1486
Assassin's Creed: Origins
  • Árnyvadász
    #241
    Rony94: Lehet csak azért tűnik úgy, mert hatalmas a világ amit bejárhatunk és így szembetűnőbb. Ahol eddig megfordultam, szinte mindig az kaptam amit "elvárnék". Például a tengerparton a szegényebb rétegből az emberek napoztak, jó páran fürödtek, a gyerekek játszottak a homokos részen és élt az egész világ, ahogy annak lennie kéne. Teljesen reális ábrázolása annak, amit várnék egy ilyen helytől.

    Ahol meg munka folyik, ott is teszik az emberek a dolgukat. A farmokon gazdálkodnak, a fürdőkben a szolgák mossák a padlót, a könyvtárakban elmélyülten olvasnak és folytatnak eszmecseréket tanult emberek, míg a templomokban szól az ének, az imádkozás és sorolhatnám még. Közben az utakon a kereskedők szállítják a portékáikat, a sivatagban megpihennek a vándorok éjszaka a tábortűznél (akiket ki is lehet fosztogatni - Senu pénz ikonnal jelöli ezeket a helyeket), a hiénák napszálltakor elkezdenek falkába tömörülve vadászni. A módosabb emberek oltárok és szép rendezett, gyönyörű kilátással bíró kertekben a padokon vagy lépcsőkön ücsörögnek, beszélgetnek egymással (ha Senu-val ráközelítesz, befogod őket még a párbeszédeiket is hallani lehet), a vizeken állandó a hajóforgalom, sok helyen hadihajók kötnek ki, amiket akár a vízen, akár a kikötőben van mód megtámadni.

    Valahogy minden helyszínnek megvan a maga kis varázsa. Arról nem is beszélve, ha leszáll az est és a fáklyák, tüzek begyúlnak, egészen pazar hangulat járja át a városokat, templomokat vagy kultikusabb helyeket. Néha már kedvem volna ebben a korban élni, annyira hangulatos és szép az egész.

    Egyébként eszembe jutott még egy újdonság, ilyet más játékban nem igazán láttam. Ez a fegyverekkel kapcsolatos, vagy pajzsokkal. Ha valamelyik nagyon megtetszik, azt a szintedhez képest mindig fel tudod fejleszteni a kovácsnál, így maradhat veled a játék végéig. Nekem a Gold verzió által adott hatalmas bunkósbot az ami ilyen és az esetek 80%-ban azt használom harcra. Legendás, jó tulajdonságokkal és csak költeni kell rá némi pénzt így kellően elég erős marad.
  • Rony94
    #242
    Lehet benne valami. Ha jól tudom, anno a Mass Effect Andromeda-ból kiszedték a Denuvo-t, erre az emberek teljesítmény növekedést tapasztaltak.
  • grebber
    #243
    Érdekes hogy erről sosincs videobizonyiték.... :) Vagy ha tudsz bármilyen játékkal kapcsolatban hogy denuvo vs nem denuvos fps teszt azt megnézném...
  • Rony94
    #244
    Igazad van, nem nagyon vannak bizonyítékok efelől, mivel sokszor egy Denuvo kivételekor, magán a játékon is javítanak általában.
  • Árnyvadász
    #245
    Egy Reddit-es fórumban megejtett hozzászólás végett az AI is okozhatja ezt a magas cpu használatot. (AI alatt itt az a kód értendő ami leprogramozza az emberek és az állatok mindennapjait.) Szerintem csak Alexandriában van legalább ezer NPC. Fejlesztők elmondták, hogy az lényegtelen mi épp hol tartózkodunk, a többi területen még ugyanúgy számolni kell az NPC-k napi rutinjait. Elég csak belegondolni, ha épp csinálunk egy gyors utazást akárhova, máris az adott helyzethez igazodva tárul elénk minden. Ezt pedig nem hinném, hogy akkor töltődik be. Szerintem a háttérben az még az utazásunk előtt terheli a gépet. Egyszerűen túl rövid az a kis töltési képernyő ami a gyors utazások közt van. Az inkább arra szolgál, hogy betöltse a pályán található tárgyakat, környezetet.

    Szóval részemről sem a Denuvo a ludas. Biztos az is benne van valamilyen százalékban a cpu használatban, de tuti nem attól lesz 80-100% közti terhelése a központi egységnek. Majd ha esetleg kiveszik (valami oknál fogva, mert mondjuk feltörték a játékot és értelmetlen már bent hagyni), akkor meg úgyis kiderül mennyi az annyi.

    Mindenesetre jól tartja magát. Én azt hittem 1-2 nap és már lesz tört verzió, de úgy látszik még várni kell rá.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2017.10.30. 13:41:26
  • Voltan
    #246
    Szerintem csak Alexandriában van legalább ezer NPC.

    Igen, ha majd csinálnak egy focimeccset mondjuk Andorrával, akkor lehet, hogy ki is megy mind.

    Fejlesztők elmondták, hogy az lényegtelen mi épp hol tartózkodunk, a többi területen még ugyanúgy számolni kell az NPC-k napi rutinjait.

    LOL. Persze. A Shadow of War-ban is le van modellezve minden ork napi rutinja. Például amikor fogat mosnak, meg szülői értekezletre mennek, akkor nincsenek éppen a látható játéktéren belül, de ez mind ki van számolva. Az is, amikor apu ork hazajön, és dühös, mert a kis Gooaarrsh kettest kapott matekból, akkor keményebbet is üt. Dühből.
    Nem kell beszopni minden kamu bullshitet, könyörgöm...

    A látótávolság nagy, és sokat kell mozgatni és számolni a sűrűbb környezetben, ennyi. Ez persze még nem feltétlenül mentség a lag-ra. Meg kell oldani. Mindamellett a látvány tényleg lenyűgöző, le a kalappal.
  • NEOreg3
    #247
    Fejlesztők elmondták, hogy az lényegtelen mi épp hol tartózkodunk, a többi területen még ugyanúgy számolni kell az NPC-k napi rutinjait


    nem valószínű, valószínűleg fájlban le van tárolva, hogy adott napszakban, adott területen, adott típusú NPC-k épp mit csinálhatnak és amikor arra járunk akkor annak megfelelően a játék betölti őket
  • Árnyvadász
    #248
    Cikk
  • McFrost
    #249
    A matek kettesért nem lesz dühös a fater, de a tünde boncolós kettesért már inkább.
  • Savaran
    #250
    Az I7-esek kakálják csak össze magukat amúgy, láttam én is nem tudom melyik szériás i7 volt a srác videóján 99%-ra felugrott :) Ryzennel ilyen probléma nincs, 25% kihasználtság max, Igaz egyenlőre csak gagyi kártyákkal high-on játszom a játékot, de ha megjön az új kártya, akkor sem hiszem hogy lesz gondom vele...Meg kell várni a next gen I7-eseket!
  • AnuluWork #251
    Megfekteti a PC-ket az új Assassin's Creed másolásvédelme
  • Rony94
    #252
    A soundtrack-ről eddig mit gondoltok? Én elvagyok vele, de még mindig hiányolom Jesper Kyd-et. Ő egyszerűen elvarázsolt a zenéivel, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy örökre beleégjen az agyamba az AC az első résztől a Revelations-ig.
  • Zegi Norbi HUN
    #253
    Nekem eddig tetszik, én nem vettem annyira észre Jesper hiányát :) Szerintem az első 4 rész után is nagyon kellemes hangzású zenéi vannak ennek a játéksorozatnak. A Rogue main theme zenéje például számomra az egyik örök kedvenc a "Venice Escape" és "Ezio's Family" mellett :)
    Egyedül a Syndicate zenei világa nem jött be annyira. De az egész játékkal így voltam, valahogy a viktoriánus Anglia eléggé taszított :/
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.10.30. 22:44:48
  • Rony94
    #254
    Nekem EZ az etalon. Semelyik későbbi rész nem hozta ezt a csodálatos fülorgiát. :)
  • Zegi Norbi HUN
    #255
    Gyönyörű az biztos :) Mikor megjelent a Revelations, egy darabig csak a menüben voltam és hallgattam :D Nagyon jól passzolt a sötét menühöz, az idős Ezio történetéhez ez a lassú, érzelmes zene. Miután végigvittem a játékot és megnéztem ráadásként az Emberst, na ezek után vált csak igazán szomorúvá :/
  • Savaran
    #256
    Ízlések és pofonok, szerintem a legjobb ac soundtrack a black flag-ben volt, ettől még mindig kiráz a hideg:


    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.10.31. 14:49:50
  • matecsavo
    #257
    Sziasztok! Érdeklődnék, hogy ebben a részben is van olyan hely, amit lehet fejleszteni, mint például a Syndicate-ben a vonat, vagy a Black Flag-ben a hajó, stb?
  • Rony94
    #258
    Helyről egyelőre nem tudok (17 órám van eddig a játékban), de a saját cuccaidat tudod fejleszteni (alkar védő, páncél, hidden blade stb).
  • BoneDragon
    #259
    Black Flag óta nem szórakoztam ilyen jól AC játékkal, jó ez.
  • Gary
    #260
    Siwa környékén bóklásztam a sivatagban. A térkép szerint, nem sima homok van ezen a helyen. Odavágtattam. Kobrák és hiénák harca fogadott. :) A kép, a beépített képernyőmentéssel készült, nem külső programmal.

    Utoljára szerkesztette: Gary, 2017.11.01. 10:50:28
  • AnuluWork #261
    Ezmiez? :)



    Battledroid is van? :)
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2017.11.01. 15:36:29
  • AnuluWork #262
    Ha valaki 'szépíteni' akar Bayeken, akkor:

    Hood: egér, középső görgő nyomva tartva akkor, amikor kiválasztod a gearnél az outfitet.
    Haj: JELENLEG csak kontrollerrel megy PCn (nekem nincs XBox1em, így csak a PS4est tudom írni): L2+háromszög
    Szakáll: R2+háromszög
  • Evoluti0N
    #263
    L2+háromszög=LT+Y
    R2+háromszög=RT+Y
  • Rony94
    #264
    Ezek különböző játékosok holttestei. Az enyémet is megtalálhatod olyan helyen ahol a közelmúltban meghaltam. Foghatod magad és megbosszulhatsz. Úgyhogy ha egyszer látsz egy Rony nevű holttestet, akkor szóljál és örökre hálás leszek a bosszúdért. :D
  • AnuluWork #265
    Ne már! :)
  • Gary
    #266
    Dede! Így van! Valamelyik másik játékban is van ilyen (hirtelen nem jut eszembe melyik is az!)
  • Zozzancs
    #267
    Shadow of Mordor :)
  • Gary
    #268
    Köszönöm! :)
  • AnuluWork #269
    Jó ezt tudni és jó hülye neve van az illetőnek. :)
  • AnuluWork #270
    :)

  • zitababa5
    #271
    Segítséget kérek....
    Szuper a játék, de elakadtam.
    13-as szinttel egy 18-as szintű pályán vagyok és sajnos nem bírom legyőzni a harcosokat, nagyon kemények.
    Visszalépnék, hogy keressek még quest-ket, hogy a szintemet feljebb tornásszam, de nem engedi a játék, mert a küzdelem közben vagyok.
    Mit csinálhatok????
    Tud vki segíteni?
  • mike01010101
    #272
    Köszi, ez poén. Megbosszult már pár holttestet, de eddig tudtam, hogy ez mi.
  • Savaran
    #273
    Kijött egy újabb patch, 1,32 giga!
  • grebber
    #274
    Assassin's Creed Origins - 1.03 Patch Notes

    Hey everyone,

    This is to let you know that the 1.03 patch is now live on PC.

    Patch Size:
    1.1GB

    Please find the latest changes below.

    Patch Highlights
    New Photo mode effects: Implemented multiple effect types in Photo Mode including: depth of field, exposure, vignette, temperature, tint, saturation, and noise

    System

    Improved stability and performance
    Improved some visuals and looting issues on incapacitated or dead NPCs
    Fixed multiple loading issues when getting back to playable character after using Senu
    [PC] Fixed various issues in VRAM Meter
    [PC] Fixed various issues in multi-monitor mode
    Graphics & Audio

    Added audio feedback on conflict warning
    Added audio feedback when sheathing and unsheathing weapons with Aya
    Added splashing sound when falling in water while mounted
    Integrated Japanese voice overs in Military points of interest in certain languages
    Fixed issue where dialogue lines could play twice
    [PC] Fixed geometric explosions and artifacts after applying options without restart of the game
    World

    Improved some textures stretches and flickers
    Improved the world visual when riding horse at high speed
    Improved multiple spawning positions for NPCs and animals
    Improved level of details in different locations
    Fixed multiple lighting issues
    Fixed some floating objects
    Fixed water visual close to ships at night
    Fixed looting issue on a chest inside Cyrene Barracks
    Gameplay

    Added parry ability to the playable character, Aya
    Added rumble and visual feedback to Charge Heavy Attack while mounted
    Allowed player to Assassinate an enemy while in fight with another group of enemies
    Allowed Kill Loot ability in bare handed combat
    Improved playable character, NPCs, and animal navigation
    Improved NPCs reactions
    Improved smoke bomb throwing usability
    Improved spawn locations when reloading checkpoint in the Cyrene region
    Improved controls on mount
    Balanced damages when executing an Overpower Chain Throw
    Prevented sandstorm from appearing over water
    Prevented performing Overpower ability on allies
    Prevented playable character from changing stance during dialogue scenes
    Fixed various issues with the playable character being stuck in overheat stance, in haystacks, or in the world geometry under certain circumstances
    Fixed an issue preventing players from picking up arrows in some circumstances
    Fixed an issue preventing players from interacting with loot bags dropped inside cages
    Fixed an issue where screen would briefly turn black when entering pause menu while in Stone Circle activity
    Fixed an issue where the thrown weapon could sometimes not hit the intended enemy when using the Overpower Chain Throw ability
    Fixed an issue with Critical Attack ability where playable character could sometimes not reach his target
    Fixed an issue with caged lions attacks not dealing any damage
    Fixed an issue with Ledge Assassination on sleeping enemies
    Fixed an issue with Sickle Swords, Heavy Blunt & Scepter Classes not able to transition from Charged Heavy Attack to Charged Light Attack
    Fixed the visual effect on Sickle Sword's Charged Light Attack
    Fixed an issue where arrows could sometimes not hit a moving enemy when locked on him
    Fixed some inconsistencies when using the Parry ability with Sickle Swords
    Fixed the weapon rotation when releasing a Charged Heavy Attack
    Fixed the camera movement while being locked on to an enemy
    Fixed an issue where the playable character could lose health when parrying
    Fixed an issue with Captains’ throwing knives not dealing damage
    Fixed an issue where player could not loot animals in water while being on ground
    Fixed an issue where playable character would leave shield stance upon throwing a Smoke Bomb following a Dash action
    Fixed an issue where the hidden blade would lose its upgrades upon respawning
    Fixed an issue preventing the predator bow to hit targets in water
    Fixed multiple issues with counterweights in Adorer of Thoth Tomb
    Quests

    Improved various cinematic transitions
    Improved level of detail during several cinematic sequences
    Improved NPC behavior in the Amanai Cave during the "Water Rats" quest
    Improved cinematic during "The Lizard's Mask" quest
    Improved multiple spawned positions for NPCs and animals in quests
    Altered Present Day to prevent Leyla from taking unwanted paths back to the Animus
    Fixed issue with the interaction with NPCs the Cat and Mouse quest
    Fixed out of bound issues in Present Day
    Fixed an issue where enemies would enter into conflict with playable character during the walk and talk for "Old Times" quest
    Fixed an issue where Jeska would run after stray hippo's during "Smoke over water" quest
    Fixed an issue where cinematic would not end unless skipped during "Taste of Her Sting" quest
    Fixed an issue where Gennadios could stay stuck on horse during "Gennadios the Phylakitai" quest
    Fixed the cinematic trigger during the boss fight of "The Lizard's Mask" quest
    Fixed an issue where assassination celebration would appear prematurely during "The Battle of the Nile" quest
    Fixed an issue preventing the world from loading properly during “The Final Weighing” quest
    Fixed an issue where Taharqa could stop moving during "The Scarab's Lies" quest
    Fixed an issue where Nikias would spawn far away from chariot after failing during "Wild Ride" quest
    Fixed an issue where the playable character could remain stuck in a dialogue scene in "What's Yours Is Mine" quest
    Fixed an issue where "Pompeius Magnus" quest would not appear in the "Completed" section of the Quest Log
    Fixed an issue that could cause an infinite loading after completing "May Amun Walk Beside You" quest
    Fixed an issue where the beggar could remain stuck while climbing a rock near Omorfi Villa in ’A Dream of Ashes’’ quest
    Fixed issues with unwanted NPCs or animals appearing in cinematics camera shots
    Fixed an issue where Meketre could not enter in combat mode during "The Hungry River" quest
    Fixed an issue sometime preventing the interaction with Hotephres in ‘’Shadya’s Rest’’ quest
    Fixed an issue where playable character would light himself on fire when lighting some torches
    Fixed an issue that could prevent the final part of "Aya" quest from starting
    Fixed an issue that could prevent Nikias from mounting chariot during "Wild Ride" quest
    Fixed an issue that could prevent Bayek from interacting with chests while holding his gear during "The Scarab’s Lies" quest
    Fixed an issue that could cause the hay bundles to fall out of world during "Abuse of Power" quest
    Fixed an issue where Bayek could be killed during a black screen transition when completing ‘’The Scarab’s lies’’ quest
    Fixed various issues preventing objectives from updating in various quests
    Activities

    Increased Rewards in Hippodrome and Arena
    Fixed an issue where the recover prompt would disappear too fast in Hippodrome
    Fixed an issue with the Leaderboard not updating properly in the Arena or Hippodrome
    Fixed an issue that could prevent the player from progressing after the Duelist I encounter in the Arena
    Fixed the Arena’s entry gate that could remain open
    User Interface

    Added back button icon to locked menu pages
    Added category filters in the Gear page of the Store
    Added a completed activity panel to some activity locations
    Added indication of the currently equipped gear in the shop upgrade menu
    Added a hold gauge to ‘Follow Road’ input representation
    Implemented camera roll in Photo Mode
    Implement multiple effect types (depth of field, exposure, vignette, temperature, tint, saturation, noise) in Photo Mode
    Improved Photo Mode grid to follow ‘Rule of Thirds’ principle
    Disabled Photo Mode when in Stone Circles
    Disabled critical messages when in Photo Mode
    Disabled filter selection during composition mode in Photo Mode
    Fixed issue where placing a waypoint on a photo thumbnail would display an infinite loading symbol
    Improved the loot icon when purchasing a Heka Chest
    Updated the Tame Animal ability description in the Ability Tree menu
    Reduced text size in Arena wave display to prevent display issues in some languages
    Corrected the number of Completed Quests visible in its section of the Quest Log menu
    Fixed some critical message from appearing even if HUD is set to minimal
    Fixed health bar display when aiming at Ptolemaic Champions
    Fixed missing Quest Icon in Daily Quest
    Fixed issue preventing research folders from opening in Present Day menu
    Fixed material icons display when deploying Senu
    Fixed an issue where the combat feedback could remain visible
    Fixed an issue where the "God Slayer" Ubisoft Club Action and Badge were not unlocked upon meeting the proper requirements
    Fixed an issue where world map would be desaturated if opened inside a tomb
    Fixed inconsistencies in crafted gear preview stats when item was already fully upgraded
    Fixed refresh issue where the Ancient Maps Pack remains present in the Store after purchasing any other Map
    Fixed last row of the Trinkets menu not being displayed correctly in inventory page of the menu
    Fixed several issues with suggested level for quests in the menu
    Fixed ellipsis glyph in Japanese, Korean, and Traditional Chinese fonts
    Fixed various visual and functionality, menu issues
    [PC] Added Very Low value for Clutter Graphics option
    [PC] Added tooltip images for all Graphics options
    [PC] Added Lock Sensitivity option
    [PC] Improved M&K controls in Photo-Mode, Eagle Mode and Stone Circles
    [PC] Improved warning feedback on key mapping repetition
    [PC] Removed the option to control quality level of Global Illumination
    [PC] Hid the playable character from the Performance Tool page
    [PC] Fixed overlapping button icons in the Block and Aim tutorial text when dual keys are assigned to these action
    [PC] Fixed the Tobii Eye Auto Pause function when Auto Pause Delay is set to 5/5
  • kutyakiki81
    #275
    Én is így jártam. Simán add fel a küldetést, és kezdj másikat. Utána vissza tudsz majd menni
  • zitababa5
    #276
    Igen de nem engedi hogy feladjam. Nem tudok kilépni a küldetésből....
    PS4-en tolom.
    Milyen gombot nyomjak meg?
  • fazerus
    #277
    Monsteres promociós kód: 9184285691, egyszer lehet beváltani egy player max 15-öt tud.

    https://assassinscreed.monsterenergy.com/
  • Grifid71
    #278
    A sima kódokból 50 a limit
    ( A maximum of fifty (50) Code redemptions per Participant is allowed during the Promotion Period.)
  • Gary
    #279
    Oké, de mit kapsz érte a játékban?
  • Grifid71
    #280
    Pénz általában 500 drachma, 20x3 fém alapú nyersanyagok, 20x3 bőr alapú nyersanyagok, ha nagy mázlid van kifoghatsz fegyvereket.
    Eddig 10-et váltottam be 2x volt pénz a többi nyersanyag.