14
-
VolJin #14 A Death Star Company megalapítása és a halálcsillag megépítése csak a jövő héten lesz bejelentve. -
#13 „előbb meg kellene érteni az emberi agy működését”
Fontos kérdés, de nem vagyok meggyőződve ennek szükségességéről. De lehet, hogy csak ellenkezni akarok. :-) -
Macropus Rufus #12 "Ki és miért engedett ki a ketrecedből? Direkt vagy ennyire korlátolt, vagy segítenek benne?"
ne nyomd full-ba a kretént, nem áll jól.
"Ez szerinted hülyeség: http://index.hu/tech/2017/03/29/gondolataival_mozgatja_vegtagjait_egy_lebenult_ferfi/ ?
Nem beszélve a többi előnyről, a hálózatra kötött agy végtelen információtengerhez való hozzáféréséről. A hagyományos értelembe vett iskola is megszűnhet, ha elég fejlett lesz az interfész."
hát akkor hajrá. A gond akkor lesz amikor a zsaroló vírus az emlékeidet és az "énedet" fogja levédeni... :p
mert naiv gondolat azt feltételezni, hogy ezt a technológiát nem fogják rosszra használni. Annyi lesz a különbség, hogy a követő süti nem a böngészőben lesz hanem az agyban. A reklámok nem vizuálisan fognak megjelenni, hanem egy érzet fogmájában a fejben, hogy neked most valamiért rohadtul meg kell venned azt a kaját/innivalót/autót/stb... Ez az igazi fogyasztói társadalom. Akkor veszel és azt amit és amikor a marketingesek akarják. :p
Ezért írtam, hogy marhaság. Az 5let jó. De ne legyünk naivok, ebből sem mi fogunk profitálni. -
Skylake #11 Óóó, azért ne pörögjünk rá ennyire a témára. Nyilván e projekt esetében is a piaci szereplők ugranának a témára, és tömnék meg Musk-ot zsével. Tényleg, minden vágyam a jövőben a létező legpontosabban targetált gondolat-reklámokat kapni, egyenesen a Google-tól, meg a Facebook-tól, hogy csak a két fő monopolohelyzet felé törekvő zabálógépet említsem. És persze ott lesz az összes third party szereplő is a piacról, akiket boldogan adblockolunk. Meg a haverok,akiket biztos nem akarunk a gondolataink közelébe engedni, az előzőek mellett, a helyi adóhivataltól kezdve az NSA-ig. Ja, és persze a kiberbűnözők és hackerek nyilván. William Gibson Neurománca élőben azért nem annyira lesz jó, mint scifiként olvasgatni.
De marha messze vagyunk ettől. Ez pont olyan gondolat, mint amikor az atom volt a sláger, az 50-es években, akkor valamelyik nagyeszű kitalálta, hogy atomrobbantásokkal létesítünk tavakat a Szaharában. Ma jót röhögünk ezen. Na ennek az ötletnek, és az ilyen ötleteknek a döntő többsége pont ilyen. Például ez is:
http://www.cloudsao.com/ANALEMMA-TOWER
(Mehet cikknek, drága SG, garantált flamebait. Igen, a tipp két üveg alföldi vörös, meg egy kétdekás brandy lesz.) -
#10 A látóideg az pont a központi idegrendszer része, mivel az agy része... ahogy a retina is. -
scavengario #9 Ki és miért engedett ki a ketrecedből? Direkt vagy ennyire korlátolt, vagy segítenek benne?
Ez szerinted hülyeség: http://index.hu/tech/2017/03/29/gondolataival_mozgatja_vegtagjait_egy_lebenult_ferfi/ ?
Nem beszélve a többi előnyről, a hálózatra kötött agy végtelen információtengerhez való hozzáféréséről. A hagyományos értelembe vett iskola is megszűnhet, ha elég fejlett lesz az interfész. -
Macropus Rufus #8 "Összekötné az emberi agyat a számítógéppel"
ez egy jó nagy hülyeség. -
kvp #7 A hagyomanyos fem/szilicium alapu elektrodak nem valnak be hosszu tavon, vagy az idegeket karositjak vagy kiloki oket a szerverezet. A muanyag felvezeto elektrodak nem eleg tartosak, teljesen bio kompaitibilis szerves elektroda pedig jelenleg nem letezik.
Ha ilyen lesz majd egyszer, akkor lehet azon gondolkozni, hogy tulajdonkeppen mit is szeretnenk csinalni. Elso korben a periferialis idegrendszerhez (gerinc, latoideg, stb.) kotheto megoldasok lehetnek a realisabbak, mivel itt mar ismert hogy milyen jel megy merre.
Minden mashoz elobb meg kellene erteni az emberi agy mukodeset, amiben egyelore nem sok elorelepest latni. -
Malachit #6 200 éves ember? :) -
Kryon #5 Menne ez gyorsan, mindössze 2 dolog kell hozzá:
1. Sok pénz. Úgy néz ki, az már meg lesz.
2. Tesztalanyok. Hasznos felhasználása lenne a sok elfogott terroristának... -
#4 Pillanatnyilag azzal legjobb esetben is csak valamit random stimulálnánk... esetleg elektrosokk... :D
Van még mit fejlődni a téren, de nem feltétlenül azt kéne elsőre célnak kitűzni, hogy összekötjük az agyunkat a számítógéppel, hanem pl. mesterséges szervek, testrészek (egészségügyi célzattal). Mondjuk ilyen téren azért történtek fejlődések.
Persze itt jön be, hogy amit lehet erre használni, azt lehet arra is... De ez mindenre igaz. -
scavengario #3 Látom ismered a Deus Ex-et. Aztán az elsővel, ami 2000 körül jelent meg, játszottál-e? :D
Amúgy ha végre áramlik a tőke erre a kutatási területre, akkor azért reménykedjünk, hogy gyorsabb lesz a fejlődés, mint ahogy eddig haladtunk. -
Skylake #2 Aha, úgy látom Dr. Sarif-nak, bocsánat Mr. Musknak újra pénz köll, úgyhogy promózik ezzel is egy sort. De legalább erre és egyéb más innovációra költi, nem valamilyen luxusbaromsára, amivel olajsejkék szórakoztatják magukat. Persze azért az agyról tudjuk messze-messze a legkevesebbet. Ennek tekintetében az ilyen, korán eleresztett, AAA+ kategóriás PR bullshitet, mint „lépéstartás a mesterséges intelligenciával” inkább most nem is minősítem.
"Agykéreghez csatlakozó interfész?"Nos David Sairf, akarom mondani Mr. Musk, meg is van az első, a startup profiljába e tekintetben jól illeszkedő alkalmazott kutatási terület: fej transzplantáció. A projekt kapcsán Dr. Sergio Canavero-t keresse, lehet bemosakodni és beszállni. Erre keresse a doktor urat, itt a 4-es bel-en:
http://www.businessinsider.com/italian-surgeon-head-transplant-dog-experiment-2016-9
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3798056/Head-transplant-surgeon-plans-controversial-Frankenstein-experiments-reanimate-corpses.html
http://www.ibtimes.co.uk/head-transplant-surgeon-sergio-canavero-set-reveal-plans-operation-1574522
https://www.youtube.com/watch?v=FmGm_VVklvo
(Ki az a David Sarif? Itt találod: http://deusex.wikia.com/wiki/David_Sarif ) -
Hoz_Hun #1 A Ghost in the Shell úgy is most kerül a moikba, ez épp aktuális téma. Abban is kiberagya van lényegében majdnem mindenkinek.