8
  • csicso82
    #1
    "Miután nem sikerült túl rózsásan a Max Brooks regényén alapuló mozifilm"

    Na ezen meglepődtem, szerintem piszok jó film lett, vagy 4x láttam már, imádom.
  • lonvard
    #2
    Csatlakozom. Egy igazi zombifilm-tabló, van benne minden. Van városi civil apokalipszises rész, van zárt helyen (emeletes házban) csapdába esős rész, van katonák vs zombik rész a reptéren meg Jeruzsálemben, , van repülős csapdába esős, van kutatólaboratóriumos-küzdős. Szóval minden szituációt igyekeztek belerakni, ami általában egy zombihorrorban ott van.

    A játék ehhez képest szegényes, villámgyorsan ráun az ember, mentsége, hogy tudtuk hogy ez lesz, így igazából nem okozott csalódást, csak képtelen vagyok vele játszani, miután megnéztem a helyszíneket és a játékmenetet. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.04.28. 12:03:31
  • Ender Wiggin #3
    Mindent beleraktak, csak a végeremény lett szar (és logikától teljesen mentes)...
    Brooks könyve tök másról szól.
  • cylonflatus
    #4
    Semmi baja nincs a mozifilmnek. Sőt.
  • molnibalage83
    #5
    A könyvet nem olvastam, de a több résszel egyetértek. Csak azért, mert sok minden van egy filmben, attól még nem lesz önmagában jó.
    Még vicc is van erről.

    Vizsgafilmes hallgatóval beszélget a nagy filmrendező.
    - Kolléga, emlékszik, hogy mit mondtam magának, hogy mi a kasszasiker kulcsa? Mi a siker tuti receptje?
    - Persze tanár úr! Romantika, háború, szex, kisgyerek és kiskutya.
    - Ez stimmel is, de az ég szerelmére nem egy jeleneten belül...
  • Prof William
    #6
    Ráadásul végre -és talán egyedül csak ebben a filmben- tényleg bemutatták az apokalipszist. Nem szúrták ki a szemünket egy "2 évvel később" felirattal hanem láthattuk az első napokat. Pánik, hadsereg stb... Nekem ez hatalmas piros pont.
    A könyvhöz -ami szintén remek a maga nemében-csak kevés köze van de mint zombiapok film közel tökéletes.

    A könyvből én egy sorozatot tudnék elképzelni. A mai sorozataranykorban ez könnyen és minőségien megvalósítható lenne.
  • Ellaberin
    #7
    Az nem újdonság, hogy egy könyv alapból egy teljesen más mű születik (Pl. Csillagközi invázió) Könyvben ezt nem olvastam, de a film nekem tetszett. És, igen főleg az apokaliptikus jelenetek, mivel a többi horrorból ezt nagyvonalúan kihagyják, lévén költséges dolog. Aztán csak utalnak rá, hogy mekkora nagy világfelfordulás volt, aztán amit látunk egy dobozban játszódik.
    Szóval ezért szerintem is jó film.

    A játékról meg annyit, hogy egyedül játszáshoz elég sz.r lett. Ai nuku, keresztül-kasul gyalogolunk egymáson. Igen, olvastam már máshol, hogy nem lehet ezt ilyen rendszerkövetelményeknél jobban megcsinálni - hát akkor addig várni kellett volna vele ;), vagy csak coopot engedni.
  • ximix #8
    Tovább tombol az ebola a Kongói Demokratikus Köztársaásgban
    link