14
-
#14 Én elég jól ismerem ezeket a szabályokat, csak nem értek velük egyet. Az EU létezésével meg pláne nem. ;-)
Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.02.08. 20:15:05 -
ostoros #13 Csak azt felejted el, hogy korábban ugyanennek a civilizációnak mások voltak a szabályai. -
asgh #12 A kereskedelmi engedélyt az államtól kapod, így nem csinálhatsz a boltoddal azt, amit akarsz, hanem csak amit az állam megenged.
A kereskedelem szabályozása politikai kérdés, így ha indokolatlanul korlátozónak érzel egy hatósági szabályt, akkor EU-s állampolgárként az összes létező politika eszközt kihasználhatod: tüntethetsz, éhségsztrájkolhatsz, lobbizhatsz a döntéshozóknál, szervezhetsz népszavazást vagy ha az adott korlátozás ellentétes az EU joggal vagy az emberi jogokkal, akkor beperelheted a Magyar Államot az Európai Bíroságon.
@Sydra:
A boltodat ugyan a saját pénzedből építetted, de a kereskedelemhez nélkülözhetetlen infrastruktúrát már nem, így vagy kiköltözöl a boltoddal a Szaharába és akkor azt szolgálsz ki, akit akarsz, vagy maradsz és betartod a közösségi szabályokat. A civilizáció már csak ilyen. -
M2 #11 "Erkölcsi szempontból az a helyes, ha bárki bárkit szabadon diszkriminálhat"
Ez ugye nem komoly? Mármint hogy nem vagy tényleg ennyire primitív. -
Sydra #10 Erkölcsi szempontból az a helyes, ha bárki bárkit szabadon diszkriminálhat és azzal működik együtt, akivel akar. Ellenkező esetben erőszakot kell alkalmazni az egyénnel szemben, vagy erőszakkal kell megfenyegetni (rendőrök elviszik és bebörtönzik). Miért érdemel erőszakot az, aki nem ártott senkinek, csupán nem mindenkivel hajlandó együttműködni?
Továbbá: Hány négernek ártok, ha nem nyitok boltot? Hány négernek ártok, ha nyitok boltot, de a négereket nem engedem be? Miért jár a négereknek vagy bárkinek, hogy az én boltomban vásárolhasson, amit a saját pénzemből építettem? Hol a tulajdonjogom ha nem rendelkezhetek annak használatáról, ami az enyém? Mikortól válik közművé/köztulajdonná az amit a saját pénzemből vásároltam és nem ruháztam át senkire?
Utoljára szerkesztette: Sydra, 2018.02.08. 01:27:05 -
#9 Tudom. A baj az, ha kiraksz valakit közegészségügyi okból és történetesen cigány, akkor megszívod, mert az igazságszolgáltatás az ő oldalán áll. -
#8 Rosszul teszed fel a kérdést. Ha enyém a bolt, miért ne dönthetném el magam, hogy kit szolgálok ki?
Ez annak a beteg folyamatnak a része, ami a liberalizmus nevében megy végbe. -
felemelő #7 "miért kellene mindenkit egyformán kezelnem"
Végülis ha nem szeretem a buzikat, cigányokat vagy négereket, azokat is kitilthatom.
Akkor miért pont a digókkal vagy a polákokkal ne tehetném meg? -
kvp #6 "Nekem már az nem tetszik, ha enyém a bolt, miért kellene mindenkit egyformán kezelnem akár csak egy országból?"
Azt a torvenyt meg anno egyeseket szarmazasi, vallasi, meg egyeb okokbol a boltokbol kitiltok miatt hoztak. Tehat peldaul a masodik vilaghaboru ota europaban tilos kiirni a boltra, hogy zsidokat nem szolgalunk ki. Ugyan ezen szabaly miatt nem lehet kiltitani arca senkit egyetlen boltbol sem, csak a viselkedese miatt (pl. reszeg), esetleg hajlektalanok eseten tisztasaga miatt vagy (utobbi egyebkent kozegeszsegugyi ok, fertozo betegeket sem kotelezo beengedni).
Na most ezt a szabalyozast terjesztettek ki ugy, hogy minden online boltnak ki kell szolgalnia mindenkit az EU-s vamhatarokon belul.
"De a ruházati multiknál ugyanígy látszik ez a különbség, mert ott (pl. a H&M, C&A stb.) a cimkén 6-8 pénznemben szerepel az ár. Pl. egy ingnél konkrétan láttam, hogy forintban 9990 van rajta, euróban pedig 29.90. Namost ez utóbbi 9300, és ennél jóval nagyobb eltérések is vannak."
Ez max. hibas jeloles, de a legtobb esetben rairjak, hogy az adott ar az adott orszagban ervenyes kiskereskedelmi arnak felel meg. Ez az eltero adok miatt el fog terni, viszont ha veletlenul nem jelolik meg az ar melle az orszagot is, csak a penznemet, akkor a legolcsobb ar alapjan lehet megvenni. (ez utobbirol is van torveny, ami egyebkent a kereskedok trukkozese miatt kellett...) -
gforce9 #5 Én csak a mondat helyességét kritizáltam :) -
Cat #4 Régen, az euró bevezetésekor arra számítottak, hogy azáltal, hogy egyértelműen látszik hogy pl. az Audi egy autót Németországban 1000, Olaszországban meg 1200 eurórért ad el, akkor az árak ki fognak egyenlítődni. No de ez nem következett be.
Most is látványos pl. a légitársaságoknál, hogy más az ár országtól függően. Tehát ha megnyitod a Ryanair honlapját, akkor nálunk a magyar jön be, egy adott árral. Ha ugyanarra az útra (pl. Dublin - Budapest) az ír honlapot nyitod meg, akkor ír fontban ettől nagyon eltérő ár is lehet. (Tehát nem csak az átváltás különbsége.) Namost van amelyik cég szimplán nem engedi, hogy - adott esetben - ilyenkor az ír honlapot nyisd meg, és mindig átirányít a helyi oldalra.
De a ruházati multiknál ugyanígy látszik ez a különbség, mert ott (pl. a H&M, C&A stb.) a cimkén 6-8 pénznemben szerepel az ár. Pl. egy ingnél konkrétan láttam, hogy forintban 9990 van rajta, euróban pedig 29.90. Namost ez utóbbi 9300, és ennél jóval nagyobb eltérések is vannak. -
#3 Nekem már az nem tetszik, ha enyém a bolt, miért kellene mindenkit egyformán kezelnem akár csak egy országból? :-) -
gforce9 #2 "A jövőben a kereskedőknek a más uniós országból származó vevőket ugyanúgy kezelni, mint a belföldi vásárlókat. "
Ez mi? -
#1 ja, akkor csak pont azokra a kategoriákra nem vonatkozik amikre kellene valójában :D Mert ugye hűtőgépet nem valószínű hogy Spanyolországból fogok venni, de digitális tartalmat talán, ha ott jobb az ár.