20
  • ostoros
    #20
    Hazugság.
  • ostoros
    #19
    Ha pedig nincs központi szerv, Szomália van. Ott mindenki azt csinál, amit akar, nincs központi hatalom, ha akarsz rabszolgát tartani, vehetsz, senki nem akadályoz meg, ha akarsz kábszer ültetvényt csinálni, megteheted, ha van rá haderőd, kiirthatsz falvakat, nem lesz megtorolva.

    A korrupció pedig úgy néz ki, hogy kétféle korrupció létezik.
    A keleti, ahol az számít, ki kit ismer.
    A nyugati, ahol az számít kinek van több pénze. Ezt hívjuk lobbizásnak. Ez a nagyvállalati érdekek terepe.
    Nyugatról nagyon nyomják a saját típusú korrupciójukat, miközben elítélik a másik típusút, mert ahhoz nem tudnak hozzáférni! Egy percig nem kell bevenni, amikor az itteni korrupció zavarja őket. A húsos fazéktól való távolság zavarja őket.
    Nekünk az lenne a legjobb, ha egyik sem lenne, de az lehetetlennek tűnik.
    Szóval ha választani kell, inkább a keletire szavazok, mert a nagyvállalati érdek bedarálja a hazai érdekeket, míg a másik provinciálisabb, hogy úgy mondjam. Ezzel le is írtam a magyar politikai helyzetet.

    Egyébként hazánkban a kettő keveréke megy valójában, mindkettőnek megvan a saját terepe, ezért is olyan elnéző az EU, mert fúj-fúj Orbán, de azért a manit csöndben zsebre teszi a nyugati tőke, amit innen ki tud bányászni.
  • Sydra
    #18
    Amiket felsoroltál mind látványosan jobban és olcsóbban működnek magán alapon. Az ilyen eszmefuttatások, amit most elkezdtél mindig azzal végződnek, hogy valójában más munkáján és pénzén akarsz magadnak szolgáltatásokat vásárolni.
  • Cat #17
    "szétválasztjuk az államot és a gazdaságot"
    Álomvilágban élsz. Az energiacégeknél kapásból nemzetbiztonságról is szó van, a közlekedési cégeknél versenyképességről, a postának csomó olyan feladatot el kell végeznie, amit egy futárszolgálatnak nem, az egészségügyben a magáncégek kimazsolázzák a legfizetőképesebb réteget, miközben amint drága lesz a dolog (pl. rák) máris felteszik a kezüket... és még ott van az oktatás, a távközlési frekvenciák stb. Az állam feladata rég nem csak a rendfenntartás.
  • Sydra
    #16
    A korrupció az állam természetéből fakad. Ha van egy központi szerv, ami büntetlenül kezdeményezhet erőszakot bármelyik polgára ellen, akkor annak az a természetes következménye, hogy sok ember a hatalom kegyeit kezdi el keresni ilyen-olyan módon, hogy az állam az ő érdekében lépjen fel és ne mások érdekében. Ezt úgy lehet orvosolni, hogy egyrészt szétválasztjuk az államot és a gazdaságot (mint anno az államot és az egyházat), másrészt az alkotmányban szigorúan korlátozzuk az állam jogkörét olyan tekintetben, hogy mi az a néhány kivétel, amikor jogosult erőszakot kezdeményezni.
    A korrupció a gyakorlatban meg sokszor nem úgy néz ki, hogy a szent életű politikust ostromolják a az alvilági lobbisták, míg végül beadja a derekát. Sokszor a politikusok tesznek visszautasíthatatlan ajánlatokat konkrét cégeknek, zsarolással meg túlfizetett állami megrendelésekkel megtámogatva.
  • ostoros
    #15
    Aham. Csak a vállalatok nem hagyják békén az államot... tudod... kellenek nekik a rájuk szabott törvények, meg a rájuk szabott minimálbér, meg a rájuk szabott adózás, stb. stb. stb.
  • Sydra
    #14
    "még nem nyalnak be eléggé az államok a vállalati érdekeknek"
    Én szabad piac párti vagyok. Ha az állam benyal a vállalatoknak az nem szabad piac. A vállalatokkal semmit nem kell csinálni, csak békén hagyni őket!
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2019.02.06. 21:52:03
  • Sydra
    #13
    "a politikusakat a vállalkozók pénzelik, tehát amikor egy politikus hatalomra kerül, akkor az őt pénzelő cégek és érdekcsoportok érdekei mentén fog működni és gazdasági lépésket tenni."
    Bárkinek az érdekeit nézi a politikus az rossz és korrupt. A politikusnak semlegesnek kellene lennie. Az összes célja az legyen, hogy az állam területén ne legyen erőszak, rablás, csalás, meg tömegkatasztrófa! Minden más nem a politikus dolga, hanem az állampolgároké, mert ők saját hatáskörben gyorsabban és olcsóbban meg tudják oldani.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2019.02.06. 21:52:34
  • ostoros
    #12
    Ez pedig pontosan így van, nem is értem, mit akar Sydra, még nem nyalnak be eléggé az államok a vállalati érdekeknek, vagy mi van???
  • ostoros
    #11
    Ez az amit nem szabad tenni, köszönjük, hogy ismertetted.
    A világ működése az embereket kell szolgálja cégek helyett, mert azok meg csak a profitot szolgálják, sokszor az emberek (és a környezet) rovására.
  • TokraFan
    #10
    Persze, ez így van, viszont a politikusakat a vállalkozók pénzelik, tehát amikor egy politikus hatalomra kerül, akkor az őt pénzelő cégek és érdekcsoportok érdekei mentén fog működni és gazdasági lépésket tenni. Nem ideológiák harcolnak egy választáskor (jobb/baloldal), hanem két gazdasági érdekcsoport, két fehérgalléros maffia.
  • TokraFan
    #9
    "És most megeszi az USA-t."

    Attól azért még fényévekre van, ne beszéljünk hükyeségeket. Kínát valójában a tolvajlás emelte fel, gyakorlatilag mindent elloptak a fejlett nyugattól, majd lemásolták. Persze hibs a nyugat is, mert a profithajhászás miatt kiszervezett gyártás miatt Kínának még könnyebb volt lopni.
  • Sydra
    #8
    Én nemtudom honnan ered az a tömeghallucináció, hogy a politikusok tunak bármit is a piac működéséről és hogy figyelembe kellene venni, amit mondanak. A politikus egyetlen hasznos dolgot tehet a piac fejlődésének szempontjából, vagyis azt hogy nem áll az útjába. Egyedül a vállalkozónak van érdeke itt bármit is jól csinálni, hiszen ő az egyetlen, aki kockáztat.
  • NEXUS6
    #7
    Nehéz megfogalmazni azt, amit a francia srác valszeg mondani akart. De a lényeg pont az, hogy Európa továbbra is egy vezető piac sok szempontból. Lehet máshol szemetet eladni jó haszonnal, de ha valaki az európai piacon megmarad, az nagy eséllyel máshol, vagy a jövőben is versenyképes tud maradni.
    Örülni kell annak, hogy nem nyomathatják ide a virtuális szemetüket büntetlenül, és pont ez ad esélyt az európai cégeknek is.

    A mesterséges intelligencia sem igazán körvonalazódott fogalom, jelenleg nagy kapacitású, hatékony logikákról, adatfeldolgozásról beszélhetünk. Az amit az átlagember ért alatta, valami mesterséges személyiség, az még ma is sci-fi. Ahhoz előbb magunkat, az embert kéne jobban megismerni, hogy ilyet csináljunk.
  • kvp
    #6
    "Az EU-nak meg "sajat" szamitogepe sincs, se telefonja, se szoftvere, se semmi:) Min akarnak MI-t szamolgatni? Ha az EU sokat ugral (buntet es adoztat) es az USA, Japan, Korea, Kina "nem kuld semmit", megyunk vissza a kozepkorba"

    Ezert is javasolja azt a franciaknak es a tobbi EU-s allamnak, hogy meg se progaljanak versenyezni a vilag tobbi reszevel es keressenek olyan teruleteket ahol nincs konkurencia. Ott nem zavarna a fejlesztes mas allamok gazdasagi erdekeit, ezert nem lenne okuk hogy keresztbe tegyenek az EU-s cegnek. Minden mas esetben nagyon gyorsan elverzik a piacon a fejlesztes vagy a verseny miatt vagy elszabotaljak a kinai beszallitok.

    ps: A fenti strategia sem ved az ellen, hogy ha bevalik valami, akkor azt erobol lenyuljak, de jobb gazdasagi otlet ujabban nem nagyon van. A francia kornyezetvedelmi szoftver is azert lehet piacvezeto, mert Kinaban es az USA-ban nincs piaca, mert egyszeruen nincs valos kornyezetvedelem. Igy az adott szoftvert ellopni, lemasolni es a teljes meglevo piacot letarolni sem eri meg senkinek. Persze ezzel a hozzaallassal csak nagyon kis teruletekre es joreszt csak az EU-n beluli piacra lehet fejleszteni, de ha jol ertem meg ez is jobb mint a semmi.
  • zola2000
    #5
    (úgy értem a haladás iránya a lényeg)
  • zola2000
    #4
    Igen, de Kína olyan mint egy feltörő rakéta, az EU meg zuhan.
  • Akva
    #3
    Marhaság! Kína hol állt az ötvenes években? És most megeszi az USA-t. Ennyit erről!
  • Alexease
    #2
    Az EU-nak meg "sajat" szamitogepe sincs, se telefonja, se szoftvere, se semmi:) Min akarnak MI-t szamolgatni? Ha az EU sokat ugral (buntet es adoztat) es az USA, Japan, Korea, Kina "nem kuld semmit", megyunk vissza a kozepkorba:D
    Az "EU-s" dobaljon mar ki mindent a lakasabol, minden hardvert/szoftvert, es nezze meg mi marad. Meg a kajat sem tudna megmelegiteni a microban:DDD
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2019.02.05. 23:52:24
  • Sydra
    #1
    Amíg ilyenek hangzanak el az EU-n belül, hogy "az Európai Uniónak néhány konkrét területre kellene összpontosítania", addig nem is nagyon lesz itt innováció. Adócsökkentés és dereguláció kellene szinte minden területen, az EU-t meg vissza kellene minősíteni gazdasági közösségnek! Ahova most tart az EU az Szovjetunió néven már egyszer elbukott.

    U.I.: Nem is tudtam, hogy Pandacsöki Boborján azóta francia politikus lett.
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2019.02.05. 22:40:58