13
  • ugh
    #13
    Attenborough filmek is fraktalis allatoknak emlitik.
    A felepitesuk is full a fraktalokra hajaz.
  • Sydra
    #12
    ez vagy a történelem legbénább állatnévválasztása vagy egy ultimate trollkodás ... nem csoda, hogy a kommentek le vannak tiltva a videónál :D
  • dyra
    #11
    Az élet nem tudjuk mennyi idős. A legrégebbi földközetekben már ott van a nyoma. Viszont nincs minták 4,5 milliárd évről. Ha már ennyire hamar jelen volt akkor esélyes, hogy nem itt alakult ki.
  • Irasidus
    #10
    Igazad van, én is láttam, de nem tudok javítani rajta már. Ez van, így marad az utókorra. Remélem most jól írtam mindent... :) Kösz, és pipa!
  • coyote55
    #9
    Nem akarok nyelvtannáci lenni, de az Álszövetes egy "l". A többit most hagyjuk (tRollkorall és egyebek :) )
    A gondolatmenet egyébként szerintem hibátlan
    Utoljára szerkesztette: coyote55, 2018.10.03. 18:39:24
  • Irasidus
    #8
    Radiális szimmetriájú állatokra gondolt, csak nem tudja a biológiai szakszavakat. Amiről itt a vita folyik, az a Valód szövetes állatok, és az Állszövetes állatok közti különbség. A Valódi szövetes állatok között ez a legősibb megtalált forma, az Állszövetes állatok közül, medúza, szivacsok, korongállatkákat, stb. - vannak régebbi fosszíliák is. (Egyébként valószínűleg, a tengeri trollkoralokra gondolt...)


    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.10.03. 18:01:34
  • WoodrowWilson
    #7
    Szerintem meg az alatta megszólaló állított faszságot, és neki van igaza.

    Amúgy mi a here az a fraktális állat?
  • ugh
    #6
    Szerintem meg pont faszsag amit allitassz es igaza van az alattad megszolalonak.
  • ugh
    #5
    Igen.
    Fraktalis allatok mar 2 milliard eve is leteztek.
    Az ivaros szaporodas ami megjelent cirka 5-600 millio eve.
    Utoljára szerkesztette: ugh, 2018.10.03. 11:41:35
  • gosub
    #4
    Csak részben ide tartozó, hogy az elmúlt fél milliárd évben kb hány faj élt a Földön? 5-10-50-100millió? Jelenleg mekkorára becsülik a most élő fajok számát?
  • emberz
    #3
    Szerintem meg ki kell hangsúlyozni, mégpedig azért, mert tudjuk, hogy az élet négymilliárd éves, és ez az állatka is csak félmilliárd. Minden józan belátás szerint előttünk teljesen ismeretlen ökoszisztémák virágozhattak valaha, még jóval a "kambriumi robbanás" előtt, amiket jó volna megismernünk. Nem is értem, hogyan gondolhatja bárki is, hogy a Földön három és félmilliárd évig semmi nem változott a pocsolyákban: a légkör ellenséges összetételére hivatkozva kizárják a szárazföldi életet, amikor pedig tudjuk, hogy maga az ökoszisztéma változtatta a számunkra is élhetővé a környezetet...
  • lammaer
    #2
    Elég feleslegesnek tűnik ezt kihangsúlyozni, hiszen evidens hogy azokról az állatokról nem lehet kormeghatározást végezni amikről nem is tudjuk hogy léteztek.

    Úgyanigy azt sem kell kihangsúlyozni, hogy a MI univerzumunkban, a MI bolygónkon élő állatokról volt szó....
  • Sequoyah
    #1
    A forditasbol lemaradt egy nagyon fontos szocska, ami az eredeti cikkben meg ott volt. Helyesen: 570 millió éve éltek a MA ISMERT legősibb állatok.