7
  • PetruZ
    #7
    Egész más dolog (is) lehet a háttérben. A cég mostanáig veszteséges volt (korábbi tőkebevonás miatt), viszont - ha az iparági pletykák igazak - nemrég egy fontos állami szerződést kötöttek, amelynek tartalmáról nem fogtok hallani a hírekben...
  • kvp
    #6
    Hiaba volt a ceg a piacon mar jo 18 eve, az amerikai piacra nem nagyon engedtek be. Ennek legfobb oka az, hogy nem volt amerikai a tulajdonosa. Kormanyzati fejlesztesekhez meg az alkalmazottaknak is azoknak kell lenniuk. Tehat bevezethettek volna az amerikai kormanyzati piacra, de ahhoz eloszor a tulajnak kellett volna amerikai allampolgarasag, aztan a fejlesztesek kritikus reszeit kellett volna oda kivinni. Ehhez lathatoan nem volt eleg toke.

    Az uj tulaj amerikai, ez megoldva, a biztonsagkritikus fejleszteseket atveszik a kinti csapatok (akar magyar emberekkel megerositve) es a kevesbe fontos programozok pedig maradhatnak itthon.

    Mielott valaki meglepodik rajta, pont a spacex panaszkodott ra, hogy nem tudnak egy kulfoldi mernokot se felvenni, mert kotelezoen csak amerikai allampolgarok lehetnek a dolgozoik kozott, kulonben nem kapjak meg azokat az allami feladatokat, amikbol a fejlesztesre tudnak kolteni. Beszallitokent vannak csak kulfoldi partnereik.
  • Petko
    #5
    Ebben siker max a tulajdonosnak a pénztárcája. Elég nagy szégyen hogy felépített valameddig egy hazai céget, aztán mindenféle félrebeszélés közben továbbadja a felépített tőkét. Ha nem akar vele foglalkozni, akkor is megtartva a céget, átadhatta volna egy professzionális menedzsmentnek, feltehette volna a BÉT-re stb. Az ilyen rövidtávon gondolkozó, gyenge vállalkozók miatt nem kell csodálkozni, hogy alacsonyak a hazai bérek és nem jutunk sehova. A többé kevésbé sikeres cégek sem tudják kinőni magukat mert az a néhány vállalkozó is néhány év után inkább kiszáll belőle. Ezért egy hazai cég sem tud kinőni, hogy versenyképes legyen a nemzetközi porondon.
    Ennek csak az az eredménye, hogy külföldiek szépen a know-how-, szellemi tulajdont lenyelik, a szakembereket elviszik, vagy itthon szintén bedolgoztatják mint a többi multi és végül külföldre vándorol megintcsak a tőkeköltség.
    Szóval bármennyire is ironikus akart lenni az első hozzászólás, valóban kártékony az itthoni gazdaságra, ha semelyik vállalkozóban sincs meg a képesség és hajtóerő, hogy nagy cégeket építsen fel. Az persze igaz, hogy a kormányzat meg olyanokból akar hazai tőketulajdonost faragni, akinek meg nincs meg a képességük.
    De megjegyzem ez más országban a megfelelően tehetséges, és piacra alapozó vállalkozók felfuttatásával elég jól működött, pl. eléggé sokaknak van annak a Dél Koreai elektronikai cégnek a telefonja a zsebében, amit egy Lee Byung-chul nevű fuvaros kisvállalkozó cége gyárt.
  • bobijub
    #4
    - a kilencvenháromezernégyzetkilóméteres magánvidámpark mindentfelfaló "kis"gömböceinek (ezúton közöljük veled, hogy úgy döntöttél hogy el akarod nekünk adni) mindegyiknek megvan a maga listája, amin végig kíván haladni a bekebelezések során

    - a cikkből: legutóbbi éves árbevétel(!) 20 millió dollár. ez jelenlegi árfolyamon kábé ötmilliárd forint. nem nyereség, árbevétel. A kilencvenháromezernégyzetkilóméteres magánvidámpark magát tulajdonosnak tekintő által legkedveltebb üzemeltetők között vannak olyanok, akiknek az ebből kitermelhető nyereség nem éri meg a vesződséget

    - a gyorsharács bevásárlólistára egy ilyen tétel nem a legelsők közé kerül, még akkor sem, ha értik hogy miről van szó. lehet, hogy csak simán időben lemaradtak róla. akkor majd az idő eljöttekor fordulnak az új tulajdonoshoz
  • M2 #3
    Biztos megvették volna a céget, ha értenék, hogy mit csinál.
  • Sequoyah
    #2
    Helyes, ez a legjobb kitoresi pont a magyar IT vallalkozoknak. Ma a magyar IT ipar foleg bedolgozokent vesz reszt a globalis gazdasagban, napiberert gyartjuk a szoftvert Amerikai es Svajci bankoknak es mas nagy cegeknek. Nagyon jo az a napi ber, es sokat dob a magyar gazdasagon, de a nagy profit abban van, amit a Balabit is csinalt. Felfuttatni termekeket, es eladni a nagyoknak.
    Hogy magyar ceg onmagaban is naggya valjon, az eleg elerhetetlen sajna. szoval ez a legtobb amit realisan tenni tudunk.
  • Skylake
    #1
    Ez nyílt h-a-z-a-á-r-u-l-á-s! Nem értem, hogy Bölcs Vezérünk, az Élő Isten, Brüsszel ostora, Közép-Európa legjelentősebb regionális nagyhatalmának vezetője hogy hagyhatja, hogy ilyen, a Magyarság és a Nemzet erejét elgyengítő undorító üzleti tranzakció történjen!

    A Nemzet Üdve azt diktálta volna, hogy a Balabit vezetői vállalkozásukat alázatosan kegyeskedtek volna felajánlani megvételre, bruttó 5 Ft-os áron a leginnovatívabb magyar vállalkozónak, aki - mint tudjuk, ahogy kegyesen kinyilatkoztatta – okosabb, mint Zuckerberg! Egyértelmű, hogy vállalkozásuk az M&M, azaz angolul a Butcher & Butcher Ltd. leányvállalataként kellene hogy működjön, integrálódva minden tekintetben isten kegyelméből uralkodó vezérünk magyarság aranykorát elhozó rendszerébe, a NER-be! Köszönjük drága Mini szterelnök Úr, hogy a jövőben vaskézzel megakadályoz minden ilyen üzleti tranzakciót hanyatló nyugati országok haszonleső vállalkozásaival, amelyek célja a Magyarság tönkretétele!

    (#fogtad a gúnyt, ugye?)