66
  • M2 #26
    Jó, de a hülyeséget te kezdted. Azért a 100 ezres Androidos telefon és az iPhone X közt nem szakadéknyi a különbség, hanem egy teljesen más bolygón laknak.

    De tudok embert, akinek iPhone volt az első telefonja, amit el tudott adni, mert előtte a többit széttörte, erdőbe hajította, hídról a patakba vágta és egy HTC-t pont mellettem vert szét az erkélykorláton, úgy, hogy én is kaptam belőle. Valahogy nem ment neki át az Androidos (meg egyéb más rendszeres) életérzés.
  • Sequoyah
    #25
    Hu, hat ez a kenyote rettento gaz volt a reszukrol. A telefonok tetszettek, nem azzal van a baj. Frissitest vartunk nem forradalmat, es azt maximalisan meg is kaptuk.
    De hogy folyamatosan forradalmi jelzokkel illettek egy sima frissitest az verciki volt:D Kozben pedig a tavalyi keynote szovegeit egy az egyben felhasznalhattak most is...

    Na mind1, megvenni valoszinuleg meg fogom, mert a 6s-em mar a veget jarja (kicsit repedt is, es elkovettem a hibat h a 16gb-set vettem, ami szorit elegge...)
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2018.09.13. 15:44:12
  • KZM
    #24
    M2 - ez hülyeség, biztos te is érzed, de legalább vicces - jár a pont :-)
  • KZM
    #23
    Az előző androidom 60eFt volt 4 éve, és még remekül használható ha kéred - kicsit szégyenlem is, hogy nyugdíjaztam.
    Amit pedig a hájpfónról írsz, azt te magad elhiszed? Tényleg megeszed a saját hülyeségedet, hogy okod legyen elszórni a pénzed?
    Akkor lássunk tényeket:
    https://www.statista.com/statistics/641770/price-development-of-the-iphone-6s-plus-in-germany/
    Az ÚJ készülék áresése volt egyetlen év alatt 22%
    Új vs használt:
    https://hasznaltalma.hu/aprohirdetesek/iphone/iphone-6-6-plus-6s-6s-plus/iphone-6s-plus/iphone-6s-plus-16gb-64008
    90eFt
    https://www.argep.hu/product_2405929.html
    142eFt
    ez közel -40%.

    Üdv a valós életben Neo!

    Nem gond ha neked fontos, hogy azt higgyék gazdag vagy (bár kicsit proli szaga van), de akkor mond ezt. A matekot ne feszítsük már keresztre ehhez.
  • M2 #22
    Android flagshipeknél az elmúlt évben bejött még az a csodálatos életérzés, hogy a telefonod megvásárlása után pár hónappal kijön ugyanaz, fele annyiért.
  • M2 #21
    Egyszer az életben ülj már be egy prémium autóba, kérlek!
  • M2 #20
    A 40 ezres telefon a legnagyobb pénzügyi bukó, mert az értéke nullára esik pár hónap után, mikor már sokadszorra idegesített fel és végre a földhöz vágtad azt a szart. A stresszkezelés nyugtatókra meg cigire költött összegeit már nem is említem, mert még durvábban mínuszba lökik a költségvetést.
  • Gladiator
    #19
    Jaj... jaj... na ne add mar be nekem, hogy te veszel 40e forintert egy andoidos telefont, amit te majd 5 evig boldogon fogsz hasznalni, es nem fogja osszefosni magat 2-3 ev multan...

    Meg azt se sarkitd mar le, hogy akinek meg iPhoneja van, az evente csereli es a te szamitasod alapjan felmillioert veszi darabjat.

    Meg ha igy is lenne, szerinted mit csinal, mikor lecsereli az egy eves telefonjat? Kidobja a kukaba? Nem, valoszinuleg eladja. Es az iPhonenak van a legmagasabb ujraertekesitesi ara. Asszem meg 2 hettel az uj X bemutatasa elott (tegnapi nap elott ket hettel) az egy eves X ara a hasznalt piacon meg mindig 80% korul volt. Egy androidos telo meg mar a felet sem eri egy ev utan.
  • M2 #18
    Én operációs rendszerekről beszéltem, te meg készülékekről. Azokban nincs különbség, ez tény.
  • grobs
    #17
    Valószínű arra gondolt, hogy egy iphone jobban tartja az értékét mint egy android-os telefon. Ami igaz, de az nem, hogy ezzel olcsóbban jönne ki bármilyen összevetésben. Mert hiába adja el évente a telefonját jó áron, attól még évente bukik 80-100 ezer forintot állapottól függően, amiből egy xiaomi flagship majdnem kijön tokkal-vonóval ... és azért azt is el lehet adni féláron.

    Én mondjuk még egyik telefonomat se adtam el, pedig android g1 óta van okostelefonom. Jó szolgálatot tett mindegyik a fiókban csere telefonként amikor épp váltottam, vagy szervizeltem.
  • KZM
    #16
    Álljunk már meg egy percre itt is - azért vesznek az emberek BMW-t, meg Lexust mert "minőségérzet"?
    Pont azt a piacot hivatkoztad ide, ami bevallottan a rongyrázásról szól. Nem "minőségérzet", hanem "presztízs" a hivatalos kifejezés ami mozgatja az autópiac középső és felső kategóriáját. És akkor már ott tartunk, ahol kezdtem.
  • KZM
    #15
    "Annyira hülye a pénzhez"
    "Pont ellenkezőleg. Aki mindig az aktuális csúcs Apple cuccal rohangál, az lehet, hogy évente kevesebbet költ telefonra, mint az átlag androidos. "

    :-D Ezt tényleg nem vágom. Ha 5 évente veszek 40eFt-ért egy 100e Antutus androidot, akkor miért költök többet, mintha ennyi idő alatt vettem volna 5 db. Iphone-t ~2,5M Ft-ért? Hogy érted ezt?
  • grobs
    #14
    " minden natívan a hardveren fut, az Android pedig kvázi egy virtuális gépen futtatott OS (ha jól értelmezem a dolgokat)"

    Nem jól értelmezed. Android-on talán a 2.x-nél volt utoljára klasszikus VM, de már akkor is volt native fejlesztési lehetőség (NDK).

    A különbséget elsősorban a korlátosság adja. IOS-en nem lehet csak úgy service-t futtatni (és sok egyéb dologban is le van korlátozva az alkalmazás), ezért nincs annyi szemét a memóriában. Mivel az információ drága manapság, ezért minden kis vacak alkalmazás figyelni akar mindent amit lehet. Ezért pl. FB appok android-on sokkal több erőforrást esznek mint ios-en ... mert megtehetik.
  • szucsy89
    #13
    Ezt fejtsd már ki kérlek, mert nem értem.

    A másik kommentedre: "Azért az iOS és az Android között van egy szakadéknyi különbség minőségérzetben. Van akinek ez többet számít, mint az árcédula."

    Már megint a régi szöveg, amit nem ért meg egy iOS fan sem: Android nem egyenlő olcsó kínai fos telefonokkal. Illetve az Apple készülékekkel való összehasonlítás úgy fair, hogy a csúcs Androidos flagshipekkel hasonlítjuk össze. Így pedig már minőségérzetben pl. egy Pixel, Huawei vagy Samsung telefonhoz képest nemhogy szakadéknyi, de különbség sincsen, kb. 5-6 évvel ezelőtt kezdett csökkenni, mára pedig teljesen eltűnt.
  • M2 #12
    Ezek a tepsi, elszállt árú telefonok (nálam 160 ezernél van a plafon) engem már teljesen hidegen hagynak. De az óra nagyon jó lett, kíváncsi leszek rá élőben, mert az eddigieket kicsit vastagnak éreztem.
  • M2 #11
    "Milyen felhasználás igényli ezt egyáltalán?"

    Akár csak egy fotó elkészítése, egy 4K videó, háttérben a fényképek MI feldolgozása, egy gyorskeresés a telefonon...
  • CairoJack
    #10
    Az androidok soha nem fogják utolérni az Apple telók, tabletek sebességét, meg ott ugye minden natívan a hardveren fut, az Android pedig kvázi egy virtuális gépen futtatott OS (ha jól értelmezem a dolgokat), így az android még azonos hardveren is egy kb. -30%-os teljesítmény hátránnyal indul.
    Cserébe sokkal nyitottabb, sokrétűbb, jobban használhatóbb és testre szabhatóbb.

    Életemben 2-szer volt iPhone-om, egyszer 2009-ben egy 3Gs, egyszer pedig 2015-ben egy 6-osom. Mindkétszer nagyon utáltam őket, és biztos, hogy többször nem lesz iPhone-om. Macerás, zárt rendszer, rettentő sok kompromisszummal.

    Viszont a világ eljutott oda, hogy kénytelen voltam Androidos vagy Windows-os tablet helyet iPadet venni 1-2 hónapja, mivel androidos tabletekből szinte nincs normális, vagy talán max a Tab S4, de az már horror áron van, illetve a Windows tableteknél ugyan ez a helyzet, hogy egy jó tablet csak egy autó árában áll meg.
    Ehhez képest az iPad a maga 116 rugós árával olcsó volt, szinte már gombokért vesztegetik, és MINDENT odaver minődében, amit az Androidos vagy Win-es piac ugyan ezért a pénzért kínálni tud.

    Amúgy persze továbbra is egy börtönnek élem meg az IOS-t, egy kvázi kvarcjátéknak, de amire nekem a tablet kell (böngészés, képregény olvasás, ágyban youtube-ozás) arra tökéletesen elég, és nem lett volna értelme ezért 300-400-500 ezreket kiadni.
    Utoljára szerkesztette: CairoJack, 2018.09.13. 12:30:50
  • M2 #9
    "annyira hülye a technikához hogy még egy androidot sem tud elkezelni"

    Azért az iOS és az Android között van egy szakadéknyi különbség minőségérzetben. Van akinek ez többet számít, mint az árcédula.
    Lásd még: Audi, BMW, Mercedes, Lexus, Infinity..., gondolom szerinted ezeket is azért veszik, mert még egy Suzukit sem tudnak elvezetni.
  • M2 #8
    "Annyira hülye a pénzhez"

    Pont ellenkezőleg. Aki mindig az aktuális csúcs Apple cuccal rohangál, az lehet, hogy évente kevesebbet költ telefonra, mint az átlag androidos.
  • wraithLord
    #7
    Nem használja ki senki, de amikor már tele van a rendszer szeméttel és szemét appokkal, az Android belaggol még a flagshipen is, az iOS a gyorsabb proci és az optimalizáció miatt pedig nem, vagy csak kevésbé (állítólag, én láttam már pár tetűlassú iPhone-t, de lehet hogy az az Apple machinálások miatt volt...).
    Mondjuk az Androidot meg normálisan lehet karbantartani, sokkal jobban személyre lehet szabni, kusztomizálni, sokkal több lehetőség van benne. Hasonlattal élve, az iOS egy jó minőségű kés, az Android viszont egy svájci bicska.
  • KZM
    #6
    Köszönöm a választ!
    Nagyon utálnám, ha egy platform ennyire rabláncra tudna fűzni, de ha így van, akkor miért
    A teljesítmény meg egy fura dolog - kizártnak tartom, hogy az eladott felső kategóriás (bármilyen) telefonok akár csak 0,1%-a esetében értelmesen ki lenne használva ez a teljesítmény. Milyen felhasználás igényli ezt egyáltalán? (a játékokat hagyjuk, maradjunk az értelmes felhasználásnál)
    Még PC-k esetében is csak a videó szerkesztés (a piac 0,5%-a) és a játék (a piac 25%-a) igényel csak valamire való teljesítményt.
  • wraithLord
    #5
    Szerintem elsősorban csak azért, mert ő az Apple-nél építette ki a saját kis világát (felhőszolgáltatás, online bolt, megvett cuccok kezelése stb.), és eléggé nehéz és fáradtságos erőfeszítés lenne más rendszerre váltani...
    Még egy indok lehet, hogy az Apple által gyártott szoftverek Apple hardverre/konfigra vannak optimalizálva (mondjuk ezt ki a fax gondolta volna), és úgy megcsinálják az optimalizációt, hogy minden más alternatívánál hatékonyabban működik. Arról se feledkezzünk el, hogy az Apple által fejlesztett SoC-ok teljesítményét még ma sem sikerült beérnie a konkurenciának, és ez is növeli a használhatóságot az optimalizáció mellett.
    Ennyit a legfőbb "Pro"-król.

    Mondom ezt úgy, hogy csak elméletben rakosgatom össze a dolgokat, a büdös életben nem volt Apple eszközöm, és nem is lesz, mert nem szeretem az Apple világát, hozzáállását, hitvallását stb.
  • KZM
    #4
    Na, de akkor mond már meg a tutit - miért vesz akkor bárki hájpfont?
    Annyira hülye a pénzhez, hogy ugyanazt a funkcionalitást 10x-es áron veszi meg, vagy annyira hülye a technikához hogy még egy androidot sem tud elkezelni?
  • Gladiator
    #3
    jaj, hogy egyesek meg mindig ott tartanak, hogy valaki biztos azert vesz iphonet, hogy meno legyen:D olyan rohadt egyszeruek vagytok.
  • NEOreg3
    #2
    de nem leszel menő
  • nlght
    #1
    egy ilyen almás csúcstelefon árából veszel egy kiba jó androidos telefont + gamer PC-t (1060-as vidkarival) + wellness hétvégét vidéken