381
Nioh
  • AntiHero
    #1



    A Nioh fejlesztése 2004-ben kezdődött, és rengetegszer újrakezdték, mert nem voltak megelégedve az eredménnyel. De a Team Ninja most végre befejezte a játékot. A PS4 exkluzív játék, Február 8.-án, világszerte megjelenik.





    Utoljára szerkesztette: AntiHero, 2017.02.03. 00:04:36
  • Seth
    #2
    Day 1 (vagy -2,majd meglátjuk :D)
    Remélem a 3 demó csak ízelítő volt és kb 5x annyi pálya lesz benne, nem akarom,hogy hozzávágjanak még 2-3 db-ot aztán backtrackelj különféle küldik alkalmával ugyanazokra
  • AntiHero
    #3
    Előrendelve :D

    22 bossrol tudom eddig.
    Negativumnak meg maxt azt irják, hogy a pályákon sok az ismetledő/hasonlo épület/díszlet.
  • Seth
    #4
    Megjött,ááá

  • AntiHero
    #5
    Még hamar :o
  • darkSectorxxx #6
    Te szemét! :D

    /ja és mellesleg grat hozzá, használd egészséggel....:D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.02.04. 17:32:56
  • Seth
    #7
    Na, pár óra után azt hiszem nagyon tetszik :D
    Első pályát nem lövöm le, enyhén DS1 érzésem volt az elején :) A 2. a demós,partra szállunkos, majd a 3. a szintén demós barlangos.A térképen ha minden jelölt pont bejárható,akkor lesz még minimum 10. Egyelőre itt tartok, megyek mint kés a vajba, nagyon sokat segített a demók alatt szerzett tapasztalat :D
    A 2. pályát 2x csináltam meg, adott egy side mission-t miután a főküldit ott teljesítettem. Ellenfelek,itemek máshol vannak, nem teljes pályaszakasz elérhető, le vannak zárva az utak, szóval ez ilyen kis miniküldetés volt, de nagyon jó. És ez nem a twilight küldi,az még nem nyílt meg erre a pályára. A loot meg tiszta diablo, tobzódni fogunk fegyverekben,amit aztán eladhatunk, lebonthatunk alkotóelemekre a kovácsnál. Később gondolom majd extrém erős fegyókat gyárthatunk (ami el is kél, egyik twilight küldi 142-es szintre van belőve,még nem mertem elkezdeni :D )

    Utoljára szerkesztette: Seth, 2017.02.04. 18:05:22
  • darkSectorxxx #8
    Viszon a 12 pályából ha 2 a demoban volt, az elég nagy szégyen lenne. Az kevés.
  • Bandicoot
    #9


    Grat,én totál eltoltam mindent betegállomány miatt, csak a Horizon 3 és az Andromeda lesz egy ideig...
    De ezt mindenképp pótlom.:(
  • Bandicoot
    #10
    A demóban 1 pályával 4-5 órát lazán elvolt az ember...
    10-12x 4-5 óra az minden csak nem kevés és nem szégyen.
  • AntiHero
    #11
    70 óra körülire mondják a játékot.
  • Bandicoot
    #12

    Teljesen korrekt.
  • darkSectorxxx #13
    Ja mert annyival többet halunk meg. :D
    Akkor nekem lesz vagy 700. :D
  • Seth
    #14
    :D

  • darkSectorxxx #15
    NioH



  • AntiHero
    #16
    Danke :D
    Megy az előtőltés.
  • darkSectorxxx #17
    Fasza. :)
  • Gabe18
    #18
    Érdekes. Az utolsó demót kipróbáltam, az valahogy nem jött be. Kicsit olyan "összeerőszakolt-nak" (vagy hogy mondjam) tűnt az egész. Nem éreztem olyan letisztultnak mint akármelyik DS, vagy a Bloodborne. De most elolvastam a IGN tesztjét, és teljesen megjött hozzá a kedvem.
    Nem bírom én ezt már, még a Bloodborne-ban is benne vagyok, a DS2-t is végig kéne vinni még egyszer most már lefordítva. Aztán még ebbe is vágjak bele? Ennyire már lehet nem vagyok "hardcore"...
  • Seth
    #19
  • Ulthane
    #22
    Várjunk-várjunk, te azt mondtad a demó alapján, hogy nem veszed meg ezt a játékot, mert neked nem tetszik, nem jön be a hangulata, frusztrál és társai. Akkor most mi van?
  • AntiHero
    #23
    Én vettem meg. Ezen osztozik mert közös profil.
  • darkSectorxxx #24
    Megveheted, az árát megéri. :)
  • darkSectorxxx #25
    Hát mondtam Antinak, hogy 2 játék legyen, én a Horizon-t mindenképpen, a NioH meg a Resi7 köszt emésztette a dilemma. :)

    Aztán meghozta a jó döntést. :D

    De nem mondom azt, hogy a Horizon nem fog előnyt élvezni majd. Bár addig van még 2 hét. :)

    Érdekes játék 3 óra alatt.
    összetettebb mint a bb vagy das3, de nem biztos hogy lecserélném ha választani kellett volna.
  • Ulthane
    #26
    Én nem szeretem, ha egy játék túl van bonyolítva, túl összetett menü, millió item és társai, Nincs türelmem kibogozni. Lehet, hogy egyszer rámegyek erre a Niohra nagyon olcsón, de az biztos, hogy hangulatban mérföldekre van a dasoktól.
  • darkSectorxxx #27
    Haladtál ma már, vagy még ugyanott tartasz? :)

    Amúgy te hogy látod, vagyis neked hogy megy hamar kézreállt az irányítás, vagy te is tanulgatod még.
    Vagyis van amikor félrenyomsz, vagy már megy magabiztosan?
  • AntiHero
    #28
    Ráéreztem viszonylag...bár ez a boss mindenütt kicsit kiakaszt. :D Alig megyek a pályán egy kicsit ...már boss. :D

    Amúgy már 4. bossnál tartok. Vagy 1 órányira a 3. bosstol.
    Utoljára szerkesztette: AntiHero, 2017.02.09. 09:55:54
  • darkSectorxxx #29
    Hát azt aláírom, hogy ez sötétebb, nyomasztóbb, de hiába mondták nekem hogy olyan nyomasztó, mint a bb, nekem másképpen jön le, ez nekem sokkal inkább nyomasztóbb.

    BB-ben mentem előre pikk-pakk, csak volt egy ilyen fura hangulata.

    De itt ilyen tekintélyt parancsolò, tipikus japó stílus, a beteg szörnyekkel.
    Talán nehéz megfogalmazni, de itt a nagy része nem ormotlan béldarab, hanem emberi formák, fegyverekkel, szerintem itt sokkal súlyosabb a vizuális hatás mint a bb-ben.

    Ez nem negatív vagy pozitív tekintetben kell érteni, hanem csak ilyen az atmoszféra, ez szerintem egyben vonzó is, meg ugyanakkor a szőr feláll az ember hátán, mikor ott sompolyogsz a sötét, esős pályákon. Persze lesznek világos részek is, csak a nagy része gondolom ilyen lesz.
  • darkSectorxxx #30
    Nem baj ez, mivel én eddig is a bossok miatt játszottam ezekkel, szóval ez nekem csak öröm. :)

    Csak fejbe megjegyezni lesz kemény.

    Bár attól félek, hogy a mennyiség azt eredményezi, hogy egyediségben lesz visszamaradás.
    Pl teszem azt lesz olyan hogy szamuráj kék, ballra kombózik 3at, utána piroa szamuráj, aki ugyanúgy kardal harcol, csak másféleképpen üt.

    De ez majd kiderül persze később.
    Csak remélem nem lesz igazam. :)
  • AntiHero
    #31
    Ami boss eddig volt az mind más. De teljesen más.

    Jó mondjuk 4 bossból nem nehéz különbözőt csinálni. xD
  • darkSectorxxx #32
    Amúgy nem kell annyira megijjedni, a bonyolult része olyan mint a das-ban, nem kötelező alkalmazni őket, ha csak a standard dolgokat használod akkor is tudsz haladni. :)

    Amúgy ha bonyolítás, ezt a KI-t nem tudom megérteni, az R1-ezést, amúgy is a harcban elkél az odafigyelés, és akkor még az R1-el szórakozni, nekem ez még így 3 óra után se megy.
    Persze nem kötelező ugye.

    De 2 dolog szokott történni:

    1., Nem tudom időbe megnyomni, mert a harc közben a kezem áthelyezésével tudok áttérni a sima gombokról, a negyzet, az x, az első ravaszokra.
    Az nem megy, hogy a 3-at kényelmesen egy kézállással elérjem.

    2., A harc hevében egyeltalán eszembe sem jut.

    De ugyanez van részemről a stílusváltással.
    Tartsam lenyomva az R1-et vagy melyiket, és háromszö, vagy x vagy négyzet.
    Atyaég, ezt nemhogy harc közben nehezemre esik, de alap nyugalmiban is rossz használni.

    Bár hálisten egyelőre nincs szükségem rá.
    Vagy csak még nem látom a fontosságát.

    Ezekre gondoltam mikor az irányításra írtam, hogy nekem sok halál lesz mire beletanulok, ebbe tuti lassabban fogok haladni mint amúgy illene a tapasztalat alapján. :)
  • darkSectorxxx #33
    Na ez jó hír. :)
  • darkSectorxxx #34
    Ni-oH - Part 2
  • darkSectorxxx #35
    Na eddig elég türhetően megy a dolog. :D
  • Tatyla
    #36
    Sajnos még nekem nincs meg mert ezt egyedül kell megvegyem de pár hónap szerintem és le is esik az ára nem kicsit, mivel rétegjáték
  • Ulthane
    #37
    pillanatok múlva ez a játék 10 ezer forintért fog keringeni a neten.
  • Tatyla
    #38
    Digitálisan szeretném mint minden mást a 10 még sok
  • Ulthane
    #39
    Akkor legalább karácsonyig várhatsz vele, addig biztos nem lesz 6 ezer forint.
  • darkSectorxxx #40
    Hát én úgy látom, hogy ez annyira azért nem lesz rétegjáték, eddig egyeltalán nem nehéz.
    Kapni fog leárazást, de azt max a sok eladás után. Kb 2 hónapon bellül jön egy apró engedmény, 6-7 hónap simán fogják az árát majd, mire kap 40-50%-ot.

    Valóban most odatették magukat a fejlesztéskor. Ps4 exclusive, ebből nem lesz nagy áresés rövid idő alatt, hacsak nem robbantanak a kasszáknál hirtelen.

    Én így tippelem.
  • Ulthane
    #41
    Én is.

    A neten hamarabb hozzájut, olcsóbban. Nem értem, miért kell digitálisan? Még el is adhatja utólag, ha megunta, vagy mégse tetszik, azaz, anyagilag duplán jól jár.
  • darkSectorxxx #42
    Karácsonykor se hiszem. Ez sok ideig majd, ilyen féláron kb.
    A csapat szerintem kisajtól majd mindent ebből, ha már összehozták egyszer, és már most tuti, hogy ennek lesz még több része.