5
  • kvp
    #5
    Negy rover ment eddig:
    -Sojurner (a kis ciposdoboz): ezzel direkt kimentek a bazisallomas hatosugarabol, hogy leallitsak
    -Spirit es Opportunity: napelemes rover-ek, ugy nez ki, hogy mindkettot belepte a por tobb mint egy evtizeddel a vart elettartalmuk lejarta utan (mindketto valamilyen elekadas miatt nem tudott idealis pozicioba allni a homokviharok elott)
    -a Curiosity (a radioizotopos hajtasu) pedig koszoni jol van, csak nagyon kopnak a mechanikus alkatreszek (ez varhatoan le fog merulni par ev mulva)
  • wraithLord
    #4
    Ha jól tudom, a napelemesek döglöttek le (Spirit, Opportunity), az Opportunity a homokvihar miatt van/volt bajban, a Spirittel már nem emlékszem, mi történt.

    A Curiosity az köszöni, egyelőre jól van, RTG hajtja. Bár a képeken kicsit le vannak már amortizálódva a kerekei pl.
  • VolJin
    #3
    Már nem tudom követni, hogy melyik akadt el, és mikor. Úgy tudtam, hogy a kettő közül az egyik évekkel ezelőtt lerobbant, a másikat meg most próbálják élesztgetni egy vihar után, de mindegyik vagy egy évtizedet ráhúzott az élettartamára. Ezek szerint több volt?
  • quatlander
    #2
    Kíváncsian várom az élő közvetítést!
  • Whysper
    #1
    Hajra emberiseg. Menjunk Elore.