13
  • ostoros
    #13
    Igazából rosszul írtam... Embermilliókat húznak le milliárdokkal, a milliárdos faszi cégei. Így már gondolom elég pontosan fogalmaztam....
  • ostoros
    #12
    Ja, nem egy darab milliárdost húzunk le milliókkal, hanem milliókat húzunk le milliókkal. Most jobb?
    Szerintem kurvára nem.
  • Sequoyah
    #11
    Nem sivatagban elunk, szoval nem tudom miert ilyen extrem peldaval josz, a hetkoznapi peldak helyett, amik sokkal inkabb meghatarozzak az eletunket. Es a valo eletben vannak valasztasi lehetosegek.

    Arrol van szo, hogy en probalok sporolni, ezert nyaralas elott jol utananezek az araknak, kikeresem a legjobb akciokat, a legjobb idopontokat amikor olcso a repulojegy, es igy megyek nyaralni.
    Akinek sok penze van, az nem szorakozik ezzel, hanem megveszi annyiert amennyiert epp kinaljak. Az eredmenye az az, hogy bar ugyanolyan jo helyen nyaralunk, nekem fele annyiba kerult, mint neki.

    Vagy nem mindig a legujabb csucs tech kutyuket veszem meg, hanem varok fel evet amig lemegy az aruk. Eszrevetted hogy az ujdonsagokat mindig elkepeszto arakon adjak? Lefolozik a penzt a gazdagokrol, es aztan akar olcson is oda lehet adni a tobbieknek.
  • ostoros
    #10
    A tevehajcsár pedig nyilván megkapja normál áron, hogy megitassa a tevét. És mindezt úgy, hogy ott állnak egymás mellett. És ha pampogni merészel, akkor ő a rossz ember, aki kifogásolni merészeli a tisztességes üzleti gyakorlatomat!

    Őszintén, ez csak a kétségbeesett ember kihasználására jó. Akinek nincs választása, mert mondjuk nincs ideje az majd kifizeti amit elé teszel. Ha pedig nem hajlandó, akkor így járt, mehet az anyjába, de neki legközelebb is ugyanannyi lesz , míg másoknak meg nem.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2018.07.10. 21:40:53
  • ostoros
    #9
    Hm. Szóval a milliárdosnak majd fél millió dollárért adok egy pohár vizet a sivatagban, és tisztességes voltam? Oké.
  • Sequoyah
    #8
    Pedig az idealis gazdasagi modell az az, ahol mindenki annyit fizet mindenert, amennyit er neki. Ez szepen kiegyenliti az egyenlotlensegeket, es sokkal inkabb az lesz a meghatarozo, hogy ki mennyit tesz a vagyonaert. Osszessegeben pedig sokkal tobb ember szamara teszi elerhetove az adott szolgaltatast/termeket.

    Pl fix aras repulojegyek eseten soha nem lennenek olyan brutalisan akcios arak amiket manapsag talalni lehet.
  • VolJin
    #7
    Ahol pofára teszik ki az árcetlit, ott nem vásárolok!
  • Cat #6
    Szerintem pedig pont, hogy nagyon is ráférne erre a területre a szabályozás. Ha bemegyek a pékhez 300 ft a kenyér - és mindenkinek annyi, bármilyen egyéb körülménytől függetlenül. Ezzel szemben weben marhára nem így van, aminek célja csak és kizárólag az adott cég profitmaximalizálási törekvése.

    Amikor Kínában voltam ugyanígy felháborítónak tartottam, hogy a sarki zöldségesnél nincsenek kiírva az árak. Rádnéz az árus, látja hogy külföldi vagy, kapásból háromszor annyit mondd, mint egy helyi lakosnak. És te ehhez vágj jó képet.
  • Sydra
    #5
    Lassan elérünk abba a korba, amikor a szabályok többsége már csak önmagáért van. Senki nem kérte, semmit nem old meg, mindenkit hátráltat.
  • kvp
    #4
    Soha nem szabad alabecsulni az EU es foleg a nemetek szabalyozasi kedvet. Nem csak az uborka gorbuletenek szabalyozasa merult fel idaig es amit tudnak szabalyozni, azt fogjak is. Ez azt jelenti, hogy a repulojegyek arait csak azert nem tudtak megfeleloen szabalyozni, mert nemzetkozi terulet es nem EU-s. Viszont a belso piacon (EU-n belul) nemregota mar tilos szarmazasi orszag szerint megkulonboztetni, nagyon regota tilos vallasi es szarmazasi alapon es elofordulhat, hogy a jovoben tilos lesz meg 1001 mas szabaly alapjan is. A lenyeg, hogy ha elegge tulszabalyozzak a piacot, akkor mindenkinek elege lesz a kiskapu keresesbol egy vagy kivonul vagy beall a sorba. Lasd taxirendelet es hatosagi aras energiahordozok nallunk. Nem biztos, hogy ez jo, de legalabb mindenkinek egyforman jo vagy rossz.
  • Cat #3
    Ha a légiforgalomban nem csináltak ez ellen semmit, pedig ott évtizedek óta így működik a rendszer, szerintem akkor máshol sem fognak.
  • Steel
    #2
    Vezethet...??

    Már most az egyszerű vásárló számára kiszámíthatatlan árváltozásokat lehet megfigyelni igen népszerű webshopok-nál, melyek inkább a dáruglás felé tendeálnak. Ilyen algoritmusokat már évek óta elkezdtek bevezetni a piacokra. Költséghatékony szarok, amik elsődleges célja, hogy határidőig szállítsák a célbevételt.

    Itt van róla egy kis írás: Az árak mint változók

    Gyakran perceken belűl többször is változnak bizonyos termékek árai, mondjuk az ilyen olcsóbb bóvli-algoritmusoknál. Ott kell ücsörögni a webshop előtt (mint az ebay-nél, vagy fapados repjegyeknél), ha jó árat akar az ember kifogni. Visszataszító.
  • Sequoyah
    #1
    "Áremel­kedésekhez vezethet"
    Kinek mi, ami valakinek aremelkedes, az a masiknak arcsokkenes. A dinamikus arazas tipikusan arcsokkeneshez vezet az arerzekenyek szamara (azaz a szegenyebbeknek), mert ok hajlandok idot aldozni a legjobb vetelek es akciok megtalalasara, es ok ki fogjak hasznalni ezt a rendszert, hogy meg jobb dealeket talaljanak.
    A kevesbe ararzekeny, tehetosebb vevok szamara aremelkedes lesz, mert oket nem erdekli, megveszik dragabban is.