425
  • RatBaG #244
    valaki világosítson már fel pls, most akkor az összes pálya random generált, hiába van ilyen-olyan nevük is?
    én a rallyval nem játszottam, ott fix szakaszok voltak?
    nekem egyelőre csak a pályák nem jönnek be. megkülönböztetni se tudom őket, van 4-5 fajta jobbos-balos kanyar, erdőben vagy nyílt terepen, aztán ezt dobálja be végig, nagy ritkán egy hajtű, vagy farakás a szélén.
    a helyszínek is száma is gáz, de ami van, az is unalmas. például usa-tól azt várnám, hogy kb olyan legyen, mint a dirt 3-ban. sehol egy tópart, egy kereszteződés, egy rövid aszfaltos szakasz a városon át, bánya, stb, csak megyünk a murván a barna erdőben végig. ausztrália kb ugyanez.
    hol van finnország? a rallyban volt, nem érterm, hogy adhatnak ki anélkül egy játékot. remélem a korábbi helyszíneket hamar kiadják majd ehhez is, persze majd csengethetünk a dlc-ért...
  • GPx8
    #245
    Igen a rally pályák generáltak. Tényleg kissé ingerszegények.
    A DR-ben fix szakaszok voltak.
  • RepeszElek
    #246
    szerintem neked a rally-t kellett volna megvenni, de még nem késő.
    Én is felvátva játszom most egyik aztán rögtön utána a másik így van elég pálya meg jó nagy tartalom:)
  • RatBaG #247
    humble monthly-ból megvan, de nem aktiváltam. kb egy hónappal a 4. megjelenése előtt már nem akartam időt ölni bele. korábban meg kicsit visszatartott az, hogy mindenhonnan az folyt, hogy mennyire hc szim, de az olvasottakból úgy tűnik, hogy azért el lehettem volna rallyban is gamepad-el. :(
  • Totti5
    #248
  • RepeszElek
    #249
    Jah hát gamepadel lehet hogy más a téma én kormánnyal nyomom
  • RatBaG #250
    a rallycrossos kocsiknál mit kéne állítani, hogy fékezéskor ne álljanak egyből keresztbe?
    multiban próbáltam a lanciat meg azt az egyenfiestát, de mindkettővel lehetetlenség volt fékezni-bekanyarodni. láttam, hogy pl az egyik rollbar full soft, meg camber negatív, de azt hittem az alap tuning azért nincs így elbaszva, aztán elsőre nem piszkáltam.
  • RepeszElek
    #251
    Passz, valóbam gyorsan reagál a fékre, de én hamar ráéreztem, nekem egy fanatec pedálom van te meg gamepadal tolod lehet megint ez a gond.
    Sim módban játszól?
    A sim mód kormányra van kalibrálva szerintem.
  • RatBaG #252
    igen, sim.
    eddig folyton alulkormányozottságra panaszkodott mindenki, meg a fejlesztők is mondták, minél neutrálisabbra akarták belőni az alap setupokat, aztán kicsit meglepődtem az első féktávon. muszáj leszek áttolni pár beállítást a másik végletre. :)
  • Nyiri
    #253
    Nekem a Lancer EVO ugyanez. Pici fék és azonnal áll keresztbe. Előrébb tettem a brake balance-t, de nem hiszem hogy így kéne működnie. Én is szim és kormány módban nyomom.
  • bmwcrash
    #254
    Hát ez eddig igen csak csalódás. Amit már mások is írnak a féktávon keresztbe állásról nagyon igaz, és elég idegesítő. Meg nekem valahogy a kormányzás se az igazi G27-tel sim módban, pedig ugyanazokat a beállításokat használom mint a Rally-ban. Vagy lehet pont ez a baj?
  • Alexease
    #255
    Valszeg fun-ra es segitsegekre allitottak be, minden fekre keresztbe alljon, a "gep megfogja", aztan pocogtetessel latvanyosan lehet keresztbe csuszni. Sajnos ha valami alapbol script alapokon van, nehez megoldani hogy mindenkinek jo legyen.

    A kormanyzas/FFB hasonlo. Effektezett "fos", nem sok koze van az autohoz, es ilyen beallitasokkal megrosszabb mint a DR:/
  • GPx8
    #256
    Effektezés ide vagy oda, azért a DR nem olyan rossz, főleg, hogy nincs nála jobb jelenleg a piacon.
    Én elfogadnám, hogy a D4 "banános" konzol játék, csakhogy nem ezt ígérték! Ezért vagyok csalódott.
  • bmwcrash
    #257
    Pontosan. Úgy volt, hogy a sim része, ugyanolyan vagy még jobb lesz mint a DR volt.
  • Alexease
    #258
    A DR valoban nem olyan rossz, de ha lenne normalis kormany/FFB tamogatas, akkor meg toppos is lehetne. Azert is ugrottam bele az elejen, mert nagyon igergettek a tutit. A szimesebb korites resze jo is lett (pl. sokfele allitgatas, cockpit poziciok, FOV stb.), de sajnos a nagyon optimistan vart kormany/FFB-bol csak maszatolas lett:/ hasznalhato, de azert idegesito.

    A D4-re meg eleve erre keszultem. Varhato volt, hogy a DR "techdemo" utan a szelesebb kozonsegnek atalakitanak ezt azt, de megmaradnak az addig belepakolt dolgok is.

    Kar hogy meg egy Codies szintu ceg is keptelen normalisan megcsinalni valamit. Mint "jatek", jokat csinalnak, de szornyu, hogy nem tudnak elszakadni a gamepad-es gagyizastol:/

    Az F1-gyel is ez a gond, de azok annyira alacsonyak, merevek, minimal kormanyszoggel, gazos a dolog, de emesztheto.
  • RepeszElek
    #259
    Így van, és amit észrevettem az emberek bizalmát azzal hogy ezer éve ők csinálják a legjobbat ebben a katdgóriába és ez tény! úgy elnyerte a codmaster hogy ha hibázik is azt elfogúltsággal kezelik a kritikusok,
    Emlékszem a wrc grafikáját higy lehúzták, meg a pályákat is,na most a dirt4-ben ezek szerintem még rosszabbak is mégis csak annyit jegyeznek meg a tesztek során a game portálok hogy itt ott kicsit csúnyácska..
    Nah minegy azért jó ez a játék nem lehúzni akarom csak többet vártam tőlük..
  • Totti5
    #260
  • Alexease
    #260
    Hogy mennyire "csunyacska" az relativ. De Codies jatekelmenyben, koritesben, hasznalatban, altalaban latvanyban es hangulatban nagyon jo.
    Nekem az F1 is tetszik es meg ez a D4 is tetszene, az egyetlen az a franya kormany/FFB amivel nem tudok megbaratkozni:D A DR-nel felcsillant a remeny, de nem jott ossze;)
  • Gerileveri
    #261
    Marad a DR. Mondjuk emiatt vettem kormany+ules+VR kombot és nem bántam meg. Az RL autómat emiatt csak később tudom lecserelni :)
  • alma2
    #262
    Akinek elkerulte a figyelmet tegnap ota van proba verzio a wrc6-bol. Igy ki lehet probalni es lehet sztornyulkodni ezen.
    Erdemes a sss stage-ket is nezni, nagyon jok is vannak benne. Anglia osszehasonlitasnak meg tokeletes.
  • Totti5
    #263
    Ez nem hivatalos játék.... Semmin nem kell szörnyűlködni.
  • GPx8
    #264
    Virágbolti vagy hivatalos demo?
  • GPx8
    #265
    Én a DR-ben be tudtam állítani a kormányt, itt meg nem.
    Másik, hogy azt vettem észre, hogy minden autó motorja egyből felpörög a maximális fordulatra, még a gyengébb régi autók is.
  • bmwcrash
    #266
    Még ha normális fizika lenne alatta se mennék vele egy métert se amiatt az egészen botrányos navigátor miatt. Másrészt a fizika se egy hú de nagy szám.
  • alma2
    #267
    Viragbolti.

    Szoval egy metert sem mennel vele, vagyis egy metert sem mentel vele, de a fizika sem hude nagy szam.

    ertem...



  • bmwcrash
    #268
    Ki mondta, hogy nem mentem vele? Sajnos volt hozzá szerencsém. A DR-nek a közelébe sem ér. Semmilyen téren.
    Utoljára szerkesztette: bmwcrash, 2017.06.16. 10:47:26
  • RepeszElek
    #269
    Nekem még úgy ahogy tetszett volna is a wrc5 ha nem lenne az a fura kép remegése projektoron...
    Vibrál az egész valahogy, ez miért van?
    Képfrissítés? Nem elég neki a 60 hz?
  • alma2
    #270
    WRC5 != WRC6 eg es fold a ketto.
    Senki nem a dirt-tel hasonlitgatja, leszamitva azt, hogy sok helyen sokkal jobban nez ki annal is, es az aszfalton is sokkal izgibb menni vele, hanem a dirt 4 topikjaba vagyunk.
    Na de nekem aztan mindegy, nem kell kiprobalni meg ingyen se, itt mindenki beszel ossze-vissza, van ennel jobb dolgom is, mint vakok szemet felnyitni.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2017.06.16. 11:41:58
  • bmwcrash
    #271
    Tudtommal te kezdted ajánlgatni a WRC 6-ot a Dirt 4 topikjában.
    Meg csak elég menni vele pár méter valami murvás pályán és már kijön, hogy arcade. Az autó kb nem emelkedik el a földtől, csak a karosszéria mozog ide oda. Persze, hogy fényévekkel jobb a 6 mint akármelyik előző WRC mert mind borzalmas volt. Ami itt a Dirt 4 vs WRC 6 vitában a WRC felé dönthet, az az, hogy egyrészt olcsóbb, másrészt az arcade-ként volt hirdetve, ellenben a Dirt 4-el, ami úgy volt, hogy olyan lesz mint a DR.
  • RepeszElek
    #272
    Tegnap láttam az Auchanben a sebastien loeb rally-t poton 3990 forintért, olcsó szoftver felírattú polcon.
    Egy pillanatig el is gondolkodtam rajta, mert még sosem próbáltam ki de félrk 4 rongyot sem ér.
    Tudom hogy ez a dirt4 toppic és bocsánat de az tényleg olyan szar mint mondják?
  • bmwcrash
    #273
    Azzal én még nem játszottam, de nem is néz ki jól + Milestone játék, szóval sok reményt nem fűznék hozzá. Elég csak pár videót megnézni róla, hogy elmenjen az ember kedve tőle.
    Utoljára szerkesztette: bmwcrash, 2017.06.16. 12:50:20
  • RepeszElek
    #274
    A dirt 4 sem néz ki jól attól még a többi jó, viszont most nézem a wrc 7 egész komoly grafikával reklámozza magát.
  • bmwcrash
    #275
    De azért, ha megnézed a Dirt 4-ben az autók mozgása nem olyan rossz.
    A WRC 7 valóban jónak igérkezik, bár szerintem a végén megint nem lesz elég jó, de ne legyen igazam. Jót tenne mindenkinek ha nem csak 1 normális rally sim lenne a piacon.
  • alma2
    #276
    A loeb az botrany, de abbol is van probaverzio. Gyakorlatilag amikor a milestone elbukta a wrc nevet a 4 utan, utana jott ki azzal, szoval pont az a minoseg.

    Azert ajanlgattam itt a wrc6-ot, mert pont annyira szim mint a dirt 4, igy egy kategoriaban utaznak.
  • alma2
    #277
    ui: nem tudom hogyan vasarolsz, de normalisabb helyeken (nem steam) 1400 forintert versztegetik a kulcsot.
  • RepeszElek
    #278
    Ejha, szinte utánad dobják:)
    Csak azt néztem hogy az xbox store-on még mindig 12 ezer
  • Nyiri
    #279
    6 óra játék után azt kell mondjam hogy nagyon kevés dolgot bánok annyira mint ezt a Dirt4 vásárlását. Refund nincs persze. Szimulátor módban nyomom H váltóval, Fanatec kormány, pedál. Dirt Rallyban 40 órám van és nagyon szerettem. De ez a játék úgy ahogy van egy rakás szar.

    30 km/h száraz idő aszfalt, kurva jó gumik és az autó mintha jegen menne. Folyton keresztbe rakja magát és visszahozhatatlan 100% FF módban.

    Kormánnyal játszhatatlan. Vagy én vagyok a béna. Dirt Rallyban valahogy sikerült vezetni. Itt nem.
  • Alexease
    #280
    A DR meg emesztheto program a kezelesi problemaival egyutt, mert ugy ahogy jol ossze volt love. A D4 mar szelesebb kornek keszult, igy a kezeles gondokhoz adodott mukodes egyutt mar ragos falat. Nemnagyon biztam benne, igy meg sem proibaltam hivatalosan, maradtam a demonal:) De amennyit hasznaltam, meg a refund is mukodott volna;)

    A kezelesi gond olyan, annyit ront az elmenyen, mintha lenne egy szuper latvanyos, hangulatos lovoldozos fps jatek, de ugy mozogna az ember, mint a 30 eves Wolfenstein-ben (vizszintesen csuszik a foldon, nincs nezlodes, ugras sem gugolas):P
  • Totti5
    #281
    Pedig elég kezes, gyorsabban adja ki a rally élményét, élvezetesebb látványra, éreztre is mint eddig bármi amit próbáltam. Autó rettentő jól mozog és minden hatás nagyon eltalált, nagyon autentikus. Nem hardkór, de kellően nehéz, a hiba nem fér bele. Gyorsan menni nehéz, nagyon koncentrálni kell. Baromi élvezetes, kormánnyal.


  • RatBaG #282
    nekem eddig kb ötből háromszor tuti megfájdult a fejem, mikor játszottam másfél-két órát, annyira koncentrálok az itinerre, meg hogy ne dobjam el a kocsit.