3199
Fallout 76
  • Z33noo
    #242
    Hát nem tudom mennyire számit kiszvárgottnak, vagy véletlennek de a hivatalos Bethesda oldalon ez van a képernyö közepén :D
  • PiszkosFred
    #243
    Ez a hivatalos premier.

    De elotte lesz a B.E.T.A., en arrol beszelek, ami oktober tizenX-etol lesz elvileg, ott mar a teljes jatekot teszteled es az ottani karaktert elvileg viszed tovabb a nov14-es premierre, nem lesz wipe. Legalabbis a legutolso infok szerint, mert hat elegge sovany a kommunikacio. Szokatlanul sovany. :)
  • Z33noo
    #244
    Hmm, jó ideje nem bénáztam (bétáztam) már játékkal, de ez nem hangzik rosszul, kérdés, hogy megéri-e, nem is annyira a bugok teszteléséröl beszélek, hanem inkább arrol hogy jár-e elönnyel, vagy csak plussz egy hónap játék.
    Mondjuk fallout téren nem félek a bétátol annyira mint mondjuk az X-Foundationsnál :D
  • PiszkosFred
    #245
    "How does Appalachia differ from the Commonwealth or Capital Wasteland? It starts with a Guitar Sword."

    "Appalachia" lesz a videk elnevezese ezek szerint.

    Ket aranylag friss kep:


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.09.21. 13:54:00
  • gstup
    #246
    Sziasztok,ha jól láttam mindenhol nov. 14. a hivatalos start.Pre-orderrel előbb neki eshetsz. Szívesen csatlakoznék majd másokhoz,ha van jelentkező.Ma-holnap előrendelem.Van/lesznek jelentkezők?
  • gstup
    #247
    Sziasztok,senki nem fizette elő?
  • Running
    #248
    Szerintem várj te is a vásárlással. Nincs jó érzésem ezzel a játékkal kapcsolatban, de ne legyen igazam. Akiket ismerek, mind kivárnak.
  • PiszkosFred
    #249
    En meg pont forditva vagyok ezzel, alig varom mar, hogy kezdodjon :) Kell mar valami uj, a mostani survivalokat mar meguntam, ujba meg pont a FO76 miatt nem akarok belekezdeni. Attol nem tartok, hogy nem fog tetszeni a dolog, de attol igen, hogy le tud e kotni olyan hosszu ideig, mint a tobbi online survival (800-1000+ orat en azert elvarok egy-egy ilyen kategoriaju jatektol), amely a piacon van.

    Sajnos kurvara keves az info, par rajzfilm videot leszamitva szinte csak interjukban elhangzott dolgokat tudunk, az meg vagy igaz, vagy nem. Szoval jojjon mar a b.e.t.a., hadd lassuk mi is mit raktak ossze :)
  • Running
    #250
    Én nagyon remélem, hogy jó lesz, mert régóta várok egy jó fallout mmo-t. Sajnos engem nem győztek meg a rendelkezésre álló infókkal. Most vagy valami nagyon nagy gáz van a háttérben, vagy teljesen kreténül kommunikálnak. Hamarosan kiderül, reméljük a béta segít megérteni, mit akarnak ezzel a játékkal.
  • PiszkosFred
    #251
    Hat, "meggyozni" kifejezest en sem hasznalnam a magam eseteben, az ketsegtelen, de felkeltettek a kivancsisagom. Oke, nem volt nehez, nekem bejott a FO4 (tobb szaz orat belenyomtam), bejon az online survival stilus (tobb ezer orat belenyomtam), es tetszik a Bethesda istalloban keszult jatekok stilusa, reszletessege - szoval alapjaiban erdekelt a szerelemgyerek.

    De az mar nekem is furcsa, hogy ket hettel a b.e.t.a. es masfel honappal a premier elott alig lattunk valami gameplayt, az is max 4-5 percet ha kitesz osszeollozva innen es onnan. Ismerve Hinest es a Bethesdat (mint kiadot) tudom, hogy szeretnek exkluziv szerzodest kotni es megvarni az adott nyomtatott/online sajto elso "insider" cikkeit (lasd TES sorozat es a GameInformer), de picit tul nagy a csend...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.09.27. 10:06:03
  • Sunsetjoy
    #252
    A hivatalos oldalon megtalálható magyar viszonteladók (cdgalaxis, konzolvilag, 576...) árai 1-2 ezer forintban (17-19 ezer) különböznek kiírásuk szerint. Ha nem érdekel a doboz mondjuk, csak a serial a letöltésre, akkor van haszna/van-e hátulütője, ha mondjuk más helyről rendelem meg?
    Mondjuk igazából találtam egy ilyen magyar boltot, ahol van Paypal-fizetés, ha jól látom., csak előzetesen gondolkodom a hogyan és miként módján.

    Példának okáért múlt hónapban nyertem egy dobozos magyar nyelvű Watchdogs2 játékot, két dvd-n. És nem bírtam rávenni a telepítőjét, hogy telepítsen. A hülye uplay miatt le kellett töltenem a játékot rajta keresztül.
  • PiszkosFred
    #253
    Bethesda.net, us regio es digitalisan megveszed. Jo, az euro elegge szarul all, emiatt nem lesz olcso a 60 euros ar, de ugyanugy egy aktivalo kodot kapsz a magyar boltokbol elorendelve a dobozos verziot.
  • Irgum76
    #254
    én a Konzolvilág-tól rendeltem meg xbox-ra (van pc-s verzió is) 19 ezerért és jár hozzá egy bobblehead
    (mármint igazi nem a játékban)
    de van ahol pólót kapsz mellé meg ilyesmik
    a béta kódot már meg is kaptam csak várni kell a "behívóra"
  • lammaer
    #255
    Nincs értelme sietni a vásárlásal. Majd ha kijön és megjelennek az első reviewek, nyugodtan meg lehet venni ha jók a visszajelzések.
    Hálistennek a szoftverért nem kell sorbaállni mint az új iPhoneért :)

    Az első pár napban el tudom képzelni hogy infrastruktúrális problémák is lennek, a túl sok érdeklődő miatt lagosa k a szerverek meg kezdeti nehézségek...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.09.27. 11:17:57
  • Irgum76
    #256
    "mert régóta várok egy jó fallout mmo-t"

    azt én is, ez sajnos nem az lesz
    a térkép négyszer akkora lesz mint fallout 4-ben és max 24 játékos lesz egy szerveren
  • Irgum76
    #257
    "Attol nem tartok, hogy nem fog tetszeni a dolog, de attol igen, hogy le tud e kotni olyan hosszu ideig, mint a tobbi online survival"

    a Bethesda évtizedekre tervezi a játékot... :)
    ami biztos, hogy kb 3 havonta lesznek nagyobb kiegészítők
    és lesznek heti illetve seasonal event-ek is
    szóval próbálják megtartani embereket, fent tartani az érdeklődést

    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.09.27. 11:26:14
  • Irgum76
    #258
    az embereket folyamatosan random módon engedik be
    hogy teszteljék a szerverek teherbírását
  • Irgum76
    #259
    nem tudom illik-e ilyet de itt egy csatorna ami az eddigi infókkal foglakozik magyarul:

    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.09.27. 11:33:51
  • PiszkosFred
    #260
    Jaja, tudom, naprakeszen kovetem a fejlemenyeket es hireket a bejelentes ota (egy idoben linkelgettem ide is oket, de aztan rajottem, kvazi magammal beszelgetek, es meg en is leszartam magamat :)).

    Szoval a folyamatos event es update meg inkabb alapkovetelmeny mar manapsag, amely miatt erdemes vissza-visszaterni egy jatekba, lasd barmelyik random mmo vagy survival jatek a GTAO-tol a WoW-ig bezarolag.
  • Irgum76
    #261
    hát igen furcsa, hogy nincs akkora hájp nálunk mint világszerte

    viszont itt ha megveszed egyszer az alapjátékot akkor a nincs további költség minden kiegészítőt ingyen kapsz évtizedekig :)
  • Running
    #262
    "a térkép négyszer akkora lesz mint fallout 4-ben és max 24 játékos lesz egy szerveren" - ha ez valósul meg, akkor részemről kuka
  • PiszkosFred
    #263
    Ismerve magamat, a kozmetikai/extra mikrotranzakcios szarokra a vegen tobbet fogok kolteni, mint a negyedevente megsporolt 10-20 euros DLC-k osszege. Mert a kinalat tobbseget altalaban leszarom, nem en vagyok a celcsoport, de valahogy mindig van egy-ket aprosag, ami kell, es ha egy penztarca egyszer kinyilik, akkor ott nincs visszaut. :)

    #262
    Akkor ennyi volt. A meret stimmel es a letszam is 24-32-re van belove ugy, hogy a 24 az alap es 8 a "puffer". Pont ez a lenyege, hogy ha nem akarsz talalkozni masokkal (megiscsak egy atomhaboru utan vagyunk), akkor nem is nagyon fogsz.

    Illetve, a b.e.t.a. meg talan valtozhat a letszam/szerver, de varhatoan nem nagy mertekben.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.09.27. 12:11:07
  • ToxiMaxi
    #264
    Én előrendeltem de ha béta szar lesz, akkor visszakérem a pénzem.
  • Kissssss0 #265
    pedig sajnos ez lesz...
  • Irgum76
    #266
    ja és ha játékostársat kerestek azt is írjátok oda milyen platformon
    mert sajna külön lesznek a PC-sek, xbox-osok, playstation-ösök :(
  • Irgum76
    #267
    ja tényleg ami nekem nem tiszta hátha te tudod a választ
    hogy most akkor 24 állandó játékos lesz egy szerveren és abból x-számú (4-5,10) az aktív játékos?
    mert ugye az képtelenség, hogy 24-en 0-24-ben fent vannak
    max heti event-nél valószínű, hogy összegyűlik a nép
    de arra meg azt mondták, hogy átlag heti egy, random helyen, időben
  • Andule
    #268
    A Beth uzletpolitikajat ismerve roppantmod meglepodnek ha nem lenne idovel penzes dlc. Ez nem feltetlen baj de ne legyunk ennyire naivak :)

    Nekem az nem tetszik h a betahoz elo kell rendelned a cuccot latatlanba amikor pont az lenne a lenyeg vasarloi szemszogbol h tesztelhesd h bejon-e annyira h kipengess X eur/usd/gbp-t.
  • PiszkosFred
    #269
    Szervert ne ugy kepzeld el, mint ARK, Conan, Rust, stb. A szerver itt lenyegeben egy-egy "phase"/"instance", lasd a GTA Online sessionjeit, amelyek parhuzamosan futnak, oda-vissza tudsz lepni koztuk tarsasagtol fuggoen, stb. Itt is ez lesz, ezert is tunik el a bazisod es karaktered a logout utan, es ezert is lesz olyan, hogy ha belepsz, akkor ha valaki PONT oda epitkezett, akkor odebb kell vinned a keglidet, stb.
  • PiszkosFred
    #270
    Mar most bejelentettek, hogy dugig lesz mikrotranzakcios skinekkel, es egyeb kozmetikai szir-szarral, ha esetleg a kedves jatekos lusta lenne osszebugazni mindezt a jatekban. Kizaroalg penzert vett dolgok nem lesznek, minden, ami penzert beszerezheto az a jatekban is osszeszedheto.

    Aztan majd kiderul, ebbol mennyi a valosag es mennyi a bs. :)
  • Irgum76
    #271
    köszi
  • gstup
    #272
    Jogos. Én pc-re rendeltem elő.
  • Irgum76
    #273
    most jutott eszembe, hogy akkor mi lesz a csapat építményekkel?
    ugye azokat workshop-pal húzzátok fel és nem tűnik el kilogolásnál sem
    akkor mi lesz a sorsa ha átkerülök egy másik szerverre?
  • PiszkosFred
    #274
    Mit ertesz "csapat epitmeny" alatt?

    Minden bazis/"c.a.m.p." cucc, amit epitesz a vilagban az eltunik veled egyutt, amig offline vagy. Ha belepsz, akkor visszakerul, veled egyutt.
  • Irgum76
    #275
    nemrég derült ki, hogy akár városokat is építhetsz a csapattársaiddal
    a camp külön van az csak a tiéd azt cipelheted, áthelyezheted
    viszont a csapatépítményeket a workshopoknál lehet felhúzni és ott maradnak akkor is ha az utolsó csapattárs is kilogol
    és más játékosok által bevehető
    Utoljára szerkesztette: Irgum76, 2018.09.27. 17:07:25
  • PiszkosFred
    #276
    Ugyanaz. Valoszinuleg azt csak "guildek" (vagy annak a FO76-beli megfeleloje/"hivatalosan is egy csapatba tartozo jatekosok") epithetik meg (vagyis nem eleg egy random partyba belepni - lasd bossok es nuke utani zonak harcai), emiatt ahogy az utolso online guild tag is kilep a jatekbol, akkor varoska despawnol, ahogy az elso tag belep, spawnol.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.09.27. 17:29:39
  • Irgum76
    #277
    köszi
    lehet, majd kiderül
  • PiszkosFred
    #278
    Na kellett sirni a gameplay hianya miatt :D Legalabb ingame introt mar kaptunk.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.09.27. 17:39:45
  • Andule
    #279
    Olyan fizetos dlc-kre gondolok mint a Morrowind vagy Summerset a TESO-hoz. Ketlem h ilyen ne lenne idovel ha sikeres a jatek.
  • PiszkosFred
    #280
    Idovel kiderul.
    Ha sikeres lesz a cucc es megis lesz hozza fizetos dlc, akkor az a 2-3 pizza ara siman belefer, mondom akkor, ha amugy is sikeres, jatszok vele, nem gond.
    Ha nem lesz sikeres es ugy akarnak dlcket kiadni penzert, akkor meg ugysem jatszok vele, reszemrol akkor ki nem szarja le? :D

    De, a hivatalos allaspont az, hogy nem lesznek ilyenek, csak skinek meg minden lofasz epeen dolog.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.09.27. 19:29:45
  • Andule
    #281
    Betahoz van vmi koze h honnan veszem a game-et?