20
  • pistike81
    #20
    Szia, semmi gond, nagyjából megértettem mi vezérelt a véleményed megformálásában.

    A cikk alapján nem látom, hogy ez az ember a spekulatív vagyonszerzésen kívűl sokmindent le tett volna az asztalra. Valahogy a gondolatai és érvei sem tűnnek olyan szintűnek, mint pld. Ray Kurzweil eszmefuttatásai. Kicsit modern hippinek tűnik nekem: fogadjuk el, amit a természet ad nekünk, ez az élet rendje, blabla. Javítsatok ki, ha félreértettem, vagy ha más munkássága alapján a cikktől eltérő véleményt is meg lehet fogalmazni róla.

    Mielőtt még bárki beszólna a spekulatív vagyonszerzés miatt: nem, nem tekintem bűnncselekménynek, még csak etikátlannak sem. Ez is egy kemény szellemi tevékenység, amire nem sok mindennapi ember képes.
  • ostoros
    #19
    Nem, tévedsz. Pont hogy nem én mondom ezt. Hanem az egész világon ezt sulykolja a sajtó. Sokszor te magad is.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2018.09.13. 20:26:08
  • vilinger
    #18
    Az utolsó gondolatod valóban igaz.
  • bundasjezus
    #17
    Bocs, kicsit elragadtattam magam. Csak már nagyon kikívánkoztak belőlem ezek a gondolatok, mert nagyon sűrűn találkozok azzal a hozzáállással, amit leírtam.

    Abban igazad van, hogy a lét határozza meg a tudatot. De ez személyiségfüggő. Aki hajlamos rá, az gazdaggá válva elfelejti, hogy honnan jött. Ez jellemhiba. Aki pedig gazdaggá válva sem száll el és megmarad a szociális érzékenysége, belőle példakép lehet.

    Egyébként egy gazdag vállalkozó szempontjából a lakhatás kérdése tényleg apró probléma, míg egy átlagembernek mindennapos kérdés, pl a lakbér fizetése. Ugyanakkor egy gazdag vállalkozónak folyamatosan felmerülő céges problémákat kell megoldania, amikkel meg az átlag ember nem találkozik soha. Alkalmazott ismerőseim, akik bérből és fizetésből élnek, folyton hétköznapi "apróságok" miatt problémáznak, valamint szidják a munkaadójukat. Vállalkozó ismerőseim pedig azon problémáznak, hogy hogyan teremtsenek elő annyi bevételt, hogy a következő hónapban is jusson az alkalmazottak fizetésére és a cég fejlesztésére is. Szóval mint minden témában, itt is mindkét oldal szemszögéből kell vizsgálni a helyzetet. Más élethelyzet, más problémák. De attól hogy gazdag valaki, az nem jelenti azt, hogy onnantól kezdve tejjel folyik a méz és csak lógatja a lábát a tengerparton. Éppen ellenkezőleg, a cégvezetők, vállakozók, gazdagok kapnak agyvérzést, infarktust a stressz miatt.
    Utoljára szerkesztette: bundasjezus, 2018.09.13. 08:43:52
  • TokraFan
    #16
    Kinek mi számít sikernek, ezt is tegyük hozzá. Manapság a sikeres ember megközelítése kibaszottul egyoldalú, szinte kizárólag pénzben mérik.

    Baromság! Maximum Te így látod a világot, és most kivetíted ide nekünk egy kijelentő mondat formájában. A sikernek, mint fogalomnak, ezernyi árnyalata van. Hogy te ebből kizárólag a pénzt vagy képes meglátni, az a te bajod, ettől még nem lesz igazad.
  • overseer-7
    #15
    A semmiből építeni a legnehezebb.
    Sokkal könnyebb rombolni.. a pénzel még több pénzt szerezni.
    A pénzzel, befolyással mások vállalkozását tönkre tenni.

    A gazdagok erkölcstelen helyzeti előnyben vannak.. a mindenkori szegény embertársaikkal szemben.

    Ezt a jog.. nem ismeri el.. Attól még ez egy alapigazság.
    Ennek meg kell majd változnia egyszer a jövőben.. mert az igazságtalanság.. véres háborúkat szül.
  • ostoros
    #14
    Persze hogy sok ilyen van. De ezek az emberek, még mindig a kisebbség. A semmiből vagyont építeni mindig nehezebb, mint a vagyonból még nagyobb vagyont.
  • pistike81
    #13
    Látom Brian Tracy napi szinten megvan (ha már személyeskedünk).

    Amúgy szerintem félreértetted amit írtam. Eredetileg arra gondoltam, hogy szerintem nincs tisztában az átlag ember napi problémáival, mert valószínűleg nem úgy él, ahogy egy átlag ember. Ennek semmi köze ahhoz, hogy pld. én mit értem el az életben, vagy mit nem.

    Annak viszont örülök, hogy sikerült egy kis vitát generálnom a hozzászólásommal.
    Utoljára szerkesztette: pistike81, 2018.09.12. 21:50:31
  • bundasjezus
    #12
    Azokban a családokban, ahol a családfő a semmiből teremtette elő a vagyont, ott rendszerint a gyerekek nem tudják értékelni ezt a vagyont, nem tudják mit jelent megdolgozni érte, egyszerűen természetesnek veszik. Ezért szokták az "aranyifjak" látványosan felélni és elszórni néhány év alatt azt a családi vagyont, amit a szüleik évtizedek alatt halmoztak fel kemény munkával és kitartással.
    Rengeteg sikeres vállalkozó (itt Magyarországon is) küzd azzal, hogy nincs kire hagynia a céget, mert a gyerekei vagy linkek, vagy abszolút nem érdekli őket a cégvezetés és a cég profilja.

    Tehát régen igaz volt a nemesek, grófok, bárók korában, hogy a vagyon apáról fiúra szállt. Ma már ez nincs így. A kapitalizmus versenyhelyzetet teremtett. Ha igazán gazdag akarsz lenni (vagy az akarsz maradni), akkor a versenytársaid előtt kell lenned. Különben megelőznek, elveszik a piacodat és becsukhatod a boltot. A gazdaggá válástól csak egy dolog a nehezebb: megtartani és gyarapítani a vagyont.
  • ostoros
    #11
    Ez Európai probléma. Csak meg kell nézni, hány ember lakik a kontinensen mamahotelben.
  • overseer-7
    #10
    a siker is szubjektív..
    valaki akkor érzi sikeresnek magát ha nagyobb a felkarmérete mint a tiéd.. és a földbe tud döngölni.
    Más a pénze okán érzi a sikert.. másoknak a tettek a fontosak.

    Itt Magyarországon nagyon beteg a társadalom.. több okból is.. de egyrészt azért mert nem cselekszik.
    A társadalmunk belesüllyedt a nihilizmusba...és a pillanatnyi kielégülések, élvezetek világába.
    Halogatunk, nem cselekszünk.. az egész életünket áthatja a passzivitás.
    Ezt persze nem ismerjük el.. becsapjuk magunkat, és a sikertelenség okát másokra hárítjuk.
    Miközben nem ismerjük a kitartást.. a küzdést és bátorságot..

    Mi magunk teremtjük meg a világunkat.. életünket.
    ez egyre nehezebb lesz.. mert mindig óriás vállalatokkal kell küzdenünk, versenyeznünk.. ezért később még nehezebb lesz.
    Most kell cselekednünk, felkapaszkodnunk.. mert nyílik az olló.. már nagyon széles.
    Ha most nem sikerül, ..később már szinte lehetetlen lesz bekerülni a felső rétegbe.

    A siker, család, tulajdon.. a pénz, a befolyás, nagyon nagyon fontos tényezők. A társadalom mozgatói.
    Szükség van rá, hogy a következő nemzedéknek legyen mit átörökölnie.
  • ostoros
    #9
    Kinek mi számít sikernek, ezt is tegyük hozzá. Manapság a sikeres ember megközelítése kibaszottul egyoldalú, szinte kizárólag pénzben mérik.
  • overseer-7
    #8
    úgyvan

    A SIKERES EMBER AZ ALATT AZ IDŐ ALATT HALAD ELŐRE, AMELYET MÁSOK ELPAZAROLNAK.
    -HENRY FORD
  • ostoros
    #7
    Ez szimplán nem igaz. A gazdag emberek legnagyobb része eleve gazdagnak született.

    Sőt, társadalmi szinten sincs előrehaladás anélkül, hogy az előző generáció által megtermelt javakat megörökölnénk. Egész Európa attól lett gazdag, hogy a korábbi helyzet helyett, ahol is hat ember örökölte a családi vagyont, ma már csak egy ember örökli. Vagyis két másik ember kaparta neki össze a gesztenyét. Ha nem is közvetlenül neki, akkor is, magának a társadalomnak. Kivételek mindig vannak. De kevesen.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2018.09.12. 19:53:39
  • bundasjezus
    #6
    [OFF]
    Másoknál is tapasztaltam már ezt a hozzáállást, amit te itt előadsz, úgyhogy reagálok rá.

    Miért kevered össze az okot az okozattal? Ez a fickó sem a pénztermő fáról szüreteli a dollárt. Nem gazdagnak született. Tett azért, hogy eljusson oda, ahol most van.
    Rettentően fel tud b*szni, ez a "neki könnyű, mer' ő gazdag" típusú hozzáállás. Tegyél érte, hogy te is gazdag legyél b*szod! Küzdj, szenvedj, bukj el, kockáztass! Ja, hogy se tehetséged, se kitartásod nincs hozzá... Hát akkor neked csak a siránkozás marad. A gazdag emberek túlnyomó többsége azért gazdag, mert nem adja fel akkor, amikor az átlag ember feladja. Ennyi.
  • Archenemy
    #5
    Okosságnak tartod? Hadd fordítsam le:

    "A saját hitvallásunkról és ideológiáinkról azt hittük, hogy univerzálisak és mindenki ezt akarja. Ez adta nekünk az erkölcsi felhatalmazást, hogy a saját értékeniket dogmaként tanítsuk és terjesszük.

    Látjuk, hogy nem így van, mert az emberek nagy részét ez nem érdekli, nem gondolja a mi dogmáinkat igaznak. Tehát akkor lehülyézzük az embereket, és innentől nem hallgatunk rájuk."
  • overseer-7
    #4
    "A szakember hangsúlyozta, hogy eleinte - az internet korai szakaszában - ő is hitt a Mark Zuckerberg által felvázolt dologban, miszerint minden személyt össze kell kötni. Akkor úgy vélte, hogy ha minden ember szót kaphat, akkor eljön a világbéke."

    A hülyeség mindig hangosabb, nagyobb a kereslete és gyorsabban terjed mint a nem hülyeség.
    Ezt használja ki minden média.
  • pistike81
    #3
    Gondolom ő is, mint az átlag ember, napi szinten munkába kell menjen, hogy a következő hónapban is ki tudja fitzetni a lakbért. Ja, nem.
    Jobb lett volna, ha befogja a pofáját, vagy valós problémákról értekezik.
  • molnibalage83
    #2
    Pedig nagyrészt rizsa az egész. Egyetlen igazán értékelhető rész van benne

    "De gyorsan kiderült, hogy ha mindenki szót kaphat, akkor a kevésbé intelligensek a leghangosabbak, ráadásul ők mindenki mást túlordibálna"
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.09.12. 11:42:17
  • bundasjezus
    #1
    Be kéne keretezni a nyilatkozatát és kifüggeszteni minden iskolában. Az utolsó szóig egyetértek vele.

    Nagyon súlyos gondolatokat fogalmaz meg, olyanokat, amelyek szembe mennek a mainstream felfogással. Bárcsak mások is ilyen véleménnyel lennének a világról és a fontos dolgokról. Ilyen gondolkozású szakemberekre lenne szükség a döntéshozó és irányító pozíciókban.