5
-
benbozso #5 Ez nem teljesen világos.
ha
" A tapasztalata az, hogy a kódok önmagukban csak keveset árulnak el arról, hogy semleges módon programozták-e azokat vagy sem",
meg
"A szoftver lelkének megismerése jó dolog volt, de abból nem derült ki, hogy az alkalmazást direkt úgy programozták, hogy..."
Tehát akkor nem a kódban volt úgy programozva, hogy az adott módon működjön!?!?!?
Esetleg külső forrásból beolvasott, mondjuk statisztikai adatokat használt a számításokhoz; de akkor is ott van a kódban a képlet?
Vagy valami láthatatlan tintával írták? -
Merces2 #4 Na bassz, már ránézésre kiszúrom a social justis warriort........ -
ostoros #3 " Igen és pontosan ezért fejlődik a leggyorsabban. Jó lenne, ha ez így is maradna!"
Nem így van.
A többivel egyet értek. -
OGMontana #2 Leszbikus meg két karvaly. Szép. Persze, hogy aggódnak a nem létező rasszizmus miatt. -
Sydra #1 "A technológiai ágazat egyike az ipar legkevésbé szabályozott területeinek."
Igen és pontosan ezért fejlődik a leggyorsabban. Jó lenne, ha ez így is maradna!
"hogy az alkalmazást direkt úgy programozták, hogy az afroamerikai személyek esetében eleve magasabb visszaesési arányokat állapítson meg."
De hát ha létezik erről statisztika és az alapján készítették a programot, akkor mi ezzel a baj? Épp az a cél, hogy mérhetővé és minimalizálhatóvá tegyük a kockázatokat azok számára akik erkölcsös és értékteremtő módon élik az életüket. A valóságot nem érdekli a a pc, meg a társadalmi érzékenység. Persze a valóságot lehet nem figyelembe venni, de abból mindig baj lesz. Lehet rossz szoftvert fejleszteni, ami nem veszi figyelembe a való világ adatait és milyen jó lesz, hogy nagyobb arányú potenciális visszaeső mászkál majd az utcákon. Ha egy visszaeső afroamerikai legyilkolja a családomat majd azzal nyugtatom magam, hogy legalább nem sértettem meg egy elítélt bűnöző érzelmeit sem a rasszista algoritmusaimmal.