19
  • end3
    #19
    A globalizáció egyetlen dolognak köszönheti létét, az pedig az, hogy a tőkefelhalmozás a fejlett nyugaton olyan méreteket öltött, hogy már a világegyetem minden zugában keresnie kell azokat a befektetéseket, amelyekkel nagy haszonra tehet szert. Járulékosan keresi az olcsón megvehető és ezért "alaposan kizsákmányolható" munkaerőt is. (Az értékesülést tekintve egyszerűen kinőte már a nemzeti államok kereteit.)

    Ezért az internetes befektetések, és az ilyen jellegű támogatások Afrikában, Indiában, - bárhol a világon, - de Elon segítségével még a hold túlsó oldalán is.., rövidesen.

    A világ egy-egy relatíve elzárt területén, ideig-óráig lehet korlátozgatni, de senki a világon nem fog tudni gátat vetni ennek. A tőke átgázol az afrikai túlnépesedésen, lerombolja Európát, megeszi oroszországot reggelire, talán még Kínát is térdre fogja kényszeríteni idővel.., lehet kell hozzá pár száz év.
    Utoljára szerkesztette: end3, 2018.06.06. 08:36:56
  • Tetsuo
    #18
    Ehhez nem kell ámerikai kutatónak lenni. Minden épeszű ember, ha logikusan végiggondolja, rájön hogy az afrikai segélyezések és az azt felkaroló politika ront Afrika helyzetén.
  • jkedzs
    #17
    többek közt ezért is sikeres Kína. ott szabályozzák a szaporulatot.
    mondjuk mélyről jönnek fel, még kell egy kis idő nekik, de van eszük, jó az irány.
  • Cefet
    #16
    A két utolsó szó!!! Na az nagyon ott van... :)

    #leeloodallas : nem tudom, talán az elmúlt tíz évben rossz országban élt... Tölem mehet...
  • leeloodallas
    #15
    Valaki szerint meg a jelenlegi kormány nem legitim. Mi következik ebből?
  • leeloodallas
    #14
    Hú barátom, te meg micsoda egy rasszistafasisztaidegengyűlölőkukluxklántagneonácistb. vagy.
    Amúgy minden szavad igaz. Persze szerintem nem, csak egy barátom ismerősének a szomszédja szerint. Akitől én természetszerűleg a lehatározottabban elhatárolódom.

  • Sir Cryalot
    #13
    Láttam remekül megfogalmazva ezt egy másik fórumon , az a lényege a dolognak, hogy nyugaton sose fogják bevenni a nemzeteskedős extremizmust, ezért nyúlnak a politikusok a másik féle extremizmushoz, és poltikai szálak mozgatják humanitárius és egyéb mozgalmakat, én elhiszem hogy abban is megtalálják a módját hogy visszajuttassák maguknak a pénzt (pl. menekült hostel-ezés) , úgy ahogy a nemzeti oldal is megtalálja a módját hogy egyik zsebből átrakja a másikba.
  • kvp
    #12
    Egy amerikai kutato vazolta fel eloszor, hogy azok a dolgok amikkel az afrikaiakat segitjuk nem csokkentik, hanem novelik a szegenysegben elok szamat. Raadasul akarmennyi bevandorlot is fogadott idaig a nyugati vilag, annal mindig magasabb volt a szegenyek szamanal bovulesi uteme. Igazabol ennek az egesznek kulturalis okai vannak es amig nem valtozik meg az ottani kultura es ertekrendszer, addig nem fog a lakossag novekedesenek uteme megallni. Az hogy a nyugati segitseg (elelmiszer, viz, gyogyszerek) csokkenti a halalozasi aranyt, csak tovabb noveli a lakossaggyarapodas sebesseget, mivel kulturalisan (hagyomanyosan a tuleles miatt) mindig tobb gyereket vallalnak mint amennyit el tudnak tartani. Es ehhez jon meg hozza a felig vagy teljesen anarchiaba sullyedt allamok meglete es a folyamatos haboruk.

    Jelenleg kijelenthetjuk, hogy minden felzarkoztatasi kiserlet csak ront a helyzeten es a migracio miatt a problema szetterul eloszor a stabilabb kornyezo allamokra, majd a nyugati vilagra. A nyugati vilag nyakan ragado nem dolgozo, de ugyanakkor sokgyermekes lakossag problemajat meg a magyaroknak sem kell bemutatni, ugyanis a mostani valsag elott is volt mar az orszagban tobb evszazad alatt is integralhatatlan, ugyanakkor folyamatosan novekvo letszamu lakossag. Nyugodtan kijelenthetjuk, hogy jelenleg semmilyen humanus megoldast nem tudunk egyik problemara sem, mig a nem humanus, de mukodo megoldasokat a nyugati vilag ertekrendje elveti. Jo megoldast nem latni, ugyanis jelenleg a mai technikai szinten fizikailag nincs annyi eroforras a bolygon hogy mindenki jol eljen es a lakossag valamiert gyorsabban no mint ahogy a techika fejlodik. (ez utobbi az amire szinte senki nem szamitott)
  • Sir Cryalot
    #11
    Sziliciumvölgyben az indiaiaknak szól a hízelgés, ez volt a szöveg évekig hogy a következő Steve Jobs egy indiai gettóban tengeti épp a napjait ,

    és majd újra beteljesül az amerikai álom.

    Nárcisztikus csodagyerek kultusz, nyílt hízelgés, nemtudom melyik a hányingerkeltőbb része.
  • MasterMason
    #10
    Igen, azt gondolja a világ, hogy elég volt már az ingyenélő semmirekellő okoskodó bölcsészekből meg filozófusokból. A ceu szó szerint nulla képzése ontotta magából a dologtalan politikai elemzőket, meg ilyen képzések voltak, hogy "társadalmi nemek tanulmánya"...

    Hagyjuk már.
  • Sir Cryalot
    #9
    Nem összehasonlítható a kettő , nem közös pont a tőkehiány , mert varsói szerződés országaiban akkoriban a tervgazdálkodás írta felül a gazdasági érdekeket , egyéni gazdagodás pedig nem volt annyira motiváló mint piacgazdaságban mert nem volt mire költeni. Piacgazdasággal együtt jelent meg a harácsolás iránti "igény". Afrikában előszöris az utóbbi "igényből" kellene lefaragni.
  • MuldR
    #8
    OFF:
    1, Milyen egyetem az, ahol csak másoddiplomát lehet szerzni, és a bejutáshoz 2 professzor ajánlása kell?
    2, Nem kiutáni akarja csak, hogy betartsa a törvényeket. A CEU még mindig nincs megszüntetve, de más kamuegyetemeket már bezártak azóta. Akkor ki ellen is van?
    3, Amúgy az ELTE is benne van a top 500-ba és ott nem csak káderek tanulhatnak.

    ON: Nem extra energia meg mobil kellene nekik, hanem iskola, oktatás meg ingyen óvszer. :P
  • NEOreg3
    #7
    a világ mást gondol erről, de ahogy érzed
  • Cefet
    #6
    Már ne haragudj, de szerintem a CEU nem egyetem, soha nem is volt az.
  • Cefet
    #5
    Jó cikk, a napenergiát ipari méretekben kellene oda telepíteni. Elon Musk is ahelyett, hogy egy roadstert küld Nap körüli pályára, inkább ilyen 1-2 kW-os erőművek ezreit kellene hogy afrikába telepítsen. Ha javulnának ott is az életkörülmények, akkor talán kevesebben akarnának idejönni.
  • Cat #4
    Annyiban igaza van a cikknek, hogy tőkehiányos helyzetekben előtérbe kerül az emberi tudás. Magyarországon is így volt ez '90 előtt: mivel se pénz, se lehetőség nem volt nyugati dolgok behozására (a csúcstechnika COCOM-listán volt, azaz a szocialista országokat kizárták belőle), ezért a problémákat kénytelenek voltak saját kútfőből megoldani. Aztán ezek a megoldások néha jók, de többségében szarok voltak, és ahogy lehetőség volt nyugati importra, villámgyorsan eltűntek.

    Azonban itthon volt egy olyan tényező, ami ezt segítette, a magasszintű oktatás és mérnöki tudás. Kétlem, hogy az afrikai országokban mindez széles körbe meglenne. (Már itthon sincs, egyetelen egyetemünk van világszinten a TOP500-ban, a Fidesz által kiutálni szándékozott CEU.)
  • Skylake
    #3
    Hu-hú, mi lesz itt a kommentek között! Ez a cikk messze nagyobb flame & trollbait, mintha mondjuk a Zuckerberg művek valamelyik eszement hülyeségéről, vagy valamilyen öltönyös és kosztümös politikusidióták aktuális baromságáról lenne szó.

    Egyébként igen, felvilágosult, világot meghódító fantasztikus civilizációnk (lásd. Jared Diamond: Háborúk, járványok, technikák) számára igazi szopó az, hogy önkéntelenül propagálják ezt az óriási sikert médiájuk segítségével. Így, ha a világ más részén bármilyen okból nagyon elsz*ródik a helyzet, az ott élők szükségszerűen fogják azt gondolni, hogy itt, ebben a térségben alanyi jogon jár mindenkinek az a jólét, aminek sematikus képeit a műholdak oda is eljuttatják.
  • fonak
    #2
    Fontos, hogy minél több afrikai fiatal férfihoz eljusson az internet, hogy lássa, hogy élnek máshol, és felkerekedjen, hogy eljusson a paradicsomba, ahol szőke bombázók várják, dolgozni nem kell, dől a segély (esetleg lehet még drogot árulni). Jó, tudom, rosszindulatú általánosítás...