21
  • Sequoyah
    #21
    Wow, szoval elkezd epulni a Dyson-sphere?:)
  • Irasidus
    #20
    :1. Mint kiderült itt a fórumon Irasidus nem olyan noname fórumozó, mint xyl.
    Nem az én állításom volt a tiéddel szemben, hanem Jonathon Hill, és a NASA áll szemben veled. Nekem nincs saját magyarázatom, ha nem tűnt volna fel.
    2. A lézer az űrből miért mondana ellene a fizikának? Komolyan foglalkoztak vele, csak aztán sikerült megegyezni Reagennek Gorbacsovval. Példa: Zenith Star Ami miatt visszakoztam, az az, hogy rájöttem, hogy egy dolog összpontosítani egy-egy lövésre az energiát és egészen más a folyamatos működést biztosítani.
    A Zenith Star sohem működött (!), valamit megtervezni, és kivételezni nem ugyanaz! Másrészt egy atombomba robbanás kell hozzá, ami ha eltekintünk attól, hogy ilyenek űrbe telepítését nemzetközi egyezmények tiltják, és még a katonai jelzőrendszerekről is megfeledkezünk, meg a civil kutatókról akik mind észlelik ezt, akkor ott van még az esemény hatása amit több millióan megéreznének, ezért is hagyták abba az űrben való robbantgatást. Ja, hogy mire gondolok? Google a te barátod is...
    A szakértők is tévedhetnek. Meghíusult mondások. Érdemes megnézni, hogy melyiket ki mondta.
    Összekevered a szakértői nyilatkozatot, a véleménnyel. Másrészt ezek nagy része marhaság, 39. mi a tévedés? És végül, itt nem egy szakértő véleménye van, hanem több szakértő, és szakértő szervezet együttese. így működik a tudomány.
    A témában járatlannak is lehet jó ötlete. "A geoszinkron pálya kommunikációs célokra való felhasználásának ötletét először Sir Arthur C. Clarke sci-fi-író vetette fel 1945-ben " (Wikipédia)
    Te szakértőnek képzeled magad, vagy Clarkenak? Csak azért kérdezem mert Clarke kutató volt, nem csak író, másrészt abban az időben nem volt jártas senki ebben a témában... Másrészt az egy tartalmas publikáció volt, nem egy odaszart fórumhozzászólás, tehát meg volt a szakmai kritériuma, formája.
    7. Értelmes dolog lenne ország-világ elé tárni, hogyha kiderül, hogy az ellenség/ellenfél valamiben jobb, mint mi vagyunk? Nem az az értelmes magatartás, ha az ember letagadja, elhallgatja, figyelmen kívül hagyja, közben pedig próbálja őket utolérni? Igenis, az ellenség lekicsinylése, pocskondiázása, látszólagos lebecsülése egyidős az emberiséggel. Ennyit a "miért?" kérdésről.
    Folyamatosan ezt teszik. Üdv a valóságban neo... Ahhoz meg nem kevés fantázia kell, hogy Kína jobb mint az USA.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.28. 05:13:58
  • xyl
    #19
    1. Mint kiderült itt a fórumon Irasidus nem olyan noname fórumozó, mint xyl.
    2. A lézer az űrből miért mondana ellene a fizikának? Komolyan foglalkoztak vele, csak aztán sikerült megegyezni Reagennek Gorbacsovval. Példa: Zenith Star Ami miatt visszakoztam, az az, hogy rájöttem, hogy egy dolog összpontosítani egy-egy lövésre az energiát és egészen más a folyamatos működést biztosítani.
    3. A lónak is négy lába van, mégis botlik. Nem doktori disszertációt írtam, hanem fórum hozzászólást.
    4. A szakértők is tévedhetnek. Meghíusult mondások. Érdemes megnézni, hogy melyiket ki mondta.
    5. A témában járatlannak is lehet jó ötlete. "A geoszinkron pálya kommunikációs célokra való felhasználásának ötletét először Sir Arthur C. Clarke sci-fi-író vetette fel 1945-ben " (Wikipédia)
    6. Ahhoz, hogy az ember hazudhasson, ismernie kell az igazságot. Amit írtam, az színtiszta spekuláció, de nem hazugság, mert nem vagyok az igazság birtokában. (Akkor hallgatnék mélyen.)
    7. Értelmes dolog lenne ország-világ elé tárni, hogyha kiderül, hogy az ellenség/ellenfél valamiben jobb, mint mi vagyunk? Nem az az értelmes magatartás, ha az ember letagadja, elhallgatja, figyelmen kívül hagyja, közben pedig próbálja őket utolérni? Igenis, az ellenség lekicsinylése, pocskondiázása, látszólagos lebecsülése egyidős az emberiséggel. Ennyit a "miért?" kérdésről.
  • Irasidus
    #18
    Na jó, akkor csak egy rövid kérdés: Szerinted egy szakértő mindig az igazat mondja?
    Másik kérdés, egy noname forumozó szerinted mindig igazat mond?
    Lásd 51-es körzet. Nem mondhatták el, hogy bocsi, itt készülnek a szupertitkos katonai fejlesztések. Elhíresztelték helyette beépített emberekkel a történeteket az UFO-król, és közben folytatták a valódi munkát.
    Látom, főleg azt, hogy fórumozók híresztelik az ufokat, ami ugyanolyan szint mint a lézer az űrből. Egy titkos katonai bázis, és repülésre alkalmatlan tányér, vagy egy űrből jövő lézersugár nagyon nem ugyanaz a kategória. Az egyik esetben egy létező dolgot titkolnak el, a másik esetben a fizikának ellentmondó dolgokat állítasz. Szerinted ugyanaz a két dolog?
    Hű de le vannak maradva a kínaiak - A megvezetett közember válasza.
    Utalnék a legelső kérdésedből gyártott kérdésemre. Neked miért is kellene elhinnem, hogy megvezetni akarna ebben az esetben egy az USA több szakértője, szakértői szervezete az ellenséges Kínai hadi fejlesztésekkel kapcsolatban? Kérlek hazudj valamit, mert ugye, miért is mondanál igazat mindig... ;)
    Igen, eredetileg a 9. hozzászólásban három ábrát mutattam. Ebben a hozzászólásban tényleg elkövettem egy olyan pontatlanságot, hogy a második ábrát elsőnek, a harmadikat pedig másodiknak neveztem.
    Tehát előbb beismerted, hogy a lézer tényleg erős volt, azaz beláttad fizikailag képtelenség ilyet építeni, most meg azt, hogy pontatlan vagy. Hűha, ezek után miért is kellene neked hinnem? Érted mi különbség egy noname fórumozó, és szakértő között?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.27. 18:12:19
  • xyl
    #17
    Corona Satellite Calibration Targets
    Giant Camera Resolution Test Charts
    Calibration Targets Around the World
  • xyl
    #16
    Na jó, akkor csak egy rövid kérdés: Szerinted egy szakértő mindig az igazat mondja?
    Lásd 51-es körzet. Nem mondhatták el, hogy bocsi, itt készülnek a szupertitkos katonai fejlesztések. Elhíresztelték helyette beépített emberekkel a történeteket az UFO-król, és közben folytatták a valódi munkát.
    A szakértők azt mondják, hogy ezek kalibrációs célra készülnek, és azért ilyen nagyok, mert a kínai kémműholdak felbontása rossz. Aztán vagy rossz, vagy nem, mindenesetre az amerikai közvéleményt megnyugatja, hogy azért a kínaiak nem is annyira jók. Mi jobbak vagyunk.

    Idézek abból, amit bemásoltál:
    "Az amerikai űrhivatal ugyanis bejelentette, hogy az ábrák többsége valóban kalibrációs célpontok, amelyeket az USA – a technológiai fejlődésnek köszönhetően - csak az 1960-as évek végéig használt."
    Hű de le vannak maradva a kínaiak - A megvezetett közember válasza.

    Ami pedig azt illeti:
    Igen, eredetileg a 9. hozzászólásban három ábrát mutattam. Ebben a hozzászólásban tényleg elkövettem egy olyan pontatlanságot, hogy a második ábrát elsőnek, a harmadikat pedig másodiknak neveztem.
    A 14. számú hozzászólásban az első az ÉPÍTETT IZÉK eredeti állapotát, a másik az ÉPÍTETT IZÉK jelenlegi állapotát mutatja. Az ezekre hivatkozó mondatomat azzal kezdem, hogy "Ettől függetlenül..." Szóval, akkor mit is kevertem össze mivel??
  • Irasidus
    #15
    - valószínűleg nem festékkel festették be, hanem a vékony talajréteget eltávolítva előbukkant a fehér sóréteg
    - A célját illetően olvastam a kémműhold ábrájánál jobb magyarázatot is, eszerint tesztpálya autonóm járművek (értsd tankok) számára
    Eredetileg három ábrát mutattál. A festett, az elsősre vonatkozott, ezen az ábrán látható dolgok építettek, a hülye is látja. Nem kellene összeverni, hogy melyik válasz melyik google-ábrára vonatkozik. Örülök ha belátod, hogy ezek nem lézerrel vágott dolgok, főleg ez amit mutatsz. Mellesleg, szakértők szava, és magyarázata áll szemben a tiéddel, ami szerint ezek kalibrációs célra készültek. Az esetleges antenna, vagy tank-teszt pálya esetében, szerintem egy szakértő észre veszi a különbséget, nem gondolod?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.27. 06:11:32
  • xyl
    #14
    Szerintem pedig a kémműhold kalibrációs ábra akkor is sántít. Jó, rendben, a lézerrel való elpárologtatás tényleg meredek, de:
    - valószínűleg nem festékkel festették be, hanem a vékony talajréteget eltávolítva előbukkant a fehér sóréteg
    - A célját illetően olvastam a kémműhold ábrájánál jobb magyarázatot is, eszerint tesztpálya autonóm járművek (értsd tankok) számára. Kína, tank

    Ettől függetlenül, az antennarendszert lehet energialesugárzási kísérletekhez használni.
    A másik két ábrán pedig szerintem napelemtáblák vannak. (első: régebbi állapot, második: újabb (jelenlegi?) állapot). Még előtte ép volt.

    Újabb
  • xyl
    #13
    Jó, hát akkor bulldozerrel csinálták.
  • Irasidus
    #12
    Ghashuun-Gobi ismert sós sivatag. A vékony talajréteg alatt só van, amit a szél, és természet eróziók hatására az egész régió, ilyen szabálytalan sós kibukkanásokkal, sószigetekkel van tele. A helyik évezredek óta a só begyűjtéséből élnek. Ha továbbgörgetünk a műholdképen, rengeteg ilyen fehéres sókibukkanás találunk az egész sivatagban. Sőt, a föld más részein is találunk ugyanilyen fehér sókibukkanásokat. Ezek a fehér foltok, semmiben sem térnek el, a táj többi jellegzetes fehér sószigeteitől, arra meg végképp semmi semmi nem utal, hogy itt lézerrel párolgattak volna el bármit is. Ami egyébként sem lenne lehetséges...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.23. 07:22:04
  • xyl
    #11
    Rajzolgattak a lézerrel, ami elpárologtatta a homokot, alóla meg előbukkant a só.
    Közeli környezet.
  • Irasidus
    #10
    Tudományos magyarázat

    Az emberi kéz alkotta ábrák valóban különösek: az egyik legtöbbet vitatott ábrán fehér vonalak láthatóak, valamiféle rendezett összevisszaságban, de akad olyan is, amely koncentrikus köröket mutat, közepén néhány sugárhajtású repülőgéppel. A média rögtön felkapta a híreket, és különböző szakértőket szólaltatott meg, hogy vajon mik lehetnek ezek a furcsa rajzok, de egészen eddig, egyikük sem tudott meggyőző magyarázattal szolgálni. Most azonban a NASA Mars-missziójának egyik mérnöke, Jonathon Hill - aki egyébként az Arizonai Egyetem kutatója -, úgy tűnik, megfejtette a furcsa rajzok titkát, amely nem kevésbé izgalmas, mint az összeesküvés-elméletek legtöbbje. Hill szerint ugyanis ezek a fehér csíkokból álló ábrák majdnem 100 százalékos valószínűség szerint arra készültek, hogy segítségükkel beállíthassa Peking a közel 160 kémműholdjának optikai rendszerét, azon belül is a variót, az élességet, a felbontás nagyságát, illetve a kamerák rögzítési sebességét. „Látszik, hogy a vonalak kisebb öntözőcsatornákon is átvezetnek, valamint sok helyen saját maguk sincsenek teljesen kitöltve, jól láthatóak bennük a csíkok és hézagok. (…) azt hiszem, kijelenthetjük, hogy valamilyen festékkel festették fel az alakzatokat. Ha krétával készültek volna, akkor a szél miatt már nem lenne nyomuk.”Hill azt is hozzátette, hogy ezek az ábrák azért ilyen nagyok, mert az ázsiai ország kémműholdjainak optikai rendszere viszonylag rossz felbontással rendelkezhet. A koncentrikus köröket ábrázoló alakzat a szakértő szerint valószínűleg kalibrációs tesztterület az orbitális pályán keringő radarok számára. A szakember arra is magyarázatot adott, hogy miért vannak ezek az objektumok feltűnően közel egymáshoz: „Valószínűleg ez a terület egy katonai kiképzőközpont. Ezért található ennyi furcsa alakzat egy viszonylag kihalt, elhagyatott helyen. Ez a helyzet azt bizonyítja egyébként, hogy néha maga az igazság is lehet olyan izgalmas, mint az összeesküvés-elméletek bármelyike.” A tudományos kutató feltételezését pár nappal később a NASA is megerősítette. Az amerikai űrhivatal ugyanis bejelentette, hogy az ábrák többsége valóban kalibrációs célpontok, amelyeket az USA – a technológiai fejlődésnek köszönhetően - csak az 1960-as évek végéig használt. (Jó példa erre a Corona szatellitrendszer 144 darabból álló kémműhold-családja számára épült célkereszt alakzat az arizonai Casa Grandéban.) A NASA szintén ekkor jelentette be, hogy a Google felvételein jól láthatók a fegyvertesztelésre használt területek, de még a Jagi néven ismert antennasor is, amelyet egyaránt használhatnak a kínaiak meteorológiai vizsgálatokra vagy atmoszférakutatásra is.
    Forrás
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.22. 19:17:02
  • xyl
    #9
    Szó volt egy pár éve erről: Fehér ábrák
    Akkor körülnéztem a környéken, és láttam az első meg a második ábrát. Akkor azt mondtam, hogy a kínaiak energialesugárzással foglalkoznak az űrből. Az elsőn lézerrel szétvert napelemtáblák,a másodikon mikrohullámú antennák vannak - szerintem.
  • Thrawn
    #8
    Bocs, most látom, Irasidus már linkelte.
  • Thrawn
    #7
    Mit akarnak a sztratoszférában? Ballonra szerelt napelemeket, vagy mit? Mert oda aztán semmit nem fognak fellőni. Illetve fellőhetik, de az le is fog esni.
    Kicsit szakszerűbb cikk: http://www.urvilag.hu/kulonos_talalmanyok/20190214_egy_50_eves_alom_naperomuvet_a_vilagurbe
  • Irasidus
    #6
    Maga az ötlet nem ökörség, viszont az ára jóval meghaladná azt, amit Kína erre tudna fordítani. Gyanítom, hogy az eredeti kínai ötletek, pusztán megvalósíthatóságról szólnak, ami teljesen rendben is van. Szoktat ilyen publikációk megjelenni, ennyire nem kell kiakadni, mert a huszonhatodik fordítás, és cikkírónál már Kína szinte építi is... tudjuk eltorzulnak a hírek. Na.
  • molnibalage83
    #5
    Az ötlet is ökörség.
  • Whysper
    #4
    Tudjatok mi a bajom ezekkel. hogy csak hirek. allandoan semmit sem olvasok mar csak ,hogy napero mu epulne . robot kesuzlne. AI keszulne. robotok kesuzlnenek, onjaro autok keszulneke. nagyon orulok ,de mar valami el is kesuzlhetne nem csak Hold bazis keszulne. Szoval 60 eve eltudtunk repulni a Hodlra ,de nem tudunk semmit sem telepiteni 60 eve a HOLD-ra? Mindig csak keszulnek szep es jo ,de nekem lassan eleg lenne mar csak az a hir ,hogy napelemet telepitettek az urbe keszvan kiraly.
  • ostoros
    #3
    Egyébként meg, halálsugár? :)
  • Wharyoo
    #2
    James Bondban volt hasonló, csak az "koreai" volt :)
  • ostoros
    #1
    Nem sok értelmét látom.