5
  • jkedzs
    #5
    miért akadályozná akárki is az usa agyelszívását? makes no sense
    pont erre épül az egész ország. máshol más társadalmak pénzén, de amerikai irányítással (lásd ms szoftverek), olcsón kinevelnek programozókat pl és azokat lenyúlják, hogy az amerikai gazdaságot fejlesszék velük.

    vicces, hogy ugyanezt csinálja Kína is, csak nem emberekkel, hanem a hozzájuk telepített gyárak technológiáinak lenyúlásával, vagy államilag támogatott felvásárlással.

    így lehetsz csak sikeres ebben a világban.
    Utoljára szerkesztette: jkedzs, 2017.02.05. 13:48:26
  • nkmedve
    #4
    A múltkori rendeletek nincsenek erre hatással (hacsak valaki nem a 7 tiltott országból való), de állitólag (egy szivárgás alapján) dolgoznak egy másik rendeleten ami a H-1B vizumok kiadását szigoritaná meg, azért van mindenki megijedve.

    Nem lehet tudni, hogy mennyire valós a szivárogtatott adat, de szerintem nem kizárt, hogy akarattal szivárogtatták ezt ki, figyelve a visszhangot. Ha az emberek, cégek nagyon ellene lesznek akkor majd lehet dobni az egészet vagy átdolgozni.
    Bár az sem kizárt hogy csak simán leszarják a közvéleményt, mint nálunk Romániában, ahol hatalmas tüntetések és mindenféle belföldi és külföldi nyomás hatására adtak ki sürgősségi rendeletet az éjszaka közepén amikor mindenki aludt, évtizedekkel visszavetve az ország fejlődését sok szempontból. (na de ez OFF)
  • Cat #3
    Mindegyik tech cég megijedt, mert rengeteg a külföldi dolgozójuk, és a legtöbb indiai. Profitfigyelmeztetéseket adtak ki a szigorítások miatt.
    https://www.nytimes.com/2017/01/27/business/technology-h-1b-visa-immigration.html?_r=0
  • lammaer
    #2
    Izé... A rendelet leírásában nem látom sehol se indiát megemlítve. Hol érinti a történet az indiai ITsok amerikai munkavállalását?
  • nkmedve
    #1
    Érdekes lesz majd amikor a gazdaság vissza kezd esni Trump ilyen intézkedései miatt. Az IT szektort szépen le lehet amortizálni a vizumok szigoritásával, azt pedig nem fogja ellensúlyozni néhány infrastruktúrális befektetésből származó munkahely.

    Szép dolog, hogy nem alkalmazunk külföldieket, csak a Trump-szavazó kétkezi munkásból nem lesz pikk-pakk programozó. Ha az IT és szolgáltatások helyett újra a robotmunka lesz a gazdaság motorja, akkor az USA rövidesen elbúcsúzhat a gazdasági nagyhatalom mivoltától.