4
  • Kara kán
    #4
    + vérnyomás (nekem van vérnyomást is mérő okos karkötőm)
    + koleszterin
    + triglicerin
    + vas
    + TSH
    + hasonlók.
    Szerintem „egyszerűbb” lenne bejuttatni valami kis szondát a szervezetbe, amely közvetlenül a véráramból venne mintát, majd küldené ki az adatokat egy okos karkötőre stb. Az egyszerűbbet azért tettem idézőjelbe, mert most nem 1×ű. :-)
  • Csaba161
    #3
    Mi is foglalkoztunk ilyesmivel, a bőr állapotából bizonyos cukorbetegségek esetében lehet a bajra következtetni, de a vércukorszint egzakt mérésére nem. A megfelelő technikák az infravörös ATR-spektroszkópia vagy a lézer-Raman spektroszkópia, de már ezek is igen drága (relatíve), bár kicsiny berendezések lehetnek (a kicsi - 1 literes kocka - 20millió Ft, a nagy 100millió). Még drágább és igen nagy és bonyolult berendezésekkel viszont egzaktul mérhető lenne (ICP-MS, GC-MS stb.), amivel az izzadságból következtetni lehetne a vércukor szintre, de ezek ugye igen nagy műszerek.
    Szóval a nem invazív berendezés vagy nagy és nagyon drága, de pontos; vagy kicsi és drága, de pontatlan.
  • M2 #2
    Szerintem ezt nem az órába fogják belerakni, hanem egy jó drága órapántba.
    Erre számítok:
    - alap Apple Watch 150 ezer forint,
    - vércukorszintmérős óraszíj hozzá újabb 150 ezer forint.

    Azt kizártnak tartom, hogy egy ilyen drága fejlesztést az olcsó alapmodelbe berakjanak, illetve max 1-2 évvel később.
  • esemve
    #1
    Hát mint cukorbetegnek, asszem nekem azonnali vétel lenne (bár nem tudom miből... :D). Évek óta várom, hogy végre a cukrot is mérjék ezek az eszközök