14
  • Danecay
    #14
    A Prometheus egy igen csak jó film volt :)
  • xyl
    #13
    A 2017-es változat az IMDB-n 4.9-en áll, az 1990-es eredeti pedig 6.6-on.
    Rotten Tomatoes - a közönség tetszése: A 2017-es változat 38%-nak, az 1990-es változat 59%-nak tetszett. A kritikusok értékelését inkább nem írom ide.
  • csocso1975
    #12
    És a cikk írója ismét bizonyította : "Van élet az agyhalál után..."
  • BladeW
    #11
    Clickbait cím. ...de sikerült?
  • dzsagon
    #10
    Az eredeti korszakos az volt bazmeg, csak lehet hogy te akkor ovis voltál és más fogott meg.
  • Although
    #9
    Manapság amikor elég kevés jól sikerült feldolgozás látható, elég sok ilyen Prometheus szerű szar, ez egy vállalható film lett. Tetszett.
    Edit: Ilyen kis csapatok mint a Cross Creek tudnak meglepni ahol a mamut csak kiadó.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.10.13. 08:51:56
  • zetortraktor
    #8
    Ja, a lényeg, bocs.

    " Lehet vannak akik számára a régi nem is létezik és egy új feldolgozás élmény lehet, de hol vannak az eredeti ötletek? "

    Körülötted. Mindenhol. Akad elég sok feldolgozás meg adaptáció, de a filmek zöme szerencsére eredeti, és azért a mostani nyár itthon és Amerikában is tömve volt jól sikerült, eredeti ötleten alapuló darabokkal.
  • zetortraktor
    #7
    Igen, itt kezdődnek a problémák, amikor valaki számára valami csak és kizárólag a plotot jelenti, és nem érdekli őt a körítés, a színészek játéka, a mesélés stílusa, stb. Ez is egy hozzáállás, de nagyot szívsz, ha egy jó sztorit valaki megcsinál szarul, és utána jön a kurva jó verzió, te pedig kapaszkodsz, nehogy jegyet vegyél rá. Semmi garancia nincs arra, hogy valamit éppen elsőként fognak jól megvalósítani.

    "Nem szoktam megnézni egy színdarabot sem több rendezésben,"

    És megnézed a jó filmeket többször? A színházas szerintem egy elég esetlen példa. Nem azért, mert a kedvenceimet én speciel megnézem mindenféle rendezésben, hisz nagyon érdekes látni, hogy hány és hányféleképp lehet vizuálisan megálmodni ugyanazt a papírra vetett sztorit, hanem mert egy több, mint ezer éves műfajról van szó, és még kevésbé összevethető egy 70 évvel ezelőtti Shakespeare-darab és egy mai színpadra állítása. Bármennyire is klasszikus a műfaj, teljesen mások a kor és a közönség igényei. Lehet persze a csitri Gobbi Hildával Rómeó és Júliát nézni, és lehet mai változatot is. Már persze, ha nem veted el csuklóból csak azért, mert ismered a sztori végét.
  • IMYke2.0.0.0
    #6
    "Mint ahogy az eredeti sem volt az. "

  • KisKZ
    #5
    "...Valamiért vannak, akik azt hiszik, hogy a "klasszikus" Egyenesen át elég jó film, pedig ..."

    Valamiért vannak, akik azt hiszik, hogy a "klasszikus" Egyenesen át nem elég jó film, pedig....

    Mármint szerinted....(bocs a személyes hagvételért)
    Szerintem csak egy szempontból lehet érdekes a feldolgozás: Azok szempontjából akik nem látták az eredetit.

    De ha azt nézzük, hogy a számodra tényleg nem volt az igazi, akkor is....
    De jó lenne végre alkotni már valamit és nem javítgatni.
    Tudod.. Nem szoktam megnézni egy színdarabot sem több rendezésben, nem olvasok egy könyvet több fordításban. Van akinek ez is élmény, nekem nem.

    Lehet vannak akik számára a régi nem is létezik és egy új feldolgozás élmény lehet, de hol vannak az eredeti ötletek?
  • Hoz_Hun
    #4
    Bevallom nem tudom eldönteni, hogy komolyan gondolod-e amit leírtál vagy csak símán trollkodsz.
  • Cat #3
    "az ember szem nelkul is lat, es ful nelkul is hall"

    Aha, hogyne.
    https://www.youtube.com/watch?v=g9RWBj2FT44
  • ZenMillitia
    #2
    tudomanyos teny,hogy a lelek akkor is mukodik, vagy tudat, tokmindegy hogy nevezzuk, miutan az agyban nem merheto semmilyen funkcio. az ember szem nelkul is lat, es ful nelkul is hall, erzekeli a kornyezetet, empirikusan bizonyitva van.
    csak sokan felnek ettol, es mankokent kapaszkodnak a materializmus vakhites tagadasaba, pedig a tenyek sajnos ezek, el kell fogadni,hogy az elet tobb annal,mint amit tevesen a multik altal penzelt birkakepzo iskolakban eroltetnek.
  • Ender Wiggin #1
    Az eredeti jó film volt (ehhez képest is, meg úgy általában), akáhogy fényezzük ezt a szart. Ez egy szokvány tinifos. És Kevin Bacon olyannyira alig töltötte be a 20-at, hogy már a 30-at is, mikor Labracciót játszotta. Egyébként az találó, hogy a régi filmben idolok játszottak. Ebben meg marginális tucat B-k.