9
  • Gerin
    #9
    Bliccelsz te most is, és a kocsmáros sem változott
  • Tetsuo
    #8
    Azon dekkolna egész nap a sok húgyos drogos. De jó lenne...
  • bdzsana
    #7
    Diákként én is vagy blicceltem vagy gyalogoltam. Úgy gondoltam a kocsmárosnak nagyobb szüksége van arra a pénzre.
  • molnibalage83
    #6
    Itthon sajnos ennek bevezetésének esélyét sem látni. Bp-n talán ég el lehetne adni az ötletet, csak az meg képtelenség, hogy csak ott legyen ingyenes, de MÁV és buszok nem. Meg Észtország kis ország...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.24. 15:41:51
  • Cat #5
    A diákoknak jellemzően nincs keresetük, max. nyáron, szóval az ő kedvezményes bérletük a szülőt támogatja.

    Szerintem a tömegközlekedésnek szimplán ingyen kellene lennie, mint például Észtországban, és az állami részről környezetvédelemnek illetve a munkába járás támogatásának kellene felfogni. (Jóval kevesebb autó járna a városban, tisztulna a levegő, aki pedig továbbra is autózni akar az szintén örülne a haladás élményének.) A jegyek nyomtatása, terjesztése, ellenőrzése roppant nagy költség, és a biztonsági őrnek öltöztetett hajléktalanok a metrólejáróknál egyenesen nevetségesek.
  • skinnyman
    #4
    A diak berlet szinte ingyen van a felnott berlethez kepest, a felnott berlet ami inkabb szamit.
  • Dobronski
    #3
    +1

    Az nem szamit nincs penzed dogolj meg, majd ha bombazzak az orszagodat segitenek rajtad...
    Utoljára szerkesztette: Dobronski, 2018.09.24. 11:46:06
  • dyra
    #2
    Diákkoromban én is blicceltem, egyszerűen kevés volt a lovém.
  • nlght
    #1
    Csóró egyetemistaként én is blicceltem, nem jó kedvemben tettem, hanem azért, mert viszonylag sokat vitt volna el a büdzsémből. A társadalmi egyenlőtlenségek és gazdasági olló szépen nyílik, a jövőben még több szegény lesz az EU-ban is. Ha az állam előveszi a f*szkorbácsot, attól még nem lesz több pénze a szegényeknek jegyet/bérletet venni, szóval ez csak tüneti kezelés, a problémát nem oldja, de jól mutat majd egy powerpoint dián...