3
  • Nabateus
    #3
    Ok, de ez eddig is volt, szenzorok kulonboz dolgok meresere. Ezeket az adatokat pedig gyujtotte, analizata egy kozponti redszer.
    Hagy ne keressek erre hirtelen valos peldat, de azert mar a net elott is letezett ilyen.
    Ok, azt mondanam, az IoT egy egysegesitett megoldas, igy minden eszkoz kommunikalhat mindennel, a standard-izacionak koszonhetoen erteni fogjak egymast, kompatibilisek lesznek.
    De most jon az Android of Things... Igy lesznek hagyomanyos IoT eszkozok, amik nem vagy nehezkesen fognak csak egyutt mukodni A AoT-el, nem?
  • Cat #2
    Hatékonyságnövekedés, optimalizálás. A lényege, hogy nagyon olcsón lehet felokosítani dolgokat, hogy azok egymással és egy központtal is kommunikáljanak. Például egy parkolóban filléres szenzorok beépítésével minden egyes helyről tudni lehet, hogy foglalt vagy nem, mekkora a kihasználtsága, milyen napszakban foglalt stb. Remek kimutatásokat lehet készíteni, és nagy méretekben gondolkodva ez az autósoknak és a tulajdonosnak is jó.

    A közlekedésen túl is rengeteg területen alkalmazható: online pénztárgépek, létesmények üzemeltetése, hulladékgazdálkodás, okos árammérők, stb. Mérhetővé válnak eddig vakfoltnak számító dolgok és így pénzt lehet megtakarítani.
  • Gauge
    #1
    Valaki el tudja magyarázni, hogy miért is jó ez? Én az IOT előnyeit sem nagyon értem? Miért jó ez nekem/nekünk? Vagy ha nem nekünk, akkor kinek?