10
-
ostoros #10 Az első érved hülyeség, nem láthattak a jövőbe. A másodikkal viszont beletaláltál az igazságba. Egyszerű oszd meg és uralkodj volt, a szovjetek elleni embargóhoz kellett Kína bevonása.
Utoljára szerkesztette: ostoros, 2018.11.20. 19:51:34 -
fonak #9 Úgy döntött, hogy pozitívan reagál a Teng-féle reformra és nyitásra, mert úgy gondolkodott, hogy a gazdasági nyitás és a piaci mechanizmusok automatikusan rendszerváltáshoz vezetnek majd (mint ez nálunk meg is történt), illetve a SZU-t akarták Kína erősítésével még jobban sakkban tartani. 1989-ben az előbbi remény elszállt, a második indok pedig 1991-ben okafogyott lett (ma pedig kölcsönös érdekek mentén kvázi szövetséges Kína és Oroszország).
A multik viszont meglátták a lehetőséget a kínai gyártatásban és a kínai piacban, így nem engedték, hogy ez a folyamat a visszájára forduljon.
Utoljára szerkesztette: fonak, 2018.11.20. 08:04:07 -
ostoros #8 Vagyis nem lehet. Úgy "döntött" hogy nem lenne eredménye. -
fonak #7 Lehetni lehet, csak anno úgy döntött a nyugat, hogy inkább a kölcsönösen hasznos utat választják. -
ostoros #6 De azoknak a problémáknak nagy része nem jelentkezne akkor, ahogy kína esetében sem. Egy egymilliárd+os országot nem lehet embargózni. -
fonak #5 Vannak más problémás különbségek is. -
ostoros #4 Próbálnának Kínát játszani, csak nehéz, mert ők nincsenek milliárdnyian, csak 20 millióan. -
fonak #3 Próbálnak trendik lenni. -
VolJin #2 A piacképes változatnak három funkciója lesz. A mozgásérzékelő automatikusan elindítja a bölcs vezér szónoklatait, a fiókból meg kiugrik egy füzet ceruzával, hogy tudjanak jegyzetelni, és automatikusan közvetíti az államvédelemnek a közben elhangzó beszélgetéseket. :-) -
TokraFan #1 Év vicce..