14
  • Macropus Rufus
    #14
    "Én azért kíváncsi leszek, hogy milyen áron tudják a linuxot mellőzni? Mondjuk az apple meg tudja csinálni (1 vason...)."
    iOS alapja a BSD, ami meg unix, az meg a linux nagy tesó. Nem tudta megkerülni :) csak ő a nagytesóval kezdett.


    "Ha ezt is millió platformon akarják használni, akkor nagyon jól jön a linux. Bár inkább a hardvergyártókat szívathatják meg ezzel. "
    és akkor még arról nem is tettél emléítést, hogy mi lesz az appokkal? Most minden linuxra van fejlesztve. Ez a fuchsia meg nem kompatibilis az androiddal. Tehát kell egy emulator ami áthidalja a problémát. Kíváncsi leszek, hogy egy mobil milyen esélyekkel fut neki egy emulációnak. Kénytelenek lesznek támogatni a mobilok a virtualizációt? Gyak. pillanatok alatt le fognak merűlni a cuccok, hiszen párhuzamosan kell két rendszert futtatniuk... Ááá nem gondolták át ezt tlejesen. Véleményem szerint ez a kernel is a Midori sorára fog jutni.
  • Macropus Rufus
    #13
    ez a magenta kernel érdekes... amit erről a fuchsia-ról találtam abban szó nincs magenta nevű kernelről, ellentében emlegetnek egy zircon nevű mikrokernelt ami a fuchsia alapja. Akkor meg a fene ez a magenta?
  • VolJin
    #12
    Bemrég tudtam meg, hogy a blackberry QNX-alapú.
  • kvp
    #11
    Ez egy teszt mikrokernel es az arra raepitett gui koncepcio. Open source, szoval barki letoltheti es forgathat maganak belole sajat peldanyt. Driver az nem nagyon lesz semmihez, de demonak jo.

    A linux hatalmas elonye az, hogy van hozza driver tamogatas, tehat szinte barmin el tud futni. Az android is erre epit, tehat se a Google, se a gyartok nem nagyon keszitenek meghajtoprogramot, hanem a komponensek gyartoi megcsinaljak linux ala a tamogatast, aztan az android-os gyartok meg hasznaljak, ahogy eppen sikerul ossze lego-zniuk a keszulekuket.

    Az Apple se irt sajat kernelt, nekik meg a meg regebbi Mach kernel van az osx es az ios alatt, raadasul abbol is a regebbi nem teljes mikrokernel-es valtazat. Erre jon ra a BSD alapu operacios rendszer es az Apple fele grafikus felulet. A Google eseten Linux a kernel es az operacios rendszer is, Google fele Android grafikus felulettel. Az Apple tulajdonkeppen regebbi es elavultabb technologiat hasznal, jobban egy buta beagyazott kornyezetre szabva, mig a Google gyakorlatilag egy desktop operacios rendszert szallit, szerver komponensekkel (pl. adatbaziskezelok), de mobilra butitott grafikus felulettel. Az Android igy alapbol tobbet tud (amit aztan nem hasznalunk ki), de cserebe eroforrasigenyesebb is.
  • codaco
    #10
    Vajon mennyi idő alatt terjed majd el ez az új op. rendszer? Hányan fognak fejleszteni rá? Milyen nyelven? Mert külső fejlesztők programjai nélkül nem fog sokat érni.

    A Samsungnak is ott a Tizen op. rendszer. Nem nagyon hallok róla.
  • Yagami
    #9
    "kuglitól nem kő semmi"

    Mert ha mástól van valamid, az biztosan nem kerülhet az NSA ellenőrzése alá, vagy a másik "16 kémcég" kezei közé. Á, dehogy. Mint a föld, te is olyan buta vagy...hirdesd csak :)
  • xyl
    #8
    A kérdés ismét az, ami miatt Tannenbaum és Linus összekapott anno: Mikrokernel, vagy monolitikus kernel. Bár a monolitikus kernel is betölt egy csomó mindenféle kernel modult. Várható, hogy toldozni-foldozni kell majd azt, ami koncepció szinten még nagyon jónak tűnt.
  • Caro
    #7
    Én azért kíváncsi leszek, hogy milyen áron tudják a linuxot mellőzni? Mondjuk az apple meg tudja csinálni (1 vason...).
    Ha ezt is millió platformon akarják használni, akkor nagyon jól jön a linux. Bár inkább a hardvergyártókat szívathatják meg ezzel.
  • MerlinW
    #6
    Magenta tudtommal egy régi mikrokernel, de nem állítom, gugli biztos tud róla többet:) Mindegy, csinálják csak, bármi értelme is legyen:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.05.29. 20:17:54
  • T2k
    #5
    Ez nem csak az nsa-hoz, hanem a 16 másik kémcéghez is be lesz huzalozva?

    kuglitól nem kő semmi.
  • xyl
    #4
    Az előző kommentem túl hamar elment. Tehát az a kérdés, hogy a Magenta kernel valami teljesen új vagy valami régi foltozása.
  • xyl
    #3
    "A Fuchsia nem a Linuxra épül, hanem a Google által fejlesztett Magenta nevű kernelre. " Hogy aztán kernel s
  • MerlinW
    #2
    "Új operációs rendszert fejleszt"

    Persze, újabb GUI a linuxra ma már operációs rendszer.
  • kvp
    #1
    Azon kivul, hogy tile alapu a gui nem igazan latni mas elterest. Persze a kernel az mas alatta, de a statusz ikonok es a billentyuzet az egy az egyben android alol lett atveve.

    Az android jelenleg tobb jelentos elonnyel is rendelkezik, ezek kozott van a linux kornyezet miatti teljes posix funkcionalitas es teljes programnyelvi tamogatas a gcc csomagon keresztul nagyjabol mindenhez. Raadasul az android gui tud ablakozni (mar az elso verzio is tudott), csak jellemzoen telefonon mindig teljes kepernyoben fut minden program, de barmikor engelyezheto a teljes ablakozas. Nincsennek csempek, csak a desktop, a programkezelo es maguk a programok. A desktop-ra meg barmit ki lehet pakolni, kb. ugy mint ahogy a win3.x-es korszak ota mindenhol megszoktuk. Tehat mind a programozok, mind a felhasznalok azt kapjak amit az elmult 40 evben a legtobb grafikus feluletu rendszer tudott. A mostani modernebb Android-ok egyebkent egy win3.1/win98 szintjen vannak a felhasznaloi felulet hasznalhatosagaban, de ez hosszu evekig eleg volt az embereknek, mert meg eppen atlattak.

    Persze az uj felhasznaloknak, a csak facebook-ot hasznalo fiataloknak egy facebook formaju telefon hasznosabb, amikor az idovonalon maszkalva kell megkeresni mindent, mert omlesztve vannak az informaciok.