes-jó vasad, akkor csak leszűkíted a lehetőségeidet, ha a kis képernyős és lényegesen lebutítottabb játékokkal játszol. Nekem is van pár unaloműző játékom a mobilon, de ha otthon vagyok, eszembe se jut a mobillal vacakolni, hanem inkább gépezek, részben mert a munkám is oda köt, másrészt szórakoztat.

  • Zombee
    #17
    Ugyanaz történik, mint amikor a PC mellé kezdtek felzárkózni az új konzolok (PS, XboX). Vagy még előbb, amikor a PC kezdett feljönni az Atari és társai mellé. Minél több fajta eszköz van, annál jobban szélesedik az elért tömeg, de ettől nem lesz kevesebb konzolos vagy PC játékos. Sőt, a mobilos játékok minőségét nézve nem is konkurencia se a PC-nek, se a konzoloknak. Amikor a Mortal Kombatból két ujjal bökdösős WC-n ülős játék lett Androidon...
  • Relixo
    #16
    Pontosan úgy van ahogy írtad!
    Az SG meg már megint hülye.... de nagyon!
  • Zombee
    #15
    Azért egy játék telepítéséhez nem kell érteni. Ott a Steam, az Origin, kliensből egykattintós az egész.

    Persze ha a torrentről leszedett, hálókábel kihúzós többlépcsős aktiválást nézzük, az elrettenthet egyeseket, de ők ezekben a számokban amúgy sem szerepelnek.
  • esztyopa
    #14
    Ez marhaság !
    A játékosok nem váltottak mobilra,hanem a gyerekek,meg a kertvárosi háziasszonyok kezdtek a Marióval,meg a lövöldözős önkielégítéssel játszani.
  • takysoft
    #13
    Ezt jöttem mondani. Köszönöm :D
  • Whysper
    #12
    Persze lásd a 7 éves nevelt lányomat akinek a nevelésébe nem szólhatok bele nagyon. mi a kikapcsolódásneki. IPAD és van rajta 22-24 ugyan olyan idióta játék amiket cserélget, de öltöztesd a kislányt és a rúzs új színéért nézz meg 2 reklámot meg ilyenek. Szóval minden héten 2-t letöröl 2 letölt és mindig ugyan azok a logikán alapuló semmilyen játékok.
  • ugh
    #11
    Ugyan ezt ugattam en is...
  • ugh
    #10
    Kurvara nem az arany szamit hanem a mennyiseg.
    Te picit el vagy tevedve.
    Telefonon lehet nagyot keresni csak eppen 1000000 szarbol 1 ha befut.
    Mindenki jon, hogy xy nagy bevetelu jatek milyen kis osszegbe kerult de azzal sosem hogy van mellette masik 1 millio ami meg szinte semmit nem termelt ki.
    Konzolon pc-n tobb a fejlesztesi koltseg de a jatek is emberesebb es 10 nagy cimbol 8-9 vastagon profitos.
    Valami meg akkorat gurit hogy egy fel kontinenst megvehetsz belole (minecraft ami meg egy indie volt).
    Ezert van hogy meg mindig a pc/konzol a fo platform.
    Meg azert mert egy jatszani szereto emberenk nem eleg tapogatni egy ujjal egy touchot.
    Egy igazan jo mobilos jatek fejlesztese semmivel nem kisebb melo mi t anno a minecraft volt (ami indie volt anno).
    Egy pc indie es egy komolyabb mobil cucc fejlesztesi koltsege kb hasonlo.
  • Tinman #9
    Csúnya tévedés.

    A játékosok KÖRE BŐVÜLT drasztikusan. Manapság már az is gamernek számít, aki elindít egy tök alap játékot a mobilján, majd onnan soha nem is lép tovább. És mivel mobilja drámaian több embernek van, mint PC-je, vagy konzolja, így szépen azt a hamis képet kelti, hogy hát a játékosok többségre mobilra váltott. Súlyos tévedés! A játékosokból lett egyszerűen TÖBB! (Már amennyire játékosnak lehet nevezni egy mobilon kártyázó nyuggert...)

    Közben meg olyan számokat dobálok ide, hogy a GTA V-ből elment vagy 110 millió darab, PS4-ből 97 millió körül,Xbox One-ból 40 millió körül, Switchből 35 milla és ha idén kijön a "Pro" verza azt még én is venni fogom...

    Az, hogy néha elindítom a Hearthstone-t mobilon is(!), attól még nem vagyok mobil játékos ;-)

  • hillman
    #8
    Hiába szerettem volna konzolt, ha amivel játszanék ki sem adják konzolra. Akik a körökre osztott stratégiákat szereti annak most is csak az erőmü jó.Pont mint régen. A civ6 3percen tul inditja a huge térképes játékot. Az uj kiegészítök majdnem megduplázták a betöltési idöt.
    Pont azért van kockám mert az kell a játékhoz.

    Lehet telefonnal játszani.
    Mint ahogy sajtreszelővel recskázni.

    A mostani lapossal kivállóan lehet pingpongozni a régi nokiával viszont lehetett sört nyitni.

  • kvp
    #7
    Telefonja szinte mindenkinek van. Ha csak 1-2 jatekot kiprobal rajta valaki mar telefonos jatekos. Aztan a legtobb ember nem ert a desktop szamitogepekhez, de jatszani azert szeretne es ha nem kell szivni vele az csak elony, igy konzolt vesz. Ezert van sok konzolos jatekos. Es akkor a maradek azok akik ertenek is a desktop gepekhez valamennyire, van is desktop gepuk es azon jatszani is akarnak. Na ez valami iszonyat kis resze a teljes valamilyen szamitogephez hozzafero tomegnek. (szamitogep = telefon, tablet, konzol, okosora es igen a desktop gepek is azok)

    ps: Alapvetoen desktop gep csak munkaallomaskent hasznos, minden mast feladatot el lehet vegezni szinte barmilyen mas szamitpogepfajtan is. Ezek utan nem meglepo modon, akinek nem kell munkaallomas, annak nem lesz desktop pc-je es igy nem is fog rajta jatszani. Lassan felno egy olyan generacio, akik mar egesz eletukben csak kepernyobillentyuzeten gepeltek. (mint ahogy manapsag is egyre kevesebb ember van aki meg mechanikus irogepen vagy teletype-on dolgozott)
  • Lack
    #6
    Szerintem "baromi élvezetes" 5-6" szarokon vakulni. De komolyan. Persze mindenki azt csinál amit akar.
  • zola2000
    #5
    Ebben nem lennék biztos, de az a baj, hogy ez gyakorlatilag mindegy is, mert az arány számít, ezért egyre több cég kap vérszemet akik azt látják hogy

    Konzol/PC:
    Drága fejlesztés
    Ha alacsony pontokat kap a játék, vagy valamiért nem sikerült jól felbecsülni a piacot, akkor az veszteség.

    Mobil:
    Olcsóbb fejlesztés
    Magas bevétel folyamatosan évekig.

    https://youtu.be/ly10r6m_-n8

    Emiatt a konzoloknak/PCnek csak pregven remake áradat van egyre inkább.
  • Macropus Rufus
    #4
    aha. hát persze.
    Ez kb. olyan butaság mint, hogy a gémerek konzollal csapatják.
  • Sir Cryalot
    #3
  • NEXUS6
    #2
    Bocseszka, meg ott van azért a konzol is.
    Nagyon jó exkluzív tartalmakkal.
  • ugh
    #1
    Ez a cikk egy hatalmas felreertelmezett faszsag.
    Nem a pc jatekosok valtottak mobilra hanem egyreszt sojan vannak akik nem jatszottak pc-n, mobilon meg igen.
    Masreszt meg sokan akik pc-n jatszanak, teszik ezt mobilon is.
    Nem kevesebben jatszanak pc-n csak joval tobben jatszanak ezert az arany valtozott.
    Azt ugye senki sem gondolja komolyan, hogy aki aaa shootereket tol vagy multizik annak eleg egy gagyi mobilfos.
    Utoljára szerkesztette: ugh, 2019.05.13. 21:08:17