131
Last Epoch
  • LaposElem
    #1
    Most, hogy megjelent a béta, próbálgatja valaki? Vélemények?
    https://lastepochgame.com
  • MrStokes
    #2
    En epp ma akadtam ra a jatekra es tetszett amit elsore lattam belole, szoval en is kivancsian varom a velemenyeket.
  • grebber
    #3
    A fejlesztők oldalán is meg lehet venni a játékot. A 10$-os pakk is adja a játékot (bár ha jól írták máshol ezt csak a megjelenéskor kapjuk ilyen áron nem earlyzhetünk vele)

    Egy éve volt sikeres Kickstarterük.
  • LaposElem
    #4
    Két órányi első pillantás eredménye:
    Ami tetszik:
    1., Classok és a fejlődés rendszere. A Skill spacializációk, hogy minden skillnek saját fája van. Ez jó Dolog.
    2., A megjelenítés kellemes (lehetne jobb is, de ez még fejlődik folyamatosan)
    3., Időutazós téma (bár, ezt nem tudom hogy fogják jól kihasználni)
    Ami jelenleg nem:
    1., Nem áll össze valahogy még egy egésszé. Küldetések vannak, de szerintem még semmit nem adnak az egészhez
    2., Targeting rendszert nekem még szokni kell
    3., Crafting van, de még kiforratlan (minimális ismertetővel, hogy mi mire is jó)
    4., A területek még jelenleg elég üresn pangnak, és ráadásul ha elhagyod a zónát, azonnal resetel, tehát monsterek újra spawnolnak (ahogy észrevettem)

    Endgame tartalomról még nem tudok beszélni, nem vagyok ott jelenleg. Egyenlőre ennyi, még jövök a továbbiakkal.
  • LaposElem
    #5
    Még mindig nem értem a végére, de az első chaptert letudtam. Még mindig bejön, viszont a mapok nem lesznek random generáltak, csak az endgame-be. A játék nehézsége szerintem még nagyon nincs belőve, egyszerűen nem tudok meghalni benne. Egy beastmasterrel kezdtem, eddig élvezetes. 2. fejezet végre szakított az első látványvilágával, ami kicsit egysíkú volt.
  • MrStokes
    #6
    Az eddigi stream-eket nezegetve siman meg fogsz halni majd kesobb mondjuk arenaban, ami ugye arrol nevezetes, hogy az ellenfelek minden egyes ujabb hullamaval nehezedik. Szoval ami kesik, nem mulik. :) Raadasul sok esetben one-shot kill lesz.

    Egyebken mar egy ideje szemezek a jatekkal, egy heten keresztul naponta neztem rola streameket a beta fazisba lepeset kovetoen.
    Tetszik a sok variacios lehetoseg benne.

    Allitolag a kinezete is rendben van, de jelenleg nem lehet max-ra (sok esetben meg kozepesre sem) allitani a grafikat, mert leesik a framerate.
    Erdekes a craft-rendszere is. Mintha a Path of Exile-bol vettek volna at az ottani rendszer alapjait jocskan leegyszerisutve.

    Tudtommal meg nem elerheto a rogue class es a mastery-jei, valamint egyes meglevo mastery-knel meg hianyoznak az egyes skill-ekhez a specializaciot nyujto fak.

    Valamint ahogy te is irtad, meg eleg foghijjasnak erzodik a jatek, sok minden meg hianyzik/hianyos.
  • LaposElem
    #7
    Remélem is, hogy nehezedik, mert eddig gyerekjáték (ma talán lesz időm még pörgetni a játékot).
    Egy class még nem elérhető, illetve igen, nem minden skillnek van meg a fája. Egyébként ez rohadtul bejön, mármint a skill és a skillek fejleszthetősége.

    Bizalmam van a játékban, nem kicsi... de van még hova fejlődnie.
  • MrStokes
    #8
    Igen, nekem is tetszik alapvetoen. Egyenlore lebeszeltem magam a vasarlasrol, mert ugy erzem, hogy meg elegge felkesz es a story-t lvl 30-35- re kivegzi az ember es felek, hogy az utana elerheto jelenlegi end-game nem tudna sokaig lekotni.
  • j0nNyKa
    #9
    egyenlőre a sorozatgyilkos darabol mindkettőtöket

    a játék meg ultrafun, egyre jobb ahogy jönnek az updatek, nálam hangulatban + a skill rendszerrel veri az összes többi arpgt, pedig erős a beta beütése, de így is
    egyszerűen... feelgood
  • LaposElem
    #10
    MOst vettem csak észre, hogy volt szeptemberben update. Na akkor este belenézek. Van 6-os chapter már. Új zónák, küldik, szörnyek... lássuk :D
  • j0nNyKa
    #11
    uh thx hogy szolsz, elokapom en is akkor
  • LaposElem
    #12
    Te mivel tolod? Én egy necromancerrel megyek éppen.
  • j0nNyKa
    #13
    az volt a kedvencem igen
    a melee karakterek nagyon nagyon nem tetszettek az iranyitas miatt, rangedek kozul meg a nekro jott be nagyon
    uj / unlockolt kaszt van?
  • j0nNyKa
    #14
    na ránéztem, az utolsó class még mindig nincs, az érdekel a legjobban pedig :) gondolom íjász / assa / valami trapes móka lesz majd
  • LaposElem
    #15
    Most, hogy letudtam a kampányt (már ha van ilyen), íme a véleményem:
    Pro:
    - Skill rendszer tetszik
    - Grafika tetszik
    - Classok tetszenek, változatosak

    Con
    - Nem random a mapok
    - nem találtam történetet, csak mentem előre, de nincs egy epikus, vagy akármilyen történet
    - Life potion: ha iszol egyet, már esik is a következő ellenfélből
    - Nem minden szint van kidolgozva részletesen. Érezni, hogy a későbbiekben ez máshogy fog még kinézni.
    - Nincs ami a folytatásra ösztökélne
    - Itemizáció, szerintem nulla
    - Craft rendszer van, de minek?

    Nektek mi a véleményetek?
  • LaposElem
    #16
    Kijött egy elég durci új patch. Itt olvasható.
    Behozták az idolokat, ami kb a d2 charmoknak felel meg, csak nem inventory helyet foglalnak, hanem saját helyük van :)
    Új/átdolgozott területek, küldetések, ésatöbbi... Ideje, hogy az alakváltóm útnak induljon :D
  • j0nNyKa
    #17
    kasztokkal mizu? az eddig hiányzók vannak? az eddig hiányzó spellek?
  • LaposElem
    #18
    Utolsó még nincs benne, és a warlock is hiányzik. Skilleket már tettek bele, egészítettek ki új node-okkal.
  • j0nNyKa
    #19
    meh akkor majd, ezt a peccset kihagyom
  • LaposElem
    #20
    Pedig jó lett nagyon. Sokkal stabilabb, fps is rendben... fasza lett na, nem hiába 11gb
  • grebber
    #21
    Yton néztem kapott valami elég nagy grafikai tuningot a játék!
  • LaposElem
    #22
    Nem március végén jön az a patch?
  • savior666
    #23
    Valahonnan nem lehet még tölteni a 0.7.7-t?
  • LaposElem
    #24
    Gondolom már tárgytalan :(
    Azóta mát kijött hozzá e-ig javítás is.
  • LaposElem
    #25
    Az új pecs igen tetszetős lesz, atomsok újdonságot fognak belerakni.
    Ma kezdek egy necromantát, mert az idolos részt eddig hanyagoltam, na de majd most.
    Tolja valaki, vagy csak magamnak irogatok? :D
  • j0nNyKa
    #26
    en megvarom a vegleges verziot, akkor mindenkepp bele fogok ugrani, addig mar nem
    (egyebkent a Lost Arkot tolom mostansag, nalam az meg a gagyi nemhivatalosan angolositott orosz vpnes alpha allapotban is kenterbe veri az osszes konkurenciat)
  • LaposElem
    #27
    Utálom azt, ha egy játékban elszállnak a dolgok, pl itt most a boss.
    Szépen haladok mint kés a vajban, semmi problem. Jön a triál, és kvázi nincs hely ahova menjek, kb 1 hittel a kis köcsög.
    Éééééés.... nem elég lenyomni, még ha túljutsz az első fázison, jön egy roham, ami kb overtkill..... hát... ha kilépsz, akkor meg 3-4 területtel odéább van csak waypoint. Nemár... eddig imádtam ezt a cuccot, de ez most levitt az életről.
  • LaposElem
    #28
    Ismét kijött egy frissítés az Epoch háza tájáról. Patch Note
    Pár dolog csak így szemezgetve: Chapter 2-3 rework. Chapter 6-8 changes. Megváltozott a Defenses system. és még sok más. Ami viszont a leginkább érdekes, az az, hogy beépítettek egy lootfiltert... nagyon kellett már.
  • LaposElem
    #29
    Nah, erre régen vártunk sokan:
    Rogue Reveal Teaser
    meg a logo is új... december 4. Tuti program :)
  • Sir Cryalot
    #30
    "Lost Arkot tolom mostansag, nalam az meg a gagyi nemhivatalosan angolositott orosz vpnes alpha allapotban is kenterbe veri az osszes konkurenciat"

    :DD "even if you win"
  • Sir Cryalot
    #31
    Hát igen , ez a hátráltatósdi igazi "anti kontent" , egyedül a Wolcenes "second wind" ami tetszett eddig ezügyben hogy 3 próbálkozásod van, ha kimeríted akkor biztos respec.
  • LaposElem
    #32
    Jó lett a Rogue. Kellően frissíti a játékot az új karakter. Pár vizuális fejlődés is lett a területeken, meg a szokásos balance és hiba javítások.
  • Mofarguru
    #34
    Srácok, lenne egy pár kérdésem (tegnap óta kezdtem bele) a játékot illetően.

    - A passive pontok újra oszthatók ha szükség lenne rá?
    - Skills pontok: ha véletlenül rossz helyre tettem pontot majd a remove-al leszedem akkor azzal el is bukom azt a pontot amit levettem?
    - Despecialize skill: ha egy komplett skill "ágat" szűntetek meg, akkor függetlenül, hogy mennyi pont volt rajta csak 5 ponttal kezdek egy újat?
    - Az idolok mire jók, és miképp kell használni?

    Egyelőre ennyi lett volna, köszönöm!
  • LaposElem
    #35
    Bocs a kései válaszért:
    - Passive pontok: NPC-nél resetelhető. Azoknál akiknak ilyen rózsszín agy van a fejük fölött :)
    - Skill pontok: Igen, az a pont kuka
    - Despecialize skill: bizonyos szintenként emelekedik, mennyi az alappont amit megkapsz. Ez nem rég változott ha jól tudom, eddig 0-ra ment vissza.
    - Idol: Az inventorydban külön hely van nekik. Ahogy haladsz előre, úgy fognak megnyilni a helyek. Elsőre nem elérhetőek.
    Remélem sikerült segíteni, és azt is, hogy nem írtam hülyeségeket. Igyekszem felnézni sűrűbban hátha lesz még kérdés.
    Jó játékot!
    Utoljára szerkesztette: LaposElem, 2021.04.16. 15:33:55
  • LaposElem
    #36
    Tegnap kijött a Patch 0.8.2-es. Rengeteg minden változott. Új skillek, UI change, minion ai, hogy csak a legjobbakat említsem.
    Notes és egy kis summa video róla:

    Utoljára szerkesztette: LaposElem, 2021.05.25. 07:22:00
  • ricsa008
    #37
    Nem tudok accot csinálni le-26os errort dob... ötlet ?
  • LaposElem
    #38
    Kicsit utánna olvastam, van/volt ilyen hiba, elviekben a 0.8.2c hotfix-ben javították. Többen írták, hogy most már rendben.
    Ez a verziód van fent?
  • undY1ng #39
    Még csak nem rég akadtam rá erre a játékra és úgy van kititulálva mint: "ha többet szerettél volna mint a Diablo 3 de elveszel a Path of Exile skillfájában, akkor ez a játék neked való."
    Ha ez tényleg így van, erősen elgondolkodok a beszerzésén!
  • hawkie22
    #40
    Nem rossz a játék, nyilván még nem teljesen kiforrott, de jól el lehet szórakozni vele. Én megvettem, nem bántam meg. Viszont most a ME Legendary Edition és a Days Gone miatt parkolópályán van, 16-os szinten ott hagytam a karakterem. :)
  • undY1ng #41
    A jelenlegi tartalom kb. hány órás? Úgy értem, ez mégiscsak egy h'n's játék és azért nem akarnám "megunni" a megjelenéséig, hogy már minden kasztot oda-vissza vágni fog az ember.