13
  • M2 #13
    A fizikában hol van benne, hogy kis méretű cucc nem fedhet le teljes hangtartományt? A kocsmában az ilyen hülye kijelentésektől szakértőnek hisznek?
  • wraithLord
    #12
    Ezt is a helyén kell kezelni, több mint valószínű [sarcasm], nem arra találták ki, hogy otthon, vagy egyéb zárt helyen a hangrendszert helyettesítse vele az ember, és nem azzal akar versenyezni.
    Ez egy hordozható kis cucc, amiből szabadtéren, kiránduláson stb. társaságban zenét lehet csiholni. (Egyedül való zenehallgatásra feltalálták a fejhallgatót, szóval a "társaság" faktor még fontos azonkívül, hogy "szabadban zajló tevékenységek"-ről van szó, ahova nem lehet hangrendszert kivinni hátizsákban.)

    A B&O és társai profi audioeszközgyártók sem tudnak kihozni belőle többszázezer vagy milliós nagyságrendi értékű hangrendszer minőséget, és nem is lehet, de jó hangjuk van. (Valamivel nagyobbak, mint ezek az okoshangszórók, és más formájuk van.)
  • zola2000
    #11
    Azt nem írtam hogy jó, csak azt hogy a telefon csipogójánál biztos jobb...
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2018.01.20. 00:49:47
  • Sir Cryalot
    #10
    A cikkben látható méretű cucctól emberi beszédet lehet elvárni.

    Nem fognak studiokban ilyen cuccokra zenét beállítani soha. Ha pedig nincs ami ezekre készül , akkor nem lehet elégséges visszaadásról beszélni csak elégtelenről .


  • Sir Cryalot
    #9
    Fizikát nem lehet megkerülni, még egy B&O -nak sem.
    Ezek a fokozatok vannak , ha nincs szélessáv akkor max. boomboxozás , meg csipogás van.


    Szép álom hogy tenyérben elférő dologból jön világmegváltó szánd, de ideje lesz felébredni :D.
  • wraithLord
    #8
    Csak annyit mondtam, hogy "jó", nem azt, hogy "odab*sz", pláne nem, hogy audiofil.

    A kis hordozható hangszórók többségének enyhén szólva nem túl jó minőségű, pléhvödör akusztikájú hangja van, de egy bizonyos árkategória fölött vannak egészen meglepően jók, pl. a B&O is gyárt ilyeneket. Messze nem csipogás, vagy boombox.
  • zola2000
    #7
    Ne viccelj, épp nemrég volt botrány, hogy play áruházból millió számra telepített appok lehallgatták az embereket folyamatosan (elvileg csak azt hogy milyen reklámok mennek háttérben a tvben na persze)

    Aztán majd az lesz gyanús a hatalom számára aki nem használ ilyeneket, szép új világ (írom ezt okostelefonról ami mindig nálam van szóval... )
  • zola2000
    #6
    Csipogást a telefon hangszórója tud, ez sokkal jobb lehet annál.
  • Sir Cryalot
    #5
    Max, hordozható "boombox" van.
    Azért hívják úgy, mert nem szélessávú .




  • wraithLord
    #4
    Egyszer próbáltam ki a telefonomon a Google Assistantot, amit verbális utasításokkal lehet cseszegetni, de azonkívül, hogy jópofa, nem tudom, miért jó.
    Jobban szeretek csöndben lenni, és inkább a hagyományos kézi vezérléssel nézek utána az engem érdeklő dolgoknak.
    Mondjuk akkor jól jönne, ha nem lennének kezeim. Bár már szemvezérlés is van, az is jobb az idegbeteg őrmesterszerű utasítgatásnál. Sosem hittem, hogy ez lesz a jövő.

    Van olyan hordozható hangfal, aminek jó hangja van, de az pl. Bang & Olufsen, és alulról karcolja majdnem a 100k-t. :D És még csak nem is "okos".

    Szóval nálam két légy mellé ütöttek egy csapásra... ;D
  • Sir Cryalot
    #3
    Ekkora méret az nem hangszórást hanem csipogást tud.

    Ennyit az élményről , arról meg hogy valaki azon élvez hogy csüngenek a szavain meg
    biztos valamilyen aberráció tehet.
  • Skylake
    #2
    Igen, igen, a modern nappalik kétségtelenül elengedhetetlen része a kereskedelmi célú lehallgató berendezés, mivel újabb szintre nyomja a kényelem illúzióját, kellően meg van ágyazva a szükségletkielégítés e formájának, valamint oda van adva a látszatkontroll az usernek, hogy akkor van lehallgatás, amikor azt ő szeretné. Ez utóbbi szerintem akkora nagy átverés, mint az állat, pár hónap / év múlva majd olvashatunk arról, hogy x-y cégek hogyan adták el az userek explicit engedélyezése nélkül, az ugyancsak engedélyek nélkül készített hanganyagok feldolgozásával készített adatömegeket. Illetve, hogy mely tetves nemzetbiztonsági és egyéb ügynökség hogyan van birtokába annak a technológiának, hogy ahol ki van téve a divatos lehallgató berendezés, milyen kib*szott könnyen hozzá tudnak férni, természetesen akkor is, ha az user éppen nem kíván az "okoshangszóróval" diskurálni. Ez olyan biztos, mint hogy itt ülök, és ezt írom.
  • kvp
    #1
    Valojaban barmelyik okosteve es okostelefon alkalmas lenne okoshangszorokent is mukodni (sot okosmikrofon mellett meg okoskamera es okoskijelzo is van bennuk), de a gyartok jogi vagy penzugyi okokbol nem tudtak vagy akartak a megfelelo technologiat integralni. Az embereknek meg ugylatszik jobban bejon, ha nem egy televiziohoz vagy mobiltelefonhoz beszelnek. Ez kb. olyan mint anno a dedikalt hangkartya egy szamitogepben, elobb utobb integraljak valamelyik masik tagyba es akkor nem kell kulon megvenni. Most a hangszoro alak azert lett nepszeru, mert olcso eloallitani es az emberek egy hangszorot nem tekintenek fenyegetonek, meg akkor sem ha valojaban mikrofon van benne. (pedig egy olyan netre kotott telefonrol van szo, amit nem lehet lerakni csak ha aramtalanitjuk)

    (erdekes info, hogy az 1962-es Jetson csaladban a csaladfonek az orjajaba, a nagylanynak meg egy szaj formaju repulo dronba van integralva az asszisztense)