99
  • scagnetti
    #1
    Hát ettől nem ba*szódtam hanyatt!
  • CairoJack
    #2
    Tök fasza kis előzetes volt, aztán a film meg gondolom pont olyan sz*r lesz, mint az Ébredő erő...
    Ezért nem megyek el moziba, az biztos!
  • InfoCsill
    #3
    Elég szar hogy női karakter a main karakter, a vicsorgó frusztrált nők nem mutatnak jól a mozivásznon, éljen a feminizmus (not).
  • hitman1028
    #4
    remélem nem megint egy halálcsillagot akarnak felrobbantani xd
  • yamato41
    #5
    Sok mindent elárul a közönség "ízléséről" ez a "siker", mert a 7-es egy nagy rakász sz*r. Lapos, kiszámítható, unalmas történet, pocsék színészi játék, az egész egy nagy píszí keretbe csomagolt sz*rkupac. Az eredetiség legapróbb szikráját is kiölte belőle a pénzsóvárság, ami körülveszi. Ford durván alkesz ábrázata és Parkinson-kóros mozgása saját maga paródiájának is gyenge. Hihetetlen az egész...
  • Totti5
    #6
    Nagyon várós.
  • Stockbauer33 #7
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a fanyalgóknak------------NEM MUSZÁLY ÁM MEGNÉZNI
  • tomboy013
    #8
    A plakát nagyon király, az előzetes kedvcsinálónak jó, de majd biztos jön egy rendes előzetes is.
    Biztos a film is nagyon jó lesz, a 7. rész sem volt rossz. Kíváncsi vagyok Kylo Ren fejlődésére mert marha nagy potenciál van a karakterben. Luke-ot jó lesz viszont látni. Nagyon jól beadagolják a régi karaktereket is, sokat hozzátesznek a feeling-hez.
  • Alexease
    #9
    http://muszaj.hu/ :)))))))
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2017.04.14. 19:18:27
  • Alexease
    #10
    Tortenet vezetesben es uj dolgokban (messze) elmarad(nak) az eredeti(k)tol, de foleg az 1–3. resztol. De hat 2017 van, uj mozi generacio, az SW-bol kozonseg film lett, a lassan nyugdijas rajongokra nem lehet alapozni;)

    Kicsit komolyabb tortenetet vartam a 7. resztol, de logikusan a nezettsegre es biztosra mentek. Nem volt rossz, de inkabb csak "tortenes" volt benne, nem "tortenet".

    Valszeg a 8. resz sem lesz mas, ez majd a 5. reszt "koveti": a fiatal jedi tanitgatasa, az uj birodalom szetcsapja a jonepet, az uj akcio hosok akcioznak, es osszessegeben jol megszivjak ;)
  • kalapos01
    #11
    "Sok mindent elárul a közönség "ízléséről" ez a "siker", mert a 7-es egy nagy rakász sz*r."

    Pont annyit árul el, mint a tiedről. Mert a siker azt jelenti, hogy sokakat érdekelt a film. És, hogy sokan megnézték. És te is megnézted. Nincs több kérdésem.

    (Tényleg azt hitted, hogy a bevétel nagysága a tetszési indextől függ?)
  • Stockbauer33 #12
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tudtam h megharapja vki.Direkt volt :)




    Végre gigantikus űrcsaták.Profin megkoreografált Jedi harcok.Biztos szar lesz :DDDD

    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2017.04.14. 19:41:17
  • Ironman2
    #13
    Nekem már az előző részben is idegesítő volt Rey,nagyon túljátssza a szerepét.
  • yamato41
    #14
    Én nem néztem meg moziban...
    Egy film minél alacsonyabb inteligenciára teszi a mércét, annál több potenciális nézője van. Jó példa erre a Halálos iramban (jó a zindex filmnézetős videója, erről jutott eszembe). 60-as IQ-val már simán érthető, 115 fölött meg már nem. No de a társadalom 80%-a ebben a kategóriában van (és most itt kiváló alkalom lenne politikai párhuzamre, de jusztse). Ez nyilván nem jelenti azt, hogy minden tömegfilm rossz. Viszont azt igen, hogy nem tömegfilmek között nagyságrendekkel több jó film van. No mindegy, kinek a pap...
  • Totti5
    #15
    Akkor a több jó filmet nézd, amire meg mások nem kíváncsiak. Iyen ez, kinek mi...
  • Axlkenobi
    #16
    Nem akarok ennyiből messzemenő következtetéseket levonni, de megint van jó néhány olyan pillanat, ami arra enged következtetni, hogy az eredeti trilógia további remake-eléséről lesz szó, de ne legyen igazam.

    A karakterekkel nem tudok mit kezdeni. Az újak közül Rey-t csíptem az első részben, de Finn és Kylo rohadt idegesítőek voltak, Poe meg szimplán szürke és semmilyen. A régiek közül nyilván jó érzés lesz újra látni Leiát és Luke-ot, de nem tudom tudnak-e kezdeni velük valami értelmeset, mert a TFA-ban sikerült mindhármat lenullázni.

    A látvány és a zene rendben van, de az egy SW-nél alap. No, mindegy, remélem, hogy ha már az első hat rész eredetiségét nem is éri el, azért a TFA-nál kreatívabb és innovatívabb lesz.
  • yamato41
    #17
    Így van! Egyál trágyát, az a sokmilliárd lény nem tévedhet...
  • hawkie22
    #18
    Ez megint olyan, aki a régi filmeket szerette és rajongóvá vált, akkor az ezt is meg fogja nézni és szeretni fogja.
    Én az elsö trilógiát anno 1990-ben láttam, karácsony este, kivettük VHS-en és megnéztem egyhuzamban a 3 filmet egymás után. Akkor 7 éves voltam. Azóta, ha kijön új Star Wars film, azt elsöre csak és kizárólag moziban. Nyilván vannak gyermekbetegségei a 7. résznek is, de én el tudom nézni neki. Ha megjelenik egy X-szárnyú vagy egy gigantikus csillagromboló a vásznon, akkor én visszahullok a gyerekkkorba, 1990-be és ez nekem arra másfél-két órára elég. Nem érdekel, hogy van-e rendes sztori vagy egy régit dolgoznak fel egy kicsit megváltoztatott módon, nekem ez akkor is Star Wars és ez így van jól.
    Másnak nem tetszik, nekik ez a véleményük. Én meg erre a kis idöre jól szórakozom. Nem vagyunk egyformák. A 8. résztöl se várok világmegváltást, meg új sztorit vagy ilyesmit, viszont amit igenis elvárok, az a következö: Jedi kardozás, látványos ürcsaták. Se többet, se kevesebbet. És akkor megint egy kis idöre visszacsöppenhetek a gyermekkoromba. Ezt jelenti nekem a Star Wars.

    Remélem, hogy ha a fiam is eléri azt a kort, ahol levetíthetem neki a régi filmeket, akkor ö is hasonlóan fog érezni majd. Bár valószínüleg nem, se hát ez van. :)
  • yamato41
    #19
    Én nem tudok így nosztalgiázni. Nekem inkább kínos, hogy gyerekként milyen gagyit tartottam jónak. Borzasztó kínos érzés.
    Nekem a SW-ból az 1-2. tetszett a legjobban. Mármint z időben másodiknak készült trilógia első két része. Azok nem egy űrkovboj sztorira vannak felhúzva, hanem annál kicsit bonyolultabbak. A népeknek nem is tetszettek.
    A 7-ben az a jelenet, amikor Solot két oldalról bekeríti két csempészbanda, egyszerűen gurgulázó, zánalmas röhögést, másrészt roppant kínos feszengst váltott ki belőlem. Egyszerűen annyira primitív, hogy elképesztő. Persze, a Halálos iramban-nak is megvan a maga rjongótárbora...
    A SW kapcsán azért színészi teljesítményről meg ne beszéljünk. Talán McGregor próbálkozik néha-néha, de láthatóan a rendezőt kirázta ettől a hideg és visszarakja kockába, mint az összes többi karaktert.
    Na, a Spaca Balls, bár nem jó film, de néhány jó karikatúra van benne a SW-ról is (pl. a kis szemüveges köcsög Darth Vadernek öltözve majdnem megfullad, vagy amikor átfésülik a sivatagot ... fésüvel, vagy a felirat: if you can read this, you don't need glasses, vagy a férfivécében a karlendítéses elköszönés).
  • TokraFan
    #20
    Kit érdekel már ez a gyerekes fos? 1977-ben még ütött, ma már inkább kapok röhöhőgörcsöt a csíkot húzó lézertől, padawanoktól, midiklorianoktól és a hasonló baromságoktól...
  • Ironman2
    #21
    Igen,ez is igaz.Sajnos már más mesét kell kitalálni.
  • Ironman2
    #22
    Hmm,a Space Ballsban jobbak a szinészi teljesítmények amúgy mint a normal Star Warsban.
    A kis szemüveges köcsög,meg nem más mint Rick Morranis.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2017.04.15. 01:49:38
  • kalapos01
    #23
    "Én nem néztem meg moziban..."

    Megnézted. Ennyi. Nincs több kérdés. Mások is megnézték.

    "Egy film minél alacsonyabb inteligenciára teszi a mércét, annál több potenciális nézője van."

    Ilyet csak egy igen alacsony "inteligenciával" rendelkező egyén írhat - ezt abból következtettem, hogy a többség azért annyira nem ostoba, hogy így általánosítson. (sokkal, de sokkal több összetevője lehet még a potenciális sikernek is. ha ennyire egyszerű lenne a recept, akkor vajon hollywood miért nem jött még rá, és miért nem vagy milliárdos?)
    Utoljára szerkesztette: kalapos01, 2017.04.15. 07:07:40
  • yamato41
    #24
    Látom, fogalmad sincs a tömegkommunikációról. Nem baj, lehet élni így is teljes életet. Márpedig az ilyen tömegfilmnek ez az alapja.
    Megnéztem, De ha kifizettem volna érte a mozijegyet, verném a fejemet a falba (az árából egy jó könyv fele kijön). Az ismerettségi körömből többen nem bírták végignézni a moziban, felénél kijöttek, eszük ágában sincs még egyszer pénzt adni ezért a gagyiért. Egyébként vagy két hónapig pihent a vinyómon, mire rászántam magam, hgy megnézzem. Kár volt.
  • yamato41
    #25
    Sehol nem írtam, hogy ez az egyetlen összetevő, viszont az egyik legfontosabb alap. Értem, hogy rühellsz, mert kedvenc filmed által belegyalogoltam a kis lelkeckédbe, de azért nem kéne olyat belemagyarázni, amit nem írtam.
    A következtetésed ... az a te következtetésed. inkább téged minősít. (Elárulom, hogy ez nem következtetés, ezt prekoncepciónak hívják.)
    A többség? Elárulom, hogy az emberek 30-40%-a arra sem képes, hogy három összefüggő, értelmes, bővített mondatot mondjon, méginkább, hogy leírjon, ami saját közvetlen környezetén túl mutat, totálisan kiszolgáltatott a tömegkommunikációra. Ez nem az emberek lenézése, ezek a tények. Társadalomtól függetlenül. Az értelmi szempontból felső 10% immunis a tömegkommunikációra, a középső 40-50% pedig befolyásolható a tömegkommunikáció eszközeivel. Ez nem az én véleményem, ezek a tények.
  • sertrex
    #26
    Szerintem írjál még! Nagyon kell egy ilyen fórumba, hogy a hozzád hasonlóan magas IQ-val rendelkező személyek a helyes irányba tereljék a ma, átlag intelligenciával és átlag alatti ízléssel rendelkező polgárait. Nagyos kevés ilyen művelt egyén van manapság és én személy szerint csüngök minden szaván a hasonlóan megnyilatkozó polgártársaimnak. Mondjuk a szórakoztató faktor se mindegy. És az is meglepő. hogy hány rejtett tehetsége van kicsiny hazánknak, akik kívülről és belülről ismerik a filmgyártás minden kicsiny zugát, de ide tehetném a játékipart is, az autóipart is, stb... stb... Szóval köszönettel tartozunk neked és hozzád hasonlóknak, hogy folyamatosan megpróbáljátok nyitva tartani a szemünket, hogy Hollywood és a hozzá hasonló ördög alkotta társulások nehogy elvakítsanak és rossz útra, hadd ne mondjam, hogy a sötét oldalra, tereljenek bennünket.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2017.04.15. 08:53:14
  • yamato41
    #27
    Roppant naív ember lehetsz, ha azt gondolod, hogy ezek a filmek úgy készülnek, hogy xy gondol egyet és ír egy történetet, amiből megírja a forgatókönyvet. Többtucat fős team fejleszti a forgatókönyvet, látványvilágot, zenét, benne az adott terület emberein túl pszichológusok, kommunikációs és marketingszakemberek tömkelege. Nagyon pontosan, tudatosan belövik sok minden mellett az értelmi cenzust is. Olyan elemekkelt rakják tele, amire lehet spinoff marketinget építeni (gyk. legofigurákat, matricás albumokat, csipszet, kólát, ruhát, minden lehetséges sz*rt), hogy a mozijegybevételen túl márkaeladásból is húzhassanak le bőrt. Vagy szerinted véletlen, hogy MINDEN hálivúdi tömegfilm a kereskedelmileg legaktívabb célcsoportot célozza?
    Halivúd nem ördög. Halivúd egy üzletember (vagy egyben -asszony, hogy genersemlegesek, eléggé rózsaszínek és szivárványosak legyünk...). A társadalom tulajdonságait használja vagyonszerzésre. Jól csinálja, mert tömegével sz*pják be a gyagyiságait, közhelyeit. Persze ettől függetlenül még lehet jó egy film. A SW7 nekem nem az.
  • sertrex
    #28
    Köszi. Ne hagyd abba! Taníts még!
  • Totti5
    #29
    Örülök neki, hogy eltudod fogadni másoknak az ízlését. Nagy erény ( lenne ).
  • Totti5
    #30
    "felénél kijöttek"

    Én is látom mindig ahogy a felénél feláll 10 ember és bassza meg ezt nem nézem tovább kiáltással kiviharoznak. LOL persze, így szokott ez lenni.

    Szóval eszük ágába sincs pénzt adni, de ha adnak akkor eszük ágába sincs megnézni. Zseniális A szakértők.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.04.15. 09:25:18
  • Tikal #31
    vagy egyél kenyeret, sok milliárd ember nem tévedhet :)
  • Tikal #32
  • Tikal #33
    Nálad most kapcsolták be az internetet? :D

    Szerintem most mindenkit megleptél itt, senki nem tudta és értette eddig, hogyan is működik Hollywood, hogyan csábítják az embereket a mozikat, köszönjük hogy felvilágosítottál mindenkit ;) Ezek után biztos nem nézek meg több filmet, szörnyű, hogy így átverik az emberek... áááá.. még a star wars-os Lego figurámat is kidobom!!

  • TokraFan
    #34
    Fölösleges idekeverni Hollywood-ot. Ezek a filmek egyszerűen rosszak! Mondom ezt maximális SciFi rajongóként, sőt, éppen ezért! Mivel az SW nem scifi, soha nem is volt az. Ez egy 1 bites vallási mese a jó/rossz harcáról, mint a bibliában (és itt akkor meg is magyaráztam a sikerének okát is). Azon kívül, hogy néha feltűnik 1-1 űrhajó, semmi nem köti ezt a vallási mesét a scifi műfajhoz. A classic trilógia még elég jól egyensúlyozott a buta 1bites mese (jó/rossz, árnyalatok nélkül), valamint a komolyan vehető, kissé felnőttesebb megvalósítás között. Persze a sikert elsősorban korszakalkotó technikai megvalósításának köszönhette, hiszen 1977-ben még nem láttunk ilyesmit máshol. Az előzmény trilógia már a konkrét vicckategória volt, egy Disney fos (pedig akkor még nem is volt az övék a brand, de lucasnak sikerült már önerőből lesüllyeszteni oda). Volt ott minden ami egy 10éves gyereknek kell, jar-jar bohóc, 10éves Hero, mesebeli hercegnő...Yoda karakterét és a royal guardot is lenullázták, nem mintha korábban zseniálisak lettek volna, de itt még a korábban felépített apró misztikumot is sikerült zero szintre vinni.
    A legújabb filmek pedig a teljes katasztrófa. Egy épkézláb új ötlet nélkül, gyakorlatilag 1:1-ben lenyúlva a classic történetét. Még annyi fantázia sem volt, hogy a halál unalmas DeathStar vonal helyett valami mást találjanak ki, így 30-40év után. Persze Jar Jar Abrams-tól sokkal többet nem is vártam, előtte már sikerült elb*sznia a Star Trek szériát, és abból is egy tljesen idióta Star Wars lövöldét csinálni, értékelhető sztori nélkül, pedig ott korábban legalább még volt némi értelem is. Summa, ez a film gyerekes, dedós, a történet így 40év távlatából már marha unalmas, az új filmekben meg semmi kreatív nincs. Hol van ez a film egy Érkezés-hez, egy Kapcsolathoz vagy egy 2001:SO-hez képest. Ezek nevezhetők scifi-nek.
    Persze a lakodalmas rockot is sokan szeretik...csak attól még ne nevezzük azt zenei mérföldkőnek...ahogy az SW-t sem, akármennyien nézik is.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.04.15. 10:08:40
  • EnxTheOne
    #35
    Egy torrentet megér majd, a 7. rész lett a leggyengébb.
    Kylo Ren szánalmas karakter, JarJar szintjét se éri el.
  • TokraFan
    #37
    Ez egy fórum, itt nem nézünk filmet. Cserébe leírjuk a véleményünket...Ha érted, mit jelent ez...
  • btb300
    #38
    Sajnos valóban nem túl gyakori, amikor egy film egyben népszerű és mellé viszonylag jó is, értve ezalatt rendes történetet, szereplőket, fényképezést, stb. De az üdítő kivételek annál jobbak legalább.
  • Tikal #39
    A hozzászólásod elején leírod, hogy az SW nem scifi, ami igaz is, sose volt az, a hozzászólásd legvégén meg mégis scifi-khez hasonlítod Filmtörténeti mérföldkőnek az első trilógia tekinthető, hiszen rengeteg olyan dolgot hozott a filmgyártásba, mozikba ami azelőtt még nem volt... a mai részek már nem azok persze.
    Az SW egy mese, mint a Gyűrűk Ura, egyszerű történettel, mit kell ezen annyit rágódni, nem értem.
  • sertrex
    #40
    Én tudom mi az a vélemény. Olyan, mint a segglyuk... mindenkinek van. :DDD
  • yamato41
    #41
    "Persze a lakodalmas rockot is sokan szeretik...csak attól még ne nevezzük azt zenei mérföldkőnek"
    Tökéletes párhuzam. A SW a sci-fi lakodalmas rockja. Nagyszerű leírás. Postás Józsi és Bunyós Pityu is zenész/énekes valakik számára.