5
  • MuldR
    #5
    Amennyire tudom Tolkien kimondottan megtiltotta, hogy a Szilmarilokat megfilmesítsék.
  • asgh
    #4
    Egyetértek, Morgoth bukásától kezdve el lehetne indítani egy Szauron sorozatot, ami a gyűrűháborúval érhetne véget.
  • nlght
    #3
    Én imádom a fantasyt. A LOTR-n kívül van sok másik világ amiből rengeteg jó sorozatot/filmet lehetne csinálni.
    Azt nem értem, hogy miért nem vásárolta még meg a Forgotten Realms, Fallen of the Malazan Empire, Wheel of Time jogokat. Rengeteg kibajó, epic story van ezekben és millió számban eladott könyvek, óriási rajongói bázis. Egyszerűen nem értem a kiadókat/stúdiókat, a trónok harca elbújhatna sok könyv mögött ezekből az univerzumokból.
  • qqricoo
    #2
    "A Gyűrűháború"-t nem kéne, de ha szembejönne egy sorozat Szauron címmel ... :) kezdve pl. a Beleriandi háborúkkal... mint első évad, aztán ráfordulnánk a A Másodkorra pl. innen

    "1000 Szauron elkezdi építeni a Barad-dűrt, mert nyugtalanítja a númenoriak ereje."
    Utoljára szerkesztette: qqricoo, 2017.11.04. 12:38:53
  • scagnetti
    #1
    Nem sok értelmét látom ennek a megvalósulásnak, tekintve, hogy a filmek a mai napig megállják a helyüket. Persze sorozatban még jobban ki lehet bontani a karaktereket, de ezt a filmek bővített változatában némiképpen megoldották.
    A Szilmarilok könyvet inkább el lehetne képzelni sorozatban, de az meg annyira terjedelmes és nehéz a tartalmát tekintve, hogy nagyon nehéz még sorozatot is csinálni belőle. Forgatókönyv ügyileg ott aztán igazi bravúrra van szükség, hogy azt rendesen kibontsák.