9
  • Sequoyah
    #9
    Kivancsi vagyok hogy hol olvastad, hogy 165 centis lenne ez az urhajos...
  • hungi
    #8
    ráadásul ázsiai, ffs.... nem mindegy hogy 165 vagy 174 cm, ha egyszer 190(+3) cm-es oroszokra méretezték? ;)
  • lammaer
    #7
    Ennyire testreszabott a szojúz kapszula, hogy 7-9cm difi és már nem fér bele az ember?
  • NEXUS6
    #6
    És a méter fogalmát vajon mennyire befolyásolja, ahhoz nem kell általános relativitás, hogy ott is kihúzzanak egy mérőszallagot, rizspusztító barátunk pedig mellé álljon, izé lebegjen.
  • Tinman #5
    Egyetértek, nekem is ez volt az első gondolatom, hogy ha valaki a saját méretét nem tudja megmerni, 7 centit téved, akkor mit keres az elit űrhajósok között? Agyhalott baromja -.-
  • Fefy
    #4
    "illetve a gravitáció teljes hiánya teszi lehetővé"

    Újabb "fizikus" írta a cikket :D Gondolom az olyan apróságok, mint a Holdat is Föld körüli pályán tartó gravitációs erő újdonságnak hatnak, az pedig különösen újdonság lehet, hogy az űrhajósok a holdnál távolabb még nem jártak (ergo bőven hat mindegyik űrhajósra a földi gravitáció is, meg még egy csomó más erő is (pl centripetális erő is, ami megakadályozza, hogy a szerencsétlen űrhajós lepottyanjon az űrből, de ez már csak nagyon zárójeles)). :)
  • T_I
    #3
    Már 55 évvel ezelőtt azt tanultam, hogy egy mérés nem mérés, a másik tanártól meg azt, hogy ellenőrzés nélkül nincs kész egy feladat (megoldása). No komment... :(
  • pezo77
    #2
    :) Nyilván azért, mert a magasság az alsó végponttól a felső végpontig terjed, ott az űrben viszont kevésbé közérthető a alul és a felül fogalma... ;)
    Utoljára szerkesztette: pezo77, 2018.01.11. 20:15:19
  • globint
    #1
    Egy magasságmérést sem lehet rájuk bízni?
    Azt hiszem, kezdhetünk aggódni.....