35
  • M2 #35
    Huawei 450 ezerért
  • ZenMillitia
    #34
    a dohanyra, alkoholra kidobott penzek miatt miert nem kommenteltek meg sivalkodtok?
    oda menjetek hisztizni, annak legalabb ertelme is van.

    ez csak egy telefon. jaaa vagy fizetett PR megy? :D

    iPhone szep megbizhato, jo szoftver, bar steve jobs halala ota egyre szarabb,de meg mindig jobbmint a muanyag fos,takolt,megbizhatatlan divattelefon sz@rszung.

    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2017.02.20. 03:29:59
  • Cat #33
    Szintén majdnem három éves az LG G3-mam, tökéletesen elégedett vagyok vele ma is.
  • Jani Hun
    #32
    3 éve vettem meg a htc one m8-am. Semmi baja, ugyan ugy müködik mint ujkorába.
    A másik meg ha az a cél hogy bevételed nagy részét puncik beszerzésére költöd, akkor ott valami nem stimmel.

    #31 Általában az elégedetlenek sozlnak hozzá a dolgokhoz. lehet ezt a témát is látta már 5000 ember, de hozzászolt 10 ember, aztán puffogsz hogy milyen sok embernek baja van vele.
  • M2 #31
    Elég megnézni a fórumokat, ezekkel van tele:
    - androidos, aki megvette A Szupertelefont, ami persze sokkal jobb (minimum 2x-3x), mint az iPhone,
    - androidos, aki kérdez, mert gond van a nemrég vett telefonnal,
    - androidos aki telefont adna el, olcsón, fél/harmad áron!
  • M2 #30
    Másik eset: fiatal a gondosan kuporgatott pénzén vett az iPhone-ok árával megegyező pénzért egy agyonhypeolt, tesztekben agyondicsért androidos telefont, mert hallgatott a nagyon hozzáértő barátja véleményére. Nem kellett egy év, mire kiderült, hogy egy szar konstrukció. Addigra a használt piacon se adtak érte 50 ezret, mert mindenki látta, hogy szar. Nagy öröm volt, mikor valahogy mégis lecserélte egy másik androidos szupertelóra, amiről fél év után derült ki, hogy szar. Azt kidobta.

    Legközeebb volt esze, vett végre egy iPhone-t, három éve örömmel használja.

    Mennyi a használati értéke?
  • M2 #29
    Én meg ismertem olyan srácot, aki minden pénzét drága ruhákra, kiegészítőkre meg parfümökre költötte - hogy aztán szerezzen velük egy csomó puncit. És kurvára boldog volt minden puncival.

    Vajon használati értékben jól járt?

    Mi van ha olyan közegben mozog, ahol iPhone kell a puncik megszerzéséhez? Akkor mennyire taksálod a használati értékét? :-)
  • zola2000
    #28
    (vagy egy iPhonet használtan)
  • Sir Cryalot
    #27
    Nade hiszen ő már újabb potenciális munkahelynek a birtokosa! És hogy legyen még látszatja ennek a rakás új munkahelynek, itt van ez is, bátorítólag, most már főállású exhibicionistákkal is felkonferálva (mintha eddig nem lett volna egyértelmű hogy játsszák ezt a játékot), the show must go on:

    https://twitter.com/Recode/status/831353671652765696
    Utoljára szerkesztette: Sir Cryalot, 2017.02.15. 16:40:56
  • NEXUS6
    #26
    Jogos, de hallottam már olyan srácról, aki a nyuszislocsolóspénzét, meg az ikszboksz eladásából szrámazót, meg a jézuska által hozottat , meg a kariai eladásából származót rakja össze egy új ájfonért.

    Felmerül a kérdés, hogy azt amit használati értékben elveszített a kis vagyonkája pénzzé tételével, azt az ájfonnal viszakapja?
    Hát azért látatlanba mondom, hogy nem. Fittizés az egész, régebben egy nájkicsuka elég volt hozzá, meg pipás melcsi, ma ájfonoznak a fiatalok. Majd amikor már ő dolgozik meg a pénzért, akkor meg pontosan 3X gondolja meg, hogy hülyeségeket csináljon és vesz egy androidost használtan!
    XD
  • NEXUS6
    #25
    A Mix-et inkább 600-800 között láttam. Szal ha a magyar árat nézem, akkor az 1200 lesz, az Almánál végül az ájfon?

    Igen, van másoknak is csúcsdrága telója, csak az a különbség, hogy van 50 meg 100 $-os is! Az Almának, meg nincs!
  • Sir Cryalot
    #24


    "beszélni is tudok és vagy tizenmillió munkahelyet teremtettem, és még álönbecsülést is kapsz ha megveszel, nyamiii"
  • Sir Cryalot
    #23
    ... az már fidesz meg orbanizmus szint :D
  • zola2000
    #22
    Mindegy, a lényeg az, hogy ha iPhone 5st veszek 99 ezerért, akkor több vagyok mintha Huawei P9 pluszt vettem volna 215 ezerért ugyebár.
  • Sir Cryalot
    #21
    A sztereotipizálás kölcsönös , a közönségesség kölcsönös, az hogy a zöpl elvágta magát a prosumereknél , pótlólag meg appfejlesztős álmunkahelyteremtéssel veri a melák mellét az meg a legközönségesebb ebben az egészben.
  • M2 #20
    Az olyan beteg lelkületű embereket, akik egy elektronikai cikk megvásárlása alapján egyből általánosított ítéletet mondanak másokról, legkevésbé sem szokták zavarni a tények.
  • asgh
    #19
    Néhány dolgot érdemes lenne azért megfontolni, mielőtt hánynánk az epét.
    - Spekulációkról van szó, egyetlen adat sem hiteles, még csak nem is szivárogtatott
    - Listaárról van szó, ami minden telefon esetében magas, az iPhone-okat ugyanakkor a legnagyobb számban hűségidő meghosszabbításakor, pár száz dollár ráfizetéssel veszik az USA-ban. Azaz a nagy többség nem csenget ki 1000 dollárt a telefonjárt, csak pár tízezer forintot átszámolva.
  • fotolit
    #18
    Amikor már mindenki meg tud vásárolni egy 1000 dolláros telót (itthon többnyire hitelből), akkor elvész az exkluzivitása. Evidens, hogy emelni kell az áron, hogy fennmaradjon az "elit" érzet. Én ugyan inkább Androidos vagyok, de szerintem Almáék elég jól csinálják.
  • zola2000
    #17
    Nem értem most miért kap a fejére az apple a xiaomi mix is ezer dollár.

    http://xiaomishop.hu/mi-mix-6-256gb-fekete

    Sőt a legtöbb nagyobb gyártónak van ezer dolláros telefonja, attól hogy az apple is beállt a sorba, és elkezd árulni luxus kategóriás telefonokat is, a normál áras telefonjai is maradnak (nyugati szemmel normál áras, de ma már itt sem elérhetetlen)

    Egyébként autóból is csak használt van 400 euróért...
  • hgabi84
    #16
    link
  • hgabi84
    #15
    A link helyesen: [http://phoenix_art.webmuvek.hu/node/1020URL=http://phoenix_art.webmuvek.hu/node/1020]link[/URL]
  • hgabi84
    #14
    Gratulálok emberek - főleg annak, aki ennyiért veszi majd. "Minden tini kezébe ott lesz majd persze apuci veszi meg. " -> Erről ne is beszéljünk - már ma is ott van kb. 30 általános iskolás gyerekből 28-nál... az idióta szülők miatt.
    Elég baj, hogy ilyen nagy divat lett az Android és iPhone - ráadásul ez a nagy "tinidivat" vitte majdnem a sírba a Windows Phone mobileszközöket is. Hogy miről is beszélek: http://phoenix_art.webmuvek.hu/node/1020 azt olvassa el mindenki itt.
  • tom_pika
    #13
    Tudod milyen az, amikor valaki azért vesz meg valamit, mert menőzni akar? Milyen az, amikor attól jobbnak hiszi magát, mert neki is az van? A hozzászólásod alapján azt hiszem tökéletesen ismered ezt az érzést.
  • TokraFan
    #12
    Parádés! Akkor hozzád idomulva: Ismét itt van a félrohadt alma brand miatt hülyére vett, jópénzre lehúzott, magát a hamis csúcsminőség illúziójában ringatott, bepalizott réteg is!
  • TokraFan
    #11
    Olcsó! 5000dollár alatt nem szabad adni ezt a hihetetlen, csodatech-et!
  • tomboy013
    #10
    Na megint itt van az összes olcsó János, racionális Pista meg okos Domonkos.
  • tom_pika
    #9
    Igazuk van. Megveszik így is. Kell a profit.
  • NEOreg3
    #8
    ennyi pénzből talán már jack csatlakozó is lesz rajta megint
  • M2 #7
    Nah, látom végre a faluvégire is bekötötték a zinternetet, jóvan!
    Ezer dodó pászmek! Annyit egy egész szezon alatt nem kapálsz össze! Pedig mekkorát lehetne ám a nagyvárosban villantani egy ilyen telóval, ami senkinek se nincsen!
  • dfsz34
    #6
    Jól van na, de attól még van tető a feje felett és gurulni is tud. Telefonálni egy olcsó készülékkel is lehet.
  • András77
    #5
    1000 dolláros autó? Az azért nem a minőség maximuma
  • dfsz34
    #4
    1000 dodót egy telefonért? A sógorom most vett autót annyiért :)
  • coyote55
    #3
    Itt a pont!
  • András77
    #2
    Az apple nem arról szól, hogy ár/értékben bármiféle racionális döntés legyen a megvétele. A lényeg a hamis exluzivitás, luxus érzés. Ez a nem kevés összeg még pont elérthető sokaknak, ha máshogy nem valamiféle okos áruhitellel kombinálva és utána átszellemülve a felsőbbrendűség érzés mellett használhatják, persze gondosan ügyelve rá, hogy a sok csíra lássa, milyen menő telefont tudott megvenni az illető. Régebben volt az a szokás, hogy az első kámerás mobilokat meg az okosokat ki szokták rakni az asztalra, hogy lássa a sok suttyó a menőséget, aztán ez a népszokás eltűnőben volt és van is, ahogy már az óvodásoknál is okos telefon lett, de érdekes módon apple tulajoknál tapasztalom újra, főleg a tinédzsereknél (akik esetében még némileg érthető a dolog, bár akkor is röhejes), de felnőttek is sajnos. Nekik valamiért fontos, hogy a sok csíra megtapasztalja, hogy itt a király. Számomra ez vicces és röhögni való. Nem mondom meg, milyen telefonom van, nem érdekes, de mindent tud, amire én használom, ennyi és nem apple, ennyit segítettem :)
  • NEXUS6
    #1
    100 $-t adni egy telóért már az is luxus. Sokan többet tudunk adni érte, de ettől ez még tény.

    Használati értékben az 1000 $-os tömegteló megindokolhatatlan.

    Szerintem.