5
  • Tank84
    #5
    és amikor megzsarol a volt fejlesztő? priceless
  • kvp
    #4
    A cikk arrol szol, hogy biztonsagi beallitasokkal nem sokra megy egy ceg, ha a felhasznalok idiotak. Magyarul a legtobb esetben a jo megoldas az, ha az alkalmazottakat tanitjak meg arra, hogyan vedekezzenek a kulso tamadasok ellen. Viszont ez tobbnyire nem megy, mert az alkalmazottak alapvetoen hulyek vagy lustak, esetleg mind a ketto. Nem mintha a vezetoseg jobb lenne. Igy nehez lesz barmit is tenni...

    ps: Lehet teljesen biztonsagos rendszert kesziteni, csak az alapvetoen nem tartalmazhat olyan biztonsagi reseket mint pl. felhasznalok...
  • ostoros
    #3
    Ó, nem fasizálódásról van szó... Akkor meg nyugodtam. Csak azzal kell kelni feküdni, saját életcéloddá kell tenni a cég előremenetelét, igaz, nem kell lépten nyomon azt kiabálni, hogy sieg heil... egyelőre.
  • Macropus Rufus
    #2
    a ló másik oldalán vagy.
    22 éve vagyok sysop. Láttam már cifra dolgokat. Nem fasizálódásról van szó, hanem adatvédelemről. Amikor beüt a baj, akkor az IT osztály oldja meg tegnapra. Mert ilyenek a userek. Amikor meg az IT osztály házirendeket állít be, akkor az meg fasizálódás. Szóval úgy akarnak kurvák lenni, hogy szüzek maradjanak...

    Véleményem szerint az is egyfajta fasizálódás amikor a szülő egyfajta szabály rendszert akar a gyerekével elfogadtatni. Mert, hogyan képzeli, hogy szabályok közé szorítja?
    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2019.02.08. 10:34:50
  • ostoros
    #1
    Vagyis legyünk még fasisztábbak alkalmazottainkkal, akkor majd JOBBAN fognak szeretni minket! Ha pedig nem, akkor mehetnek.
    Előbb utóbb, csak széles vigyorral közlekedő droidok maradnak a cégeknél, akik Éljen a cég! felkiáltással kelnek és fekszenek.