59
  • Sir Cryalot
    #59
    Már kezdenek jönni a hírek hogy öngyilkoshajlamot okoz a tinik közt okostelós socialmedia az USA-ban,

    mert természesen úgy túltolták ezt is ahogy kell, kezdve ott hogy egy gittegyletes pöffeszkedőgép S.J.-ról elhitték hogy "vision"-je van pöffeszkedésmánia helyett.

    Olyan ez mint M.O.-n a fidesz és a kedves vezető, ittmeg (jóesetben) elvándorlást okoz....

    Persze aki eléggé hajlamos az gittegyletezzen nyugodtan. :)
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2017.09.15. 06:54:59
  • M2 #58
    A FaceID egyáltalán nem volt bugos, valamit benéztél.

    A Ferrarim motorja meg épp most verte meg nyers erőben az összes létező konkurensét, miközben fele annyit fogyaszt, mint a tiéd. :-)
  • redgreen
    #57
    FaceID kapcsán "érdemes megjegyezni azonban, hogy a bemutató alatt mindez csak másodjára sikerült" - nos, ez nem egészen igaz. A Face ID lezárt valamiért (vagy sok volt az illetéktelen próbálkozás, vagy épp letelt a jelkódnélküliség időkorlátja), Craig elfelejtette megmagyarázni, így mindenkiben az maradt meg, hogy megbízhatatlan, holott a Touch ID esetén is megvan ugyanez a biztonsági elem, szerintem az iPhoneosok elég sokszor találkoznak is vele. A tartalék telefonon azonban 8-10 alkalommal kifogástalanul működött, tehát a technológia működőképes.
  • Tikal #56
    Azon röhögök én is :DD
  • Tikal #55
    A világ nyugati felén ez már régen nem státusz szimbólum, talán a te baráti körödben még az, de hidd el, ezen már mindenki túllépett. Szerinted mit érdekli egy skandinávot hogy 1000 vagy 1400 dollár, mikor a havi fizetésének a negyedéért megveszi.
  • Tikal #54
    micsoda példa, lemondasz egy Ferrariról egy Suzuki javára :D Kezdjük ott, ha lenne rá pénzed eszedbe e jutna ekkora hülyeség...
  • nlght
    #53
    Akkor vetítsük le az autós hasonlatod:
    Én röhögök a frissen vett suzukimból, mert látom, hogy te vered a nyálad az új "ferraridra", mert a fedélzeti computer már arcról beazonosít(ana ha nem lenne bugos). Közben ha felpattintjuk a motorháztetőt azt látjuk, hogy a tavalyi suzuki motornál is lassabb motor hajtja és a benzintank fele akkora sincs, tehát többször tankolhatsz bele, és nem használhatod minden úton, csak ott ahol engedélyezte számodra a ferrari vezetősége, de legalább 7-8-szor annyiért vetted meg :DDDDDDDDDDDD
    A korrektség kedvéért tegyük hozzá, hogy jobb a gyári szervíz lehetősége hozzá, de ennyi pénzzért.... kösz nem
  • M2 #52
    Inkább örülnöd kellene, hogy a flagshipekbe fejlesztett cuccokat megfizetik a türelmetlenebb (vagy csak pénzesebb) emberek. Mert ha nem így lenne, 45 ezerből még ma is csak egy nyomógombos butatelefonod lehetne.
  • M2 #51
    Persze, értjük. Van aki a 20 éves Suzuki Swiftjéből nézi hülyének a többi autóst. Ettől még eltérőek az igényeink, szó se róla, ennek megértéséhez meg kell egy bizonyos értelmi szint...
  • nlght
    #50
    Más is, de a legjobb (és legjobban megtérülő) marketing még mindig az, ha jó készüléket készítesz és a vásárló (akinek ad a véleményére más is) elmondja a többi ismerősének, hogy milyen jó üzletet csinált ezzel a telóval.
    Amúgy a lenti felsorolásból kihagytam a duál sim-et, persze hogy ezt se lehetett belerakni sok év alatt sem appléknél, pedig az igény megvan rá.
  • M2 #49
    A viszonyszámok tekintetében nem teljesen mindegy?
  • M2 #48
    Mert a világon csak az Apple költ marketingre, senki más.
  • nlght
    #47
    1800$-ból azért már egy tisztességes gémer PC-t építesz magadnak és még veszel belőle egy Redmi 4X-et is :D Számomra nem az a durva, hogy vannak olyanok akik megveszik ezt a túlárazott, bekorlátozott sz*rt, hanem hogy még mindig ilyen sok vannak... De mint tudjuk ennek a marketing az oka, jól beadták a manipulálható embereknek, hogy ez státusz szimbólum, ettől vesz komolyan a többi zombi, már a Steve Jobs is megmondta anno öcsém...
  • nlght
    #46
    Az 1000 dollár csak jobbágykápráztatás, a világ nagy részén sokkal többe kerül, nálunk majdnem 1800 $. Németben pl. 1400 $
  • nlght
    #45
    Én meg ülök és popcornt fogyasztva röhögök a 45 ezer ft-os Xiaomi Redmi 4X-emmel, 3 gb ram, 32 gb tár, 8 mag, 4100 mAh akksi, GPS is fasza, LTE is, ujjlenyomatolvasó is, kurva gyors minden rajta, talán egyszer akadt meg 1mp-re, de ennyitől nem fogok a hajamat tépve jajveszékelni.

    Számomra a legjobb poén az volt, hogy ha megnézzük hogy mi van a szifon userek kívánságlistájának az elején, akkor a nagyobb akksi szerepel messze megelőzve mindent. Erre mit raknak bele? Bugos Face ID-t, amit senki sem kért (csak az NSA, CIA, stb.), de legalább az akksi maradt 2000 mAh alatt :DDDDDDDDDDDDD Gyakorlatilag torkon szarta a saját rajongóit az apple. Az én 45 ezres telóm 2 napig bírja töltés nélkül (4100 mAh) na ezt csináljátok utánam kedves apple hipszter kommentelők.
  • M2 #44
    1000 dollárból a Samsung egy egésznyi csúcstelója jön ki, meg egy mekis hamburger menü. :-)
  • Tinman #43
    Aszongya' 380.000 Ft az értelmes kijelzővel ellátott iPhone X. Abból Dubai-ba is kapsz meghívót, de hogy 2 db. CSÚCS telót vehetsz belőle az hótziher... de inkább 3-at.
  • Tikal #42
    NEm, még várom a meghívót a ONE-ra :D
  • Tikal #41
    Még ennyi év után se értetted meg, hogy szarok a konfigurálhatóságára az Anroidnak, meg a husz millio widgetre a képernyőn? Nem érdekel. És az se hogy mennyi RAM van benne, sose néztem meg. Jól fut rajta az iOS? Igen. Ennyi érdekel. A legtöbb embert szintén csak ez érdekli

    Egyébként meg ne csinálj már ugy mintha a Samsung meg a többi gyártó nem ugyanazon a lovon ülne, minden évben tolni ki az újabb telókat, apro módosításokkal, ezt csinálja mindegyik. Ha nem így lenne, akkor még mindig Galaxy 1-est használnál :D
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2017.09.14. 10:22:22
  • Tinman #40
    Áááájfón... szakadok :-D

    De most azt nem mondjátok, hogy az agyhalott amcsikon kívül ezt még veszi valaki? Neee... szopattok! :-D

  • NEXUS6
    #39
    Hááát mivel eléggé eltérő rendszerekről van szó ennek megítélése elég problémás. Az IOS alapból lekorlátoz egy csomó olyan funkciót, amit az Android felhasználó szabadon használhat, bővíthet, vagy kilőhet. Melyik Android szoftver konfigurációt, melyik Hw-t a kismillió közül hasonlítod össze az aktuális egyetlen csúcs IP-nal?

    Az IP a hardver hatékony felhasználásáról szól (korlátokkal), az Android meg egy viszonylagos, vagy akár teljes szabadságról, konfigurálhatóságról. Ennek megfelelően az IP alkalmazás sokszor alacsonyabb szinten C/C++-ban programozódik, ami nagyobb optimalizáltságot, sebességet jelent, az Android alkalmazás, meg nagyrészt Jawa-ban, ami nagyobb rugalmasságot biztosíthat, kevesebb szakértelmet követelhet, de lassabb végrehajtást is jelent.

    Eleve más a filozófia. Ennek ellenére, felhasználó szempontból nem mondanám általában lassabbnak az Andoidot, vagy gyorsabbnak az IOS-t. Végig szoktam tapizni a gyári telókat, milyen gyorsan nyitnak meg egy-egy alkalmazást, vagy az ablakkezelés mennyire akadozik. Hát nem az IOS, vagy másik oldalról a Samu a legygorsabb ilyen szempontból tapasztalatom szerint.

    IOS-t választani szerintem minimális sebesség beli eltérést, jelentősebb HW/SW/OS korlátozást, és magasabb árat jelent. Ha 50 ismerősödből 40-nek IP-je van, akkor a fentiek ellenére is szóba jöhet az IP vásárlása, a szűk kompatibilitás miatt. Ha 50 ismerősödből 45 Androidot, vagy mást használ, akkor ott az IP további lassú visszaszorulásra lesz ítélve. És ez a világpiaci tapasztalat is.
  • M2 #38
    Még a legolcsóbb iPhone is szénné alázza sebességben az Androidos csúcstelókat, úgyhogy nagyon rossz kapukat döngetsz! :-)
    Talán majd ha kijönnek 32 Giga memóriával, azt nem zabálja le a rendszer.
  • NEXUS6
    #37
    Így van, mifaxnak az a RAM! Nehogy már a júzer több alkalmazást is elindítson, meg mindenfajta widgeteket rakjon ki a kezdőképernyőre, hogy lassítsa a rendszert! Hógyisne! Nem értem én sem minek az a nagy rohanás, vegye meg emberünk 2 évente ugyan azt a Nokia 3210-est, csak fizessen egyre többet, most épp 1000 $-t. De ne is vegye meg, csak kap egy 8-as számú matricát, azt ragassza fel a régi helyére, a hetest meg kaparja le. Oszt ennyi.
    Kitaláltam, kérem a jogdíjat!
    XD
  • NEXUS6
    #36
    Remélem! Már nem emléxem. XD
  • Tikal #35
    De nem rakják, és ezért jó. Pontosan ezért is felesleges siránkozni mennyi RAM van benne. Elég.
  • wraithLord
    #34
    Igazából az Android is rendesen megy 2 GB RAM-mal (a 4.4 óta biztos, most meg már lassan 8 van). Ha nem, az legtöbbször a telefongyártó által pluszban rárakott hulladék szoftver (pl. egyedi interface) miatt van.

    Ha az iOS-t is gyárilag teleb*sznák mindennel külsős gyártók, meg ráraknák a high-enden kívül 24 millióféle közepes és szemét hardverre is, az sem menne rendesen.
    Sokan csodálkoznak, hogy a mid-low androidos teló után a 140 ezres (vagy több) iPhone milyen jó... :D
  • Tikal #33
    Nem voltál te is azok egyike akik Steve Jobs halála után megjósolták az Apple halálát? :D
  • Tikal #32
    Akkor piros pont nekik. Az iOS-nek elég 2 is, azon is tud hasítani :)
  • NEXUS6
    #31
    Hát ezt eltaláltad! :D
  • NEXUS6
    #30
    Végre valaki felismeri a képességeimet! XD
  • Tikal #29
    Hatalmas elemző vagy :DD
  • Tikal #27
    4GB RAM, micsoda teljesitmeny, gondolomhasit rajta at Android:))
  • M2 #26
    50 ezret (és nem többet) az a teló ér, amit csak annyiért tudsz eladni. Szerinted most 50-ért adnál el egy iPhone 8-at? Hozz nekem holnap négyet! :-)

    Bandinak van esze és nem szopatja magát 50 ezres dzsunka telókkal.
  • NEXUS6
    #25
    Hát Bandi jó nagy f@sz, ha ennyit képes kiadni egy max 50 ezer Ft-érő telóért (IP8). Ebben az ársávban minimum kaphat egy SGS8-at, ami azért már minőség. 5,8"-os kijelzővel 4,7"-helyett, 2960 x 1440 vs. 1334×750 pxel felbontás, 2 helyett 4GB RAM-mal, stb.

    Áááá, hagyjuk.
  • M2 #24
    Elmondom akkor hogyan számolnak a havi fixből élők.

    Bandinak van egy két éves lejáró hűsége és az abból meglévő iPhone 6S telefonja. Azt most majd eladja 160 ezerért, örül a pénznek.

    Jön az új iPhone, majd arra fog váltani, újabb 2 év hűség, 60 ezres készülék kedvezmény, 24 havi KAMATMENTES részlet, így Bandinak ez látszik:
    iPhone 8: 265e - 60e = 205e / 24 = 8 600 Ft /hó
    iPhone X: 380e - 60e = 320e / 24 = 13 400 Ft /hó
    Aztán két újabb év múlva eladva 140e vagy 180e visszajön.

    Bandinak belefér-e a plusz 5 ezer havi kiadás? Szerintem nagyon sokaknak bele fog.
  • M2 #23
    Nincs kamat, ráadásul egy 10 ezres előfizu mellé adnak még vagy 50 ezres kedvezményt is. Csak fogalma sincs az egészről.
  • muerte2
    #22
    Egy Mi Mix meg mindig jobban nez ki.
  • NEXUS6
    #21
    Az Apple egyedüli gyártóként tart életben egy zárt platformot, ami a jelenlegi piaci viszonyok között elismerésre méltó. Azonban a Huawei, a legnagyobb kínai gyártó most előzte meg eladásokban. A Huawei előretörése részben bizonyára az új IP elötti várakzásnak is betudható.
    Azonban nekik ugye vannak a prémium kategóriás telóik mellett olcsóbb kategóriában futók is. Ez részben árnyalja ezt a sikert, másrészt azt mutatja, hogy ők ellentétben az Apple-lel egy szélesebb piaci szegmensben is fontos szereplők. Az Apple ugyan piacon tart ezután is túlárazott elavult hw-rel rendelkező régebbi típusokat is, azonban a mostani generációval olyan szintre lépett az aktuális telefonjaival árban, ahová már nem biztos, hogy követik a rajongóik. Akkor viszont változtatni kell a piacpolitikán. Coock-ból hiányzik a spiritusz, a kockázatvállalás és a megfelelő előrelátás, hogy a mostani biztonsági játékon kívül egy merészebb üzletpolitikát tudjon sikeresen folytatni. Szerintem 3 éven belül lelép, és nem kell 5 év és megjelenik az első Androidos Apple telefon is!
  • Elmin
    #20
    Jó ez a Face ID.
    Most már a hatóságnak csak oda kell tartania a tulajdonos elé és megkérdeznie, hogy öné-e ez a készülék, és már bele is tudnak nézni, mert nem kell feltörni.
  • NEXUS6
    #19
    Akkor ezt most nem a butaságra írtad? Köszcsi!

    XD