1486
Assassin's Creed: Origins
  • ratgab
    #121
    Erősen marketing szövegnek tűnik az az 5. pont, de hátha tényleg így lesz.
  • Savaran
    #122
    "A Mester" XD Jó hát csak meg akar ő is élni.
  • AnuluWork #123
    Azért ezt megnézve felvidultam kicsit.

    Nézzük mi vár ránk benne!

    1. egy hatalmas, nyitott világ
    2. új harcrendszer
    3. piramisok kívül ...
    4. és belül
    5. a szokásos lopakodás
    6. múmiák
    7. amfiteátrumok és abban harcok (hogy ez most Alexandria lesz-e, nem tudom, de szerintem nem emléksztem egyiptomi amfiteátrumra, bár lehet, hogy volt, de ha nem, akkor vagy elmegyünk Rómába, vagy máshová, de az bizti, hogy lesz harc bennük).
    8. látunk egy hatalmas nagy meteoritot/üstököst becsapódás felé szállni, tehát akár még akár vallási szál is lehet a történetben (Krisztus)
    9. tengeri csaták, vagyis nagyon jön az, amit a Black Sailsben és a III. részben elkezdtek
    10. úgy néz ki egy jobbfajta történetet is kapunk, bár téma valószínűleg örök: a bosszú
    11. tenger/folyó alatti világ krokodilokkal
    12. Egyiptom istenei
    13. kocsiversenyek
    14. lehet, hogy még szobrokat is rongálhatunk majd? :)
    15. vadászat
  • Zegi Norbi HUN
    #124
    Nekem egyelőre az új harcrendszer nagyon furcsa és teljesen idegen az eddigi AC részektől. Persze nem vagyok a változás ellen, ha az jó, szóval remélem hamar hozzá lehet majd szokni :) Ezen és az okos nyílvesszőn kívül minden tetszik eddig :)
  • Savaran
    #125
    Azon kevesek közé tartozom akiknek megfelelt a régi "balettozó" (piszok látványos) harcrendszer, itt majd meg a levegőben "csatarászás" lesz az osztályrészünk :) Kellett sírni a rajongóknak 10 évig hogy szar a harcrendszer, most megkapták, ne sírjanak :)
  • Savaran
    #126
  • MerlinW
    #127
    A szoborrongálás a keresztények (koptok) dolga. Egyiptomiak sosem rongálták a saját építményeiket:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.10.24. 20:57:44
  • Federation
    #128
    Térkép
    Benchmark - Ultrawide - GTX 1080Ti - Very High - 4K?
    PC Gameplay

    Amúgy az előtöltéssel végeztem. 37.67 GB lett végül. Erre majd jön az első napi javítás ami 1.2 GB.
    Utoljára szerkesztette: Federation, 2017.10.24. 21:03:50
  • Savaran
    #129
    300 kilós kártyán sincs meg a 100 fps ajaj.....mondjuk én beérem a 40-el is full hd-ban
  • AnuluWork #130
    Átvitt értelemben értettem:

    :)
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2017.10.24. 21:46:39
  • AnuluWork #131
    Nos, ez póriasan szólva g..iszép.
  • MerlinW
    #132
    4K-ban futott a benchmark.
  • Gary
    #133
    Azt mindenki tudja, hogy Obelix intézte el! :)
  • grebber
    #134
    Majdnem 4K-ban.... In this game benchmark running at 3440 × 1440 resolution tehát csak ultra wide.

    Sokkal gázabb a helyzet feljebb



  • Savaran
    #135
    gtx 1080 (lób@szó kártya) 1080p-ben 75fps.....hmmm mondjuk durva élsimítással gondolom, az felesleges, remélem stabil 40-50-em meglesz némi kompromisszum mellett 1080p ben.
  • xido
    #136
    srácok..aki szinte mindent tud róla...van jelenkori szál és ha igen,kapcsolódik az előző részek jelenkori szálához? (mert az utolsó két résszel még nem játszottam)...
  • KollerN
    #137
    Az elmúlt pár részek jelenkori szála igencsak elhalt alig volt számottevő. Most viszont lesz jelenkori szál új karakterrel.
  • MerlinW
    #138
    Lesz jelenkori szál és elvileg nem lesz kapcsolatban a régiekkel.
  • MerlinW
    #139
    Játékmechanikailag nem volt számottevő, a lore ugyanúgy megvolt, csak olvasni kellett ugrándozás helyett:)
  • Árnyvadász
    #140
    Időközben lejárt az embargó és már 27 kritika olvasható. Ezek alapján átlagolva 84 ponton áll a játék. 24 kritika pozitív, 3 vegyes, negatív még nincsen. Ami egyértelműen minden beszámoló alapján viszi a pálmát az a látványvilág és a hatalmas bejárható és élő ókori Egyiptom. Egyes leírások alapján a fő küldetések is jók, emlékezetesek és sokan elégedettek voltak az újításokkal, amik bár alapjaiban még mindig egy tipikus AC játékot vetítenek előre, mégis próbálják új mederbe terelni az eddig megszokottakat.

    A megújított harcrendszer nem mindenkinek nyerte el a tetszését és a mellékküldetések sem túl változatosak egyesek szerint, illetve elég sok technikai jellegű probléma van. Egyrészről a játék futási sebességében időnként lassulások és egyéb hibák. Ez utóbbi egyébként nem csoda, mivel irgalmatlanul nagy terület van a játékba implementálva és az új AI rendszer segítségével az emberek, állatok élik a napi tevékenységüket. Ez sok játékban okozott már eddig is mosolyogtatóan béna szituációkat.

    Viszont a megjelenést követően lesz mindhárom platformon Day-1 patch, ami elvileg a stabilitást és a fent említett bugokat próbálja kigyomlálni. Nyilván részben, erre érdemes felkészülni. Nvidia driver a játékhoz már a napokban kijött, azt ne felejtsétek el feltelepíteni. 10-16%-os teljesítmény növekedés érhető el vele. Nem sok, de a semminél azért több.

    Ha minden igaz, akik a Uplay rendszerében vették meg azok már éjféltől játszhatnak, akik Steam-en, azok reggel hat órától pénteken.

    Jó játékot mindenkinek! Reméljük nagyszerű kalandokban és élményekben lesz részünk, amit aztán majd itt is megoszthatunk egymással.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2017.10.26. 14:36:46
  • Árnyvadász
    #141
    PC performance test
  • Savaran
    #142
    Már egy órája az ending videó is kint van, mi értelme van 15 óra alatt végig rohanni egy ilyen játékon, egy ilyen játékot dicstelenség nem 100%-ra kihúzni, csak azért hogy ő rakja fel legelőször youtube-ra...
  • Árnyvadász
    #143
    Népszerűsíti a csatornáját. Más értelmét nem látom.

    Én is a 100%-os végigjátszás mellett teszem le a voksom, ha a játék elnyeri a tetszésemet. Kiegészítők miatt is el kéne érnem a maximális Bayek szintet, mert gondolom oda az kell majd, meg egyébként is szeretem teljes mértékben végigvinni azt a játékot ami valami oknál fogva nagyon tetszik. Esetleg, ha mégsem lenne annyira jó játék, az egyiptomi környezet miatt már csak azért is. :)
  • Savaran
    #144
    Írta valaki gépigény.hun hogy gtx 1050ti-n szépen fut a játék, van ok a reményre, bár kérdés mit ért szépen alatt....azt nem tette hozzá.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.10.26. 18:35:58
  • Árnyvadász
    #145
    Láttam egy GTX 960 benchmark-ot is Steam fórumon. High beállítás és 1080p felbontás mellett simán 70-100 fps közt volt a mutató. Szóval, ha a grafikával sakkozol biztosan meg lehet oldani a 60 fps körüli értéket, esetenként városokban, zsúfoltabb területeken lemegy 50-re ami még mindig a jól játszható kategória.

    Novemberben már meg lehet venni a GTX 1070Ti kártyákat. Lehet veszek egy olyat, nem várom ki a Volta sorozatot. Szerintem az AC: Origins meg fogja hálálni, meg pár játék ami még érdekel. Jövőre az biztos elég lesz. Igazság szerint jó lenne Ultra közeli beállításokkal játszani. De ha a Very High beállítással meglesz a 40-60 fps GTX 970-en, és jól fog kinézni, akkor lehet mégis maradok a Volta mellett. Holnap kiderül.
  • Savaran
    #146
    Ha tartósan 40 alá nem megy le 1080p-ben, akkor már nyugodt leszek, természetesen élsimítás off ambiens fényhatások off számomra amúgy sem lényeges effektek ezek, a textúrák meg a tükröződésre érzékenyebb vagyok.
  • Árnyvadász
    #147
    Ami nagyon jó hír, hogy ultra beállítással sem eszik többet 3-3.2GB Vram-nál. Tehát a textúrákat nyugodtan fel lehet venni maximális értékre. Később azt hiszem jön majd nagy felbontású (4k textúra gondolom) textúra csomag is. Ezekre én is érzékeny vagyok, mert sokat dob a látványon a magas minőségű textúra. Árnyékokat viszont nyugodtan le fogom venni és persze az élsimítás sem szükséges, mivel nélküle élesebb a kép. Hacsak nem nagyon rondák a mindenhol feltűnő fűrészfogak.

    Egyébként nagyon felhasználóbarát a grafikus beállítása a játéknak, mert minden egyes beállítás mellett van egy kép is ami pontosan mutatja mit okoz az adott beállítás ki/be vagy fel/le állítása. Ezáltal tök jól be lehet lőni már előre mi az ami nem annyira szükséges. Majd teszek egy próbát a Geforce Experienc-el is, megnézem az optimális futáshoz mit ajánl és bekapcsolom. Van amikor jól méri fel, de van hogy bele kell nyúlni. Lehetne már éjfél. :)

    Nincs sok kedvem addig fent maradni, de ahhoz se, hogy holnap délután hatig várjak. Meglátom még. Holnap munka, nem biztos, hogy jó ötlet lenne mosott rongyként bemenni.
  • AnuluWork #148
    A Volta, vagy legyen is bármi más a neve az jövő március?
  • AnuluWork #149
    Reggel hat ...
  • Árnyvadász
    #150
    Ha Steam-es akkor reggel hat valóban. Nekem Uplay-es, de nem hiszem, hogy kivárom. Messze még az éjfél és fáradt is vagyok. A Volta az kb. tavasszal jön, szóval az sincs közel, de szerintem jobb befektetés mint a 10-es széria. Az 2 évet biztosan kitart megjelenéstől számítva. Mondjuk ott a középkategóriában gondolkozom, vagy a felső alja. Majd meglátom, milyen áron adják ezeket. 150 ezer forint környékén lenne megfelelő számomra valami.
  • MerlinW
    #151
    "If the 1070 is only averaging at 62fps at 1080p, what does this mean for the 1060? And beyond that, another PCGamesN writer is struggling to get beyond 30fps on their machine. Further testing will reveal how the game deals with a multitude of different hardware, and we will bring you the results in the coming days."

    Tehát 1070 a minimum a 1080p@60fps-hez ultra/high beállítások mellett.
  • Voltan
    #152
    Azért ez gáz...
  • grebber
    #153
    PCgameshardware benchmark

  • wedge31
    #154
    IGN – 9/10
    Gamespot – 7/10
    Polygon – 8.5/10
    Game Informer – 8.5/10
    Critical Hit – 9/10
    RPG Site – 6/10
    Forbes – 9.25/10
    GamesRadar+ – 5/5
    USgamer – 4.5/5
    Eurogamer – Recommended
  • Voltan
    #155
    A Gamespot popsiját megint elfeljtették rendesen kinyalni, az IGN-re koncentráltak :)

    Érdekes, mert az utóbbi években sok alkalommal csalódtam az AC sorozatban, és erre is azt mondtam, hogy passzolom, de az elmúlt hetekben amit láttam róla, az meggyőzött, hogy ez mégis érdekel. Sok helyen írták, hogy ez nem a szokásos AC. Lehet, hogy erre van szüksége a sorozatnak. Szóval alighanem meg fogom venni.
  • AnuluWork #156
    Áh, az egyik challenge:

    Discover Rome :)
  • Árnyvadász
    #157
    Az nekem is szemet szúrt. :)

    Tehát ott is járunk majd. Bár megérzésem szerint a modern szál alatt, de lehet tévedek. Mindenesetre én most már kipróbálom. 18 perc van még éjfélig, felesleges lenne lefeküdni.
  • AnuluWork #158
    Lehetne, de utána van két másik:

    Win all Hippodrome tournaments
    Complete all Arena ecounters

    :)
  • wedge31
    #159
    Az ign-t olvastam állitólag sok a bug meg persze a mikrotranzakciókat sérelmezték amivel teljesen egyetértek.
  • Voltan
    #160
    Igen, olvastam én is. A bugokat még valahol értem egy pre-release review esetében, de a mikrotranzakciókra nincs nagyon mentség egy single gémnél. Állítólag nem olyan pofátlanul arcba tolakodó, mint mondjuk a Shadow of Warnál, de hát pre release, szóval meglátjuk.