15
  • Meridian
    #15
    Igen, de közben az univerzum is tágult, azaz miközben jött felénk a fény, mi azalatt persze távolodtunk a fény kiinduló forrásától, ezért aztán jóval később ért ide a fényt mint amilyen távolságban volt akkor mikor az esemény keletkezett... a fény sebessége meg nem változik attól, hogy a különböző objektumok a rendszer tágulása okán messzebb kerülnek egymástól.
  • asgh
    #14
    Amikor arról beszélnek, hogy "régen másképp volt" akkor közvetlenül a big bang utáni nanoszekundumokról van szó, nem milliárd évekről.
  • Kara kán
    #13
    Épp ez az, hogy újabb feltételezés szerint régen másképp volt, ami megmagyarázná a gyorsuló tágulást, vagy amit annak látunk.
  • fszrtkvltzttni
    #12
    A csillagászatban csak a múltat látod, és ezeket tudod összehasonlítani. Mivel nincs okunk feltételezni, hogy régen másképpen működött volna a fizika mint jelenleg, ezért teljesen jogos egy 10 milliárd évvel ezelőtti történést egy nála jóval későbbihez hasonlítani.
  • gothmog
    #11
    hát, pedig ezt te értetted félre.
  • bunny
    #10
    Aha, tehát -szerinted- a három milliárd éves univerzum előtt 1.5 milliárd évvel létrejött földön egy 10.7 milliárd fényévre lévő eseményt látunk. Az alsós matek azért megy?
  • Kissssss0 #9
    afrikában meg éheznek...
  • Irasidus
    #8
    Egész pontosan mi köze a Földnek ehhez? És mihez hasonlították, nem értem?
  • stremix
    #7
    Úgy tudom, hogy a Föld kb 4,5 milliárd éves. Tehát nagyon régen történt eseményről van szó, még "csak" 3 milliárd éve létezett az univerzum. Én nem értek egyet azzal, hogy egy ilyen múltbéli eseményt egy maihoz kéne hasonlítanunk. Nem hiszem, hogy az a felvillanás ugyanazt jelenti mintha ma történt volna.
  • NEXUS6
    #6
    Én úgy tudtam, hogy ezt a brit tudósok találták ki.
    Vagy jézus, azok is te vagy!?
    XD
  • Kara kán
    #5
    Na, látszik, hogy te is vén trotty vagy. (Ahogy rám mondta az az „átkozott”).
    Egyébként ha egyéb találmányaim nem is ismeritek el, ezt biztosan én találtam ki. :-)
  • sarpba
    #4
    Ha a cikkben említett 10,7 milliárd fényéves távolságot jól lőtték be a csillagászok akkor kizárásos alapon 10,7 milliárd éve történt.
  • Talley
    #3
    Vajon milyen régen történt ez a villanás?
  • NEXUS6
    #2
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!

    XD
  • CRMessen
    #1
    Lehet, hogy csak a Halálcsillag robbant fel :D