25
  • Bruce_Willis
    #1
    Igaza van Tim Cooknak!
    Pont hogy a google van monopolhelyzetben, és ezt még négyzetre akarja emelni.
    Már jó ideje korlátozza apple készülékeken a kereső, a térkép, és a youtube használatát, és mostanában windowson, mozillán is korlátozza, illetve nem tudom milyen hozadéka lesz majd a fizetős youtube-nak.
    A saját platformján, pedig azt csinál az apple amit akar, amíg a saját felhasználóit nem korlátozza. Fogadjunk a spotify kavarja a kakit.
    Ha nekem lenne zene stream szolgáltatásom én is előnyösebb helyzetbe hoznám a saját platformomon, a jóízlés határáig.
  • M2 #2
    "Ha nekem lenne zene stream szolgáltatásom én is előnyösebb helyzetbe hoznám a saját platformomon, a jóízlés határáig."

    Ez pedig azt jelentené, hogy visszaélsz a hatalmaddal és tök jogosan kapnád a piaci büntit.
  • Sequoyah
    #3
    Miben van igaza? Hogy az Applere ne vonatkozzanak a jatekszabalyok, es azt csinaljanak amit akarnak? Persze ez az Applenek nyilvan jo, csak a tarsadalom osszes tobbi reszenek rossz...

    Nyilvan a Google is saros a dologban, sot meg jobban is mint az Apple, de ez nem mentseg az Apple szamara. Ugyan azt a piacellenes magatartasi format kovetik mindketten (es meg paran masok).

    A saját platformján, pedig azt csinál az apple amit akar

    A feneket csinal azt amit akar. A sajat platformjan is be kell tartania a szabalyokat, ahogy te sem csinalhatsz barmi illegalisat csak zert mert a sajat hazadban vagy...
  • Sequoyah
    #4
    A saját platformján, pedig azt csinál az apple amit akar

    A feneket csinal azt amit akar. A sajat platformjan is be kell tartania a szabalyokat, ahogy te sem csinalhatsz barmi illegalisat csak zert mert a sajat hazadban vagy...
  • gombabácsi
    #5
    már késő a nyugati gigacégeket darabolni. már a kínai gigacégekkel versenyeznek, azokkal meg feldarabolva esélyük sincs
  • ostoros
    #6
    Pontosan. Itt a vége a hagyományos kapitalizmusnak... lassan jöhet a kommunizmus 2.0
    Majd HA lesz MI, az vezérelheti a kollektivista gazdaságot.... :)
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2019.05.13. 22:54:02
  • Bruce_Willis
    #7
    Valami apróságot mindenki leprogramozna már az ios-ben, ez tuti.
  • leeloodallas
    #8
    "A társaság vezetője szeretné, ha az Apple-t nem mosnák össze a többi technológiai és internetes céggel."

    Pont ez az a beteges gőg, ami miatt gyűlöletesek.
  • Bruce_Willis
    #9
    Baromság...
    Ha használnád, észre vennéd a különbséget.
    Míg az apple-nél odafigyelnek a privátszférára, addig az említett cégek fittyethánynak rá, és a felhasználói adatokból élnek.
    Ez az egyik lényeges különbség, és ahogy Tim Cook is említette, ők nincsenek monopolhelyzetben, ergo mem is értem miért kellene feldarabolni.
    Mondj egy másik keresőt amely felvehetné a versenyt a googléval. Mondj egy videómegosztót, egy térkép alkalmazást...
    Mondj egy olyan cégóriást mint a fosbúk, amely szinte minden weboldalba beépítette a követő scriptjeit.
    Az egyetlen ellenérvük az embereknek idehaza az apple eszközök ellen hogy drága, és korlátozott, ezért utálják. A lényegi különbséget alig fogják fel páran.
    Míg egy ios eszközre nem tudsz úgy telepíteni applikációt hogy az engedélyed nélkül használja a kamerádat, helyzetedet, a hangszórot, addig az droid simán engedélyezte, kérdés nélkül.
  • Sequoyah
    #10
    NEM a privatszferarol szol a vita, hanem a monopolhelyzetben valo visszaelesrol.

    Es az Apple igencsak visszael az erofolenyevel... Gondolom nem olvastad el az elozo hozzaszolasom. Az hogy a Google es masok is visszaelnek, az meg veletlenul sem jelenti azt, hogy az Applenek szabad lenne a palya,es ok is megszeghetik a szabalyokat...
  • Bruce_Willis
    #11
    Ismétlem: Baromság!
    Idézem a hozzászólásomat, mert úgy látszik el sem olvastad:
    "és ahogy Tim Cook is említette, ők nincsenek monopolhelyzetben, ergo mem is értem miért kellene feldarabolni.
    Mondj egy másik keresőt amely felvehetné a versenyt a googléval. Mondj egy videómegosztót, egy térkép alkalmazást...
    Mondj egy olyan cégóriást mint a fosbúk, amely szinte minden weboldalba beépítette a követő scriptjeit."

    Ők vannak monopolhelyzetben. Őket nem túrja ki senki a pozíciójukból, nincs vetélytársa a keresőnek, a youtubenak, a térképnek, a fosbúk beágyazott szarjainak.
    Mondj példát hol van az apple monopolhelyzetben, ne csak a levegőbe beszélj!
    Én felsoroltam néhányat, hogy az amlített cégeknek még a visszapillantóban sem látszanak vetélytársai. Ha valaki nem képes ezt felfogni, az csak azért van mert nem lát csak néz.
    Az nem monopolhelyzet hogy előnyben vagy a valamivel a saját platformodon, hiszen szorosan mögötte van a spotify például.
    Nem is értem... Már a kitalálója is csak egy barom politikus lehet, akinek fingja nincs semmiről.
    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2019.05.14. 18:27:34
  • Sequoyah
    #12
    Van neked egyaltalan iPhone-od?
    Probaltal mar rajta nem apple szolgaltatast hasznalni? Pl torold le az Apple Mapset, es kattints ra valahol egy terkep linkre, es ahelyett hogy megnyitna egy masik terkep-applikacioban, sir hogy Apple Mapsot kell.
    Vagy ott van az iTunes, Apple Music es meg vagy kismillio szolgaltatas amihez hasonlokert a Microsoftot annak idejen keresztre feszitettek.

    A Google-nek tovabbra sem ertem mi koze az Applehoz. Azt is fel kell darabolni a picsaba...
  • quatlander
    #13
    Az Apple le fogja húzni a rolót, de ez már jó pár éve megjósolható volt. Fel sem akarnak zárkózni, ha meg mégis, akkor meg már múltidőben beszélünk. Apple-fanoknak még jó lesz pár évig a TELÓ, TAB, MAC, de ez kevés lesz. Darabolják csak fel.

    A Google-t nem lehet bántani és jó pár évtizedig nem is fogják (lesz forradalom? :) ). A Microsoft ugyanez.
    Utoljára szerkesztette: quatlander, 2019.05.14. 21:35:24
  • Bruce_Willis
    #14
    Mintha egy krumplival társalognék...
    Gyengébbek kedvéért:
    https://hu.wikipedia.org/wiki/Monop%C3%B3lium
    Idézek a wikipédiából: "A monopólium olyan eladót jelent egy piacon, amelynek nincsen versenytársa."
    Amíg fel nem fogod hogy ez mit jelent, nincs miről beszélnünk.
  • Bruce_Willis
    #15
    Egy újabb hittérítő. :D
  • Sequoyah
    #16
    Es a "piaci erofolennyel valo visszaeles" fogalmaval is legalabb annyira tisztaban vagy vajon?
  • Sequoyah
    #17
    Egyebkent pedig az Apple okosziszteman belul igencsak monopolisztikusan viselkedik, mert nem nagyon enged be oda barmilyen versenytarsat. Es egy oriasi, jol korbehatarolt csoportrol van szo, ami tekintheto piacnak.

    De mindegy is, mert nem az a lenyeg hogy hogyan csavarod a szavakat, vagy hogy hogyan nevezed. A lenyeg minden esetben az a piaci verseny korlatozasa, ami a gazdasagi fejlodes lassulasat okozza, illetve a fogyasztok megkarositasat.
    Mind az Apple, mind a Google jopar szolgaltatast es technologiat kinyirt mar nem azzal hogy a sajat jobb szolgaltatasaval felulkerekedett, hanem azzal hogy siman kizarta oket a sajat piacarol...

  • Bruce_Willis
    #18
    Tényleg nincs miről társalogni amíg nem érted a monopólium fogalmát.
    "mert nem nagyon enged be oda barmilyen versenytarsat"
    Mende-mondákba kapaszkodsz, de konkrétumot nem tudsz írni amiben nincs versenytársa. Márpedig feldarabolásról csak ebben az esetben lehet beszélni!
    Majd egyszer végy a kezedbe egy iphone-t és nézd meg hogy minden applikációjukra, szolgáltatásukra van alternatíva, még a saját platformján is.

    Használom az icloudot? Nem
    Használom a Numberst? Nem
    Használom az apple mapsot? Nem (pedig egyszer sem sírt ahogyan írod)
    Használom az apple musicot? Nem
    Használom a Safarit? Igen
    De van rá sok alternatíva. Ja, hogy a chrome-nak korlátokat szab? Még szerencse!
    De ettől még nem kell feldarabolni egy céget, mert nem egyeduralkodó! Érted már?
    Semmiben nem egyeduralkodó az apple.
    Úgy írom ezeket a szavakat hogy nem vagyok apple fanatikus, csak számomra nincs más alternatíva, és a sok sületlenség mellett amit öszzehordtok nem mindíg tudok szó nélkül elmenni.

    Utoljára szerkesztette: Bruce_Willis, 2019.05.15. 07:10:14
  • Sir Cryalot
    #19

    "A társaság vezetője szeretné, ha az Apple-t nem mosnák össze a többi technológiai és internetes céggel"
    Én még a dollármilliárdosokat is összemosnám meg az allűrjeiket is, a pszeudo tech cégeiket meg főleg
  • Sir Cryalot
    #20
    Hja a webmunkásokat ne is emlegessük :D
  • Fefy
    #21
    Akkor nézzük csak szépen sorban:

    Az Apple Pay-t leszámítva más használhatja fizetésre az ájfónokban levő NFC-t?
    Tudsz almás telefonra Bluetooth-on keresztül bármit is küldeni?
    Tudsz almás telefonra bármit is telepíteni AppStore-on kívülről?
    Egyáltalán tudsz telefonáláson kívül mást is csinálni ájfónon, ha nem akarsz az almás ökoszisztémához csatlakozni?

    Segítek: guglis telón mindegyik kérdésre igen a válasz.

    De tudok még jobbat: tudsz almás gépen kívül bármivel is almára fejleszteni?

    Csak így hirtelen ezek jutottak eszembe mindenféle megerőltető gondolkodás nélkül.

    Szerk: Mi ez ha nem piaci fölénnyel visszaélés?
    Utoljára szerkesztette: Fefy, 2019.05.15. 12:09:14
  • Bruce_Willis
    #22
    Ez most megint hogy jön ide?
    Miért is kellene a guglis vackaival kompatibilisnek lenni bármelyik fejlesztő rendszerének?
    Hol van ez előírva? Kitalált egy saját rendszert ami miatt egyedül a felhasználóit érheti kellemetlenség, nem értem ez miért fáj a droidoknak. Vegyél droidot, engem érdekel hogy mit lehet droidra telepíteni vagy mivel fizetsz a telefonodon? Nagy ívben tojok rá! Miért központi kérdés ez mindig a droidosoknak ha az a rendszer maga a tökély?

    Ez nem piaci fölénnyel való visszaélés, de úgy látszik te sem tudtál olyan terméket említeni amelyben egyeduralkodó.
  • Bruce_Willis
    #23
    Az apple piaci fölénye ott mutatkozik meg hogy hatalmas tőkével rendelkezik, így bármibe belekezd, könnyedén elnyomhatja a kisebb versenytársakat. Például apple music. De mégsem egyeduralkodó.
    Inkább arra kellene sarkallniuk a politikusoknak az apple-t hogy azt a krva sok lóvét más ágazatba lapátolja bele.
  • Sequoyah
    #24
    Na ugy latom megis erted hogy mi az Apple-lel (es a tobbivel) a problema...


    Inkább arra kellene sarkallniuk a politikusoknak az apple-t

    Igen, majd meglatjuk, hogy a feldarabolas mire sarkallja oket. Egy szabad orszagban olyan sok eszkoze nincs a kormanynak hogy cegeket utasitgassanak hogy mibe fektessenek es mibe ne... Itt csak a fair-seg biztositasarol van szo. Hogy a Google Musinc a Spotifyjal versenyezzen, es ne az teljes Apple okoszisztemat kelljen levernie a Spotifynak csak mert zenet akar eladni...
  • Sequoyah
    #25
    Csak meg kell egyebkent nezni a tortenelmi peldakat, peldaul amikor a Standard Oil-t daraboltak fel szamtalan kisebb olajvallalatta. Rovid tavon persze fajdalmas volt, de aztan mar kozep tavon is MIDNENKI jol jart vele. A fogyasztok jol jartak, a sok kis ceg a verseny miatt tobbet fejlesztett, es vegul tobbet novekedtek mint az egy nagy ceg. Es mivel a feldarabolas nem azt jelenti hogy barkitol is elveszik a tulajdonat, igy a megnovekedett profit tovabbra is ugyanazon zsebekbe folyt be, szoval a tulajdonosok sem panaszkodhattak.