20
  • bdzsana
    #20
    Oké akkor előről..

    Igen Magyarországon az átlag ember befizeti a 65%+ adót, ez tény. Ott van a nettó bér kalkulátor ahol kiírja mennyi a bérköltésged és mennyit kapsz meg. És persze a maradékot is leadózód költésnél.

    És igen ez magas az EU átlaghoz képest is és extrém magas az EU hasonló gazdasági helyzetben lévő országokéhoz képest.
    Ez is tény. A te általad linkelt statisztikából kiolvasható.

    Mi a f.szról beszélünk még mindig?

  • ostoros
    #19
    Na, akkor tedd mellé az osztrákot is, mert az is a régiónk.
  • bdzsana
    #18
    Na jobban megnéztem a csodás statisztikát ami belinkeltél és még azon is látszik hogy az úniós átlag fölöttiek vagyunk.
    De ha a régiós országokat nézzük akkor elsők és 20%-al előzzük meg a másodikat.
    Magyarország 50%
    Uniós Átlag 45%
    Csehország 39%
    Szlovéna 39%
    Szlovákai 39%
    Horvátország 34%
    Románia 28%
    Lengyelország 18%

    Legközlebb akkor linkelj be statisztikát ha alá is támasztja amit mondasz.
  • bdzsana
    #17
    Öhhh igen ééss? Sydra felvetése az volt hogy 2/3 adót befizetünk.
    Először cáfolod majd azt mondod mindenhol így van.
    Egyébként meg ez sem igaz. A fejlettebb gazdaságokban hasonló mértékű az adó, de a Magyarország szintjén lévő országokban jellemzően alacsonyabb és nem is kicsit.
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2018.10.26. 18:52:26
  • ostoros
    #16
    Ha esetleg belenéztél volna abba a statisztikába, látnád, hogy MINDENHOL ugyanígy van Európában.
  • bdzsana
    #15
    Hogyne érintene, minden alkalmazottat érint ugyanis semmi speciális nincs benne. Magyarországon ugyanúgy vonják le az összes többi alkalmazottól az adót mint tőlem azaz a bérre szánt összeg 50%-át. A megkapott összeget a felhasználásnál adóztatják meg és ezzel együtt Átlag Józsi simán befizet az átlagkasszába legalább 65%-ot.
    A nagycégek adókedvezménye, a bújtatott munkavállalással trükköző katások statisztika javító hatása meg az átlagembert nem érdekli.
  • ostoros
    #14
    A te bérpapírod nem érint engem, bocs. A statisztika pedig igen.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2018.10.25. 14:05:39
  • felemelő
    #13
    Pedig ami a leglényegeebb lenne az államok által hitelesített kriptovaluta tulajdonosok, akiknek ebből kifolyólag minden pénzmozgása követhető.
    Ezért cserébe ezekre a "származási helyekre" semmilyen megkötés ne vonatkozzon, aztán ebből következően az "ismeretlen tuljadonostól" származó kriptopénzek mozgását kellene csak figyelni.

    Másik megközelítés. Nem a nagyobb ellenőrzés, hanem a nagyobb szabadság felé (ha tiszta, azonosított vagy, hagyjanak békén). De ez mostanában nem az elsődleges cél, az államok mindenre rá akarnak tenyerelni.
  • bdzsana
    #12
    Ez statisztika, a bérpapírom meg tény. A vállakozások javíthatják a statisztikát jócskán, az alacsony társasági adó miatt illetve a kata, ahol kereshetsz évi 8 milliót úgy hogy 600.000ret adózol.
    De a sima alkalmazott befizeti a 2/3-ot az államkasszába.
  • ostoros
    #11
    A nyugdíjas pedig mit tegyen? Dögöljön éhen esetleg?
  • ostoros
    #10
    Én tiszta adatoknak hiszek.
    Tessék:
    https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2221rank.html#hu
    Magas, de nem 2/3-ad.
  • Sydra
    #9
    Tévedés! Cserébe töredék annyi szolgáltatást tudsz venni a munkád gyümölcséből, mintha te költenéd el a pénzedet az állam helyett. Körülbelül a mostani adód 10%-a megy el közjavakra, a többi a szociális rendszer, meg a korrupció. Elég lenne csak azt a 10%-ot beszedni és mindenki jobban élne sokkal.
  • bdzsana
    #8
    Ja csak én a lent említett összegnél többet keresek. Kb havi 700.000 forint adót fizetek. Cserébe magán orvoshoz járok, rendőr és tűzoltó rajtam még soha nem segített, de feltételezem ha kellene is majd jobban járnék ha alkalomért fizetnék. Nyugdíjam soha nem lesz állami azt is sajátot fizetek. Feltételezem ilyen oktatás mellett magántanárhoz kell majd járatni a gyerekemet. A felsőoktatás fizetőssé tétele már így is úton van.
    Ja és az út ahol lakok nincs leaszfaltozva.
    Úgyhogy ja nekem ez kurva jó üzlet.....
  • zola2000
    #7
    cserébe van iskola a gyerekednek, nyugdíj a szüleidnek rendőrség ha kirabolnak tűzoltóság ha ég a házad stb ... oké itt most arra megy el egy jó része hogy pl stadiont építenek X milliárdból, aminek a felét elsikkasztják az más kérdés.
  • bdzsana
    #6
    Ha bejelentett alkalmazott vagy és mondjuk a munkáltatód 1 millió forintot szán rád, azt az állam rögtön megsarcolja és ebből lesz 800.000 bruttó bér, amiből lesz 530.000 nettó. Ha magyarországon költöd el akkor fizetned kell 27% áfát. Így eddig 1.000.000 forintból ment 620.000 az államnak. Már meg van a kétharmad pedig ezek még csak az alapadók.
  • kvp
    #5
    A penzintezeti torveny nallunk most is megtiltja az engedely nelkuli mukodest. Sajat penzt kiadni pedig ugyancsak tilos, legyen az helyi szovetkezeti penz vagy kriptopenz. Egyebkent jopar eve irtam, hogy a kriptopenzek ellehetetlenitesenek legjobb modja, ha illegalissa teszik a hasznalatat es akkor semmi legalis dologra nem lehet bevaltani. Tehat hiaba lenne jo illegalis dolgok kvazi nevtelen kereskedelmere, elobb vagy utobb minden kabitoszer, fegyver vagy emberkereskedo szeretne elvezni a penzet, marpedig ha nem tudjak semmire elkolteni a kriptopenzuket, akkor az ertektelen.
  • Sydra
    #4
    Alulról becsültem. De igazad lehet, valószínű ennél több! :D
  • ostoros
    #3
    Barokkos túlzás a kétharmad.
  • Sydra
    #2
    Mihez kezdenek majd a decentralizált váltókkal? A vége úgyis az lesz,hogy felhasználói oldalról kell szabályozni a dolgot.
    A sok köcsög nem akarja, hogy a becsülettel megkeresett pénzének a kétharmada az államnál kössön ki! Mocskos terroristák!
  • Zsoltee_a_bator
    #1
    Dicseretes a buzgalom, de a terroristak keszpenzt hasznalnak. A kriptopenzeket konnyebb nyomon kovetni barmi mas fizetesi alternativanal.