9
  • Akva
    #9
    "Az egész sztorinak amúgy akkor lenne valódi hírértéke, ha a virtuálisan elkövetett cselekményeket azonos súllyal büntették volna"

    Lófütyit, mama! A virtuális bűncselekményt virtuálisan kell büntetni! A száz életéből egyet elveszít, oszt kalap!
  • bPatrik0521
    #8
    hamarosan úgyis ennyi lesz a katonaság emberi állományának feladata. meg már most is részben. drónok harcolnak... nem scifi ez már
  • end3
    #7
    A hadrafoghatóságnál a pszichológiai alkalmasság vizsgálata kiemelkedő fontosságú kérdés. (Nem babra megy a játék.)
  • coyote55
    #6
    Annak idején -anno az 1970-es években - mi azt mondtuk, hogy a parancsot megb***i nem lehet, mert szaporodik...
  • wraithLord
    #5
    Csak ne VR-ozzanak túl sokat, mert még a végén a katona éles bevetésen is kattintani akar ahelyett, hogy fizikailag kivitelezné a cselekvést. :D
  • Cat #4
    Szerintem ez nagyobb gondot mutat: aki eddig katonának jelentkezett, az arra számított, hogy terepen, hátizsákkal a hátán kell feladatokat megoldania. Évezredeken át így működött a dolog. De nekik is egyre inkább számítógéppel kell feladatokat megoldaniuk, elképesztően sok elektronikus eszközt kezelniük (nézz meg egy mai modern fegyvert és mondjuk egy kalasnyikovot), amire nem biztos, hogy mindegyik alkalmas.
  • Macropus Rufus
    #3
    virtuális világban, virtuális hibát követett el. Ezért egy virtuális bíróságnak kellett volna virtuálisan elítélni az avatarját pl. 10 év virtuális börtönre. :)

    Am. ez egy szimpla parancsmegtagadás amiért sokkal súlyosabb büntetést is kaphatott volna.
  • asgh
    #2
    Itt nem az volt a lényeg, hogy virtuális hadtéren baromkodott, hanem hogy nem követte a parancsot.
    Ha az lett volna a dolga, hogy egy hónapig egy zöld pöttyöt kergessen a képernyőn az egérrel, akkor azt kellett volna csinálnia, mert parancsot kapott rá. A katona nem mérlegelheti, hogy egy adott feladatnak van-e értelme, hanem végre kell hajtania. (Vannak különleges esetek, amikor a parancs megtagadható, de ez nem volt az.)
    Az egész sztorinak amúgy akkor lenne valódi hírértéke, ha a virtuálisan elkövetett cselekményeket azonos súllyal büntették volna, azaz pl. nem tettek volna különbséget virtuális és valódi gyilkosság vagy károkozás között, de ilyenről szó sem volt.
  • kvp
    #1
    Azert az, hogy lecsesztek mert eltrollkodta a virtualis gyakorlatot es pont azt kapta buntetesnek amit egyebkent is szeretett volna (a szabad levegon lenni), nem tunik annyira nagyon komoly buntetesnek. De igen, a virtualis hadgyakorlat is hadgyakorlat, bar a vilag nagyobbik reszen inkabb csak a katonai vezetes csinalja, mivel ok atlatjak, hogy mi a haszna.