13
-
M2 #13 "ontudat kellene, amit a legtobb kutato igazabol meg se probal letrehozni, mert nem orultek meg hogy konkurenciat csinaljanak az emberisegnek"
A XX. század elején miért nem próbált meg senki M5-ös BMW-t építeni? Most az MI terén nagyjából ott tartunk, hogy van egy szekerünk, amit nem ló húz, hanem egy pöfögő valami szíjhajtással tekeri a kerekét. -
M2 #12 "akár csak egy picit is tudnának MI-ként viselkedni"
Azért a Google aszisztens demója (ha igazi eset volt) túl van azon, hogy "picit" MI-ként viselkedjen. Konkrétan jobban és ügyesebben foglalt időpontot a fodrásznál, mint én. :-) -
M2 #11 "a képfelismerés az nem az"
De, az. -
Macropus Rufus #10 Számomra egy kérdés van: mi is az az inteligencia. Miképpen is lehetne meghatározni. Meg hát kellene egy egyetemleges meghatározása annak, hogy mi is az ami inteligens. (pl. a hangya társadalmakban él, ráadásúl nem picit szervezett társadalomban. Még sem tekintjük őket inteligensnek. Az ember írtja a környezetét mint az állat meg saját magát is, de mi magunkat inteligensnek tartuk... érezhető az ellentmondás szerintem). Szóval ezek a meghatározások nélkül nehéz eldönteni, hogy akkor mi is a msterséges inteligencia. Mert a képfelismerés az nem az. Meg az sem, hogy megnyer játékokat. Mert azok célorientált gépek. Egy ember tud sakkozni és este mesét mesél a gyerekének. Egy DeepBlue szerű gép erre képtelen. De egy Watson is. Ezek célhardverek.
Szóval a tényleges MI még marha messze van sztem. -
Macropus Rufus #9 "Meg a Google szervere ahogy végzett a tanulással, máris az összes eszközön elérhető lehet a tudás."
ez a része tényleg jó. De az már nem, hogy a hibás tanulás is azonnal ott van az összes eszközön.
(lásd: néger = majom összefüggést. Le is kellett állítani az egészet és azóta sem megy, ha jól tudom).
-
Macropus Rufus #8 ez igaz. Aztán egy néger emberről készűlt képet, majomként azonosít. Egy ember gyerek 850.000 fotó után 10000%-k, hogy nem lőne ennyire mellé.
Való életben egy gyerek nem látja 850.000 kutya képet és nem is találkozik ennyi alkalommal a kutyával. Pár alkalom után viszont kutya ként azonosítja. A négert meg négerként és nem majomként (konzekvensen, több alkalommal is ellentétben az MI-vel) Továbbá míg a gyerek eljut odáig, hogy felismerje a kutyát, jó esetben a nevét is ki fogja tudni mondani, továbbá egy rakat emocionális fejlődésen is kereszűtl megy. Az MI meg 850.000 kép után is mellé lő, érzelmei nincsenek és nem is alakulnak ki, ja: és nem tud beszélni sem. Ha meg még is, akkor úgy sem érti azt amit mondok neki, mert sablonokkal dolgozik mindegyik.
Igaza van Woznak. Még messze van az MI. Ezek a mostaniak csak szárnypróbálgatások. Még akár az is lehet, hogy ez a fejlődési irány hibás, és teljesen más irányba fog fejlődni az egész MI (én nem hiszem, hogy a mostani rendszerek ténylegesen akár csak egy picit is tudnának MI-ként viselkedni. Én inkább a quantum gépekben hiszek. Szerintem azok már lényegesen komolyabb MI-t tudnak. Majd.) -
kvp #7 Arra gondolhat, hogy az MI jol specifikalt feladatokra nagyon jol betanithato, de nem intelligens. A kutyas pelda pedig azt jelenti, hogy a kutya felismereset a keprol buta brute force-os teljes kepes mintaillesztessel vegzi meg a neuralis matrixos valtozat is, mig az emberi felismeres kepes az obektumok felismerese utan meg azokat is particionalni, kiemelve beloluk a tenyleg fontos es megvizsgalando reszeket.
Az MI akkor lesz okos, ha nem nyers erobol oldja meg a problemakat, hanem kepes lesz komplex es nem elore beleprogramozott tanulasra, azaz ugyanannyi kepbol megtanulja a kutya felismereset mint egy gyerek. Ekkor a nagyobb sebesseggel mar kepes lesz meghaladni az embert. Ilyen betanitas nelkuli ontanulasra egyelore meg egyaltalan nem kepes egyetlen kepfeldolgozo MI rendszer sem. (ahhoz hogy ez mukodjon egyebkent kivancsisag es az ehhez szukseges ontudat kellene, amit a legtobb kutato igazabol meg se probal letrehozni, mert nem orultek meg hogy konkurenciat csinaljanak az emberisegnek es ezzel szerintem Woz is tisztaban van, mivel o se csinalna ilyet) -
#6 Jó, de ki nem hodott még össze hetet-havat az MI-ről? Kb. csak Ray Kurzweil, de ő is egyoldalúan látja. -
M2 #5 Meg a Google szervere ahogy végzett a tanulással, máris az összes eszközön elérhető lehet a tudás. Az ember meg minden egyes egyednél elölről kezd mindent.
Woz már annyi sületlenséget hordott össze mindenféle témában, hogy néha már azt hiszem, igazából standupos. -
bunny #4 "A Google fejlesztésének 850 000 képet kell megmutatni, hogy felismerjen egy kutyát, ennél egy egyéves gyerek is jobban teljesít."
Jah, csak a google terméknek a 850.000 képet "megmutatják" pár másodperc alatt, a gyereknek meg picit tovább tart értelmeznie. Nagyon nem értek egyez azzal, amit az MI-ről mond, iszonyat, hogy milyen szinten áll már most. -
Macropus Rufus #3 Steve Wozniak nincs köze már az Apple-hez. Tehát a véleménye ebben az esetben már objektív.
-
Cat #2 Ő mérnök, nem ő határozta meg a termékek árát. Másrészt akkoriban az Apple még nem volt elmaradva műszaki tartalomban a konkurenciától, és nem a dizájn és az életérzés adta el a boltokban. -
Zoliz #1 "Nagyon szívesen kifejlesztenék egy ilyen robotot, de nem kerülhetne sok pénzbe, fontos ugyanis, hogy minden, amit készítünk, megfizethető legyen."
Akár az Apple termékek.
"Három évvel ezelőtt én is féltem, még azelőtt, hogy Elon Musk, Stephen Hawking és Bill Gates beszéltek volna erről a dologról."
3 év után tojok rá mint mondtak zsenik ha ebben pénz van.
Márpedig aki uralja az MI-t az lesz a világ ura, nem kell ehhez sok ész.