16
  • NEXUS6
    #1
    A luxustermék ára az áru része!

    Ha egy Rolex óra 5 $ lenne, senki nem venné meg, legalább is azok biztosan nem, akik most veszik! ;)
  • kvp
    #2
    Az a baj a legtobb luxustermekkel, hogy annyi penzert mar lenne nalla jobb, tehat egyfajta vevoi butasag (szo szerinti ismerethiany, igenytelenseg) is kell ahhoz, hogy piacuk legyen. Ilyen volt az aranybevonatos noika is anno, de ez a pc is ilyen. A tulaj csak villogni akar vele, bar valoszinuleg nem vitrinben tartja hanem hasznalja, mert ha ilyenre van penze, akkor ez neki kb. filleres kategoria.

    Ha mar valakinek van ra penze, hogy arany pc-t vegyen, akkor abbol a penzbol akar keszittethet maganak olyan nagyobb teljesitmenyu gepet, amit nem is latni. Ugyanis egy pc eseten nem azert van a gep, hogy lassuk, hanem hogy mukodjon. Az mar a tervezo dolga, hogy hogyan rejti el es hova. Szemely szerint ha mar pc, akkor nekem egy nagyobb uhd monitor normalis design-nal es egy vezetek nelkuli, de ket oldalon usb hub-os teljes meretu billentyuzet boven eleg lenne, a tobbit tegyek el ahova akarjak. Az, hogy a rack szekreny meretu 'desktop pc-t' hova rakjak es melyik hatso szobaba es hanyan legyezik mukodes kozben az mar nem erdekelne. Ha a telepites helyen nincs hatso szobara hely, akkor egyreszt nem eleg gazdag az illeto, masreszt nem biztos hogy egy asztali pc kell oda. De hat pont erre talaltak ki a monitorba epitett pc-ket... Sot ha mar tenyleg annyira gazdag es izlestelen az illeto, akkor abbol kerhet akar aranyozottat is. (na jo Trump pont vett is, ha izlese nem is sok van, de legalabb nem hulye)

    Szoval nem veletlen, hogy csak az UAE-be tudnak ilyeneket eladni, ott talalkozik a merhetetlenul sok penz a merhetetlenul alacsony muveltsegi szinttel.
  • Dante73
    #3
    Pont a lényeget nem érted. Ezt nem használatra veszik. Arra van olyan, amit leírtál. Ez egy műtárgy, amit lehet használni, és arra veszik, hogy megmutassák, nekik erre is van. Ennek az intelligenciához sok köze nincsen. Ez a felvágásról szól. Az pedig intelligenciától független. Egyszerűen a rengeteg pénz szüli. Arról nem is beszélve, hogy befektetésnek sem rossz, hiszen, ha csak aranyárban számolunk, pár év, és az arany ára megduplázódik, triplázódik... És akkor csak a használt aranyat néztem, a műtárgy jelleget nem.
  • molnibalage83
    #4
    Dettó. Ha szupergazdag lennék, akkor olyan PC-t a cél, hogy 0 zaj, a szobában csak monitor és kezelőfelületek és kuss. Vagy vetítő, vagy gömbprojektor repszimhez stb.

    Az utolsó mondattal sajnos egyet kel hogy értsek. Van egy valag péznük és kínjukban ilyen értelmetlen faszságokra basszák el.
  • molnibalage83
    #5
    Az intelligens ember ismérve nálam, hogy nem vág fel és nem olyat vesz, ami műszakilag használhatatlan. Én, ha ilyen kőgazdag lennék, akkor hadrendből kivont vadászgépekkel repkednék hobbiból. Annak több értelme van, mint egy halom, drága és értéktelen szart lebaszni egy vitrinbe.

    Ez a szellemi sivárság maximális indikátora... Legalábbis nálam...
  • Caro
    #6
    Lehet hogy bennem van a hiba, de nem érzem a műanyag és az arany szinergiájából kisugárzó művészi lángot.
  • Tetsuo
    #7
    Az meg még alacsonyabb szint, ha valaki ezt díszként kirakja és nem is használja.
  • ReTeK
    #8
    "Az a baj a legtobb luxustermekkel, hogy annyi penzert mar lenne nalla jobb"

    A jobb, az számodra jobb vagy a vevő számára, ez azért nem mindegy. A nagyobb teljesítmény amúgy se mindig szempont a nem kőgazdagok között sem.
    Mintha azt állítanád, hogy felesleges Rembrandt képet venni hiszen lehet több képet olcsón hasonló témáról festve is venni vagy sokkal nagyobbat is akár.
  • Dante73
    #9
    Ha ez így lenne, akkor lenne a trabant, a trabant kombi, meg a bugatti, és kész. Több autó minek? Lefedi a palettát.
    Az emberek nem így működnek... Mindenkinek más jön be. Aki meg más ízlését kritizálja, annak szerintem simán savanyú a szőlő...
  • kvp
    #10
    Az a gond, hogy ez nem Rembrant, ez egy aranyba ontott trabant. Belul filleres es ertektelen hardver van. Szoval ha mar draga akkor legyen legalabb jo.

    A leszerelt vadaszgep jo poen. Bill Gates is vett egy ketuleses blackbirdot. Mondjuk nekem a Spacex es Burt Rutan fele epitsunk sajatot jobban tetszik.
  • Tetsuo
    #11
    "Aki meg más ízlését kritizálja, annak szerintem simán savanyú a szőlő."
    Ezt valamivel indokolnád vagy egyszerűen kontrázni akarsz, mert nem tetszik a véleményem?

    1. Az emberek többsége buta és igénytelen, sőt, egyre nagyobb az arányuk.
    2. Az esztétikának nem csak hogy van objektív része, hanem az az alapja. Csak az ún. modern művészeti irányzatokkal terjedt el a szubjektív megítélés, illetve a "társadalmi relativizmus". Az újfajta felfogás szisztematikus terjesztéséért, vagyis társadalmunk klasszikus normáinak alapjának aláásásáért elsősorban azok a felelősek, akiket Molnibalage is sejt, csak nem meri bevallani. :-D
  • tom_pika
    #12
    "Az emberek többsége buta és igénytelen"

    Te nyilván abban a helyzetben vagy, hogy mindenkit megítélj. Tudtad, hogy mindenki okosabbnak hiszi magát az átlagnál? (te is, én is...).

    "Az esztétikának nem csak hogy van objektív része, hanem az az alapja."

    Ezt feljegyzem, ennél csőlátásúbb kijelentést idén még nem hallottam...
    Utoljára szerkesztette: tom_pika, 2017.08.26. 10:44:04
  • tom_pika
    #13
    "Aki meg más ízlését kritizálja, annak szerintem simán savanyú a szőlő..."

    Egyetértek. Sajnos nem tudjuk megtesztelni, hogy a sok szellemi magas lovon ülő hozzászóló mivé válna, ha lenne feleslegben 5 milliárd $-ja...
  • sertrex
    #14
    Azt nem értem, hogy ez a cikk mit keres az IT/Tech rovatban?
    Ez sima Blikk szint.
    Ha meg IT/Tech, akkor miért nem esik szó a PC konfigurációjáról, hogy egyáltalán mit csomagoltak aranyba? Vagy manapság elég az, hogy azért működik is ha használni akarják?
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.08.26. 10:49:23
  • wraithLord
    #15
    Vagy arról, hogy aki pl. másodpercenként keres pármilliót, az is el tudja költeni a pénzét. Képzeld, milyen nyomasztó lehet, hogy keresed a pénzt, oszt nincs mire elkölteni (persze ez egyrészt szarkazmus is, mert miért ne lenne mire elkölteni, csak a kapitalista világ nem így működik...). Erre valók a presztízsmárkák. A normál árú high-end társától megkülönböztethetetlen termékek vagy ízlésficamos termékek "jól csengő" márkanévvel billogozva csillagászati áron... amivel megnyugtathatod magadat, hogy nem keresel sokat feleslegesen.

    Bár ez inkább az érem másik oldala annak, amit te is írtál. Kifelé azt, önmagukféle ezt mutatják.
  • dimo1111
    #16
    Mekkora baromság már ez ,az aranynak jobb a hövezetesi tenyezöje az aluminiumnál!