8
-
cateran #8 "A rabszolga az akit erőszakkal kényszerítenek bizonyos szolgáltatások elvégzésére."
Hogy ez mennyire nem igaz....Valamikor az 1940-es evek kornyeken volt 1 eset afrikaban, ahol oknyomozo ujsagirono, csak azert, hogy bizonyitsa, hogy igenis van rabszolgatartas vett 1 rabszolgat, majd szabadon engedte..Ami a kibaszas magasiskolaja volt, ugyanis csoringernek nem volt vagyona, se foldje, nem volt az egadta vilagon semmilye, igy visszament korabbi gazdaihoz....
Amugy: https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Rabszolga -
Cat #7 A magánbiztosításokkal az a baj, hogy a nagyon ritkán előforduló nagyon komoly esetekre nincs válaszuk. Gondolok itt szervtranszplantációkra, agy és szívsebészeti beavatkozásokra stb. Kicsi az esetszám, kevés a szakember (pl. a kétmilliós Szlovéniában van 3 agysebész összesen), viszont a költségek olyan elképesztően nagyok (több tízmillió forint), hogy erre kis bázissal lehetetlen szétosztani a kockázati költségeket. Ahhoz viszont, hogy ezek biztosítva legyenek, kell, hogy a biztosítónál legyen stabil, jól tervezhető bevételi bázis (pl. méhcsípés, csonttörés stb.) Ha ezeket kiveszik a csomagból, és minden cég megcsinálja saját maga, akkor a nagy dolgok biztosítási díja megfizethetetlenné válik. -
felemelő #6 A nagy cégek megtehetik, látva az erősen túlárazott egészségügyi szolgáltatásokat, megpróbálják olcsóbban megoldani.
Ahogy kis dolgokat én sem biztosítok, ha képes vagyok pótolni zsebből a dolgot, akkor minek a biztosító (a költségeivel és a képzett nyereségével).
Ha képes lennék adott esetben pótolni a kocsi vagy lakás árát is, bevállalni a kockázatot, akkor arra sem kötnék biztosítást. -
ostoros #5 Demagóg vagy. Ha az alternatíva az utcán koldulás, akkor nincs valódi választásod.
A kereskedelem pedig még csak nem is zéró, hanem negatív összegű játszma. Bizony.
Utoljára szerkesztette: ostoros, 2018.08.14. 20:48:23 -
Sydra #4 "cégrabszolga"
A rabszolga az akit erőszakkal kényszerítenek bizonyos szolgáltatások elvégzésére. Ha önként fizetésért dolgozol és választhatsz ezer munkahely, saját vállalkozás vagy akár munkanélküliség között, akkor nem vagy rabszolga.
"Ha a melósok nincsenek jól tartva, megfelelően megfizetve, a nagy cégek nem tudják kinek eladni az árut, így nem tudják fenntartani magukat és a nyereséget."
Ez logikai hurok. A gazdaság meg a termelés nem önmagáért van. A kereskedelem pedig nem zéró összegű játszma. -
cateran #3 Bakker, nekem is a cyberpunk ugrott be kapasbol.... -
SaGa #2 Vagy csak ők is olvasták William Gibson és utánzói könyveit, látják a mostani politikusok töketlenkedő szarakodását és nekiláttak kiépíteni a nagy cégeken alapuló társadalmat, ahol, ha lojális "cégrabszolga" vagy, akkor mindent megkapsz, amire szükséged van ahhoz, hogy megfelelően és lelkesen tudj termelni, jól érezd magad és ne akarj kívül kerülni a kapun, mert ha nincs rasz(? rég olvastam a könyveit) kódod (személyi/tb/adószámod) akkor kívül estél a "védőhálón" és magadnak kell boldogulnod az árnyak között.
Ha a melósok nincsenek jól tartva, megfelelően megfizetve, a nagy cégek nem tudják kinek eladni az árut, így nem tudják fenntartani magukat és a nyereséget. Ez a modern kapitalizmus alaptörvénye, ez mozgat minden olyan tőkést, aki tíz év múlva is tőkés akar lenni, nem gyorsan lerabolni a céget. -
#1 "Az Amazon, a JP Morgan és Warren Buffett .... egy új független céget alapítanak .... amelynek a célja nem a nyereségszerzés lesz."
Ez így egy mondatban eléggé furcsán hangzik. (szarkazmus ON) Pont ezek a cégek, befektetők híresek arról, hogy nem a nyereség motiválja őket. (szarkazmus OFF)