5
  • fonak
    #1
    A képen mondjuk az orosz SZ-300PMU-2 Favorit vagy a kínai klónja látható.
  • Zombee
    #2
    A Favorit maga a kilövő, és nem a rakéta.
  • molnibalage83
    #3
    Ez sem igaz, a Favorit maga a teljes rendszer neve. Bővebben itt olvashatsz róla a 366. oldaltól.

    A rakétát meg indítják és nem kilövik... Legfeljebb a gázkapatultos része a kilövés, de valójában az is kilökés, mivel a hajtómű meg nem csőben indul el, ezért nem kilövés.

    Kilőni csőből lehet valamit.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.16. 12:33:32
  • Whysper
    #4
    De ,ha mindenbe beleakarunk k0tni akkor a csuzlival is kilovest vegzel meg az ijjal is ami lovesnek szamit es nem csobol teszed. Szoval mikor mindenki erti mirol beszelunk teljesen folsoleges belekotni a szohasznalatba!!
  • Tetsuo
    #5
    Nos igen, van a köznyelv és a szaknyelv, mindkettő használata helyes adott környezetben.
    A nyílvesszőt mindenképpen lövik, ahogy a csúzli lövedékét is, hiszen nem saját energia/üzemanyag felhasználással halad előre, mint a rakéta, hanem kívülről szükségeltetik az (egyszeri) impulzus.
    A "kilövés" jelentése szerintem mindenképpen valami belső helyről kifelé irányuló mozgásra utal, ezt viszont sokféleképpen lehet érteni, még átvitt értelemben is használatos. Ezenfelül a kilövés találatot is jelent pl. eredményeként kitárulkozik valami (mondjuk kilőttem az ablakot: betört egy ablak) vagy modernebb szövegben a telitalálatot, harcképtelenné tevő lövést jelentheti.

    Köznyelvben ugyancsak használatos a rakétakilövés szó és a rakéta fellövése kifejezés. Hogy ez a szaknyelvet használók szűk körében helyes-e, azt nem tudom, de a köznyelvben abszolút helyes.