7
  • alex1976
    #7
    Pont erre gondoltam. Szerintem is inkább csoda. A bibliában rengeteg van belőllük. Amit a tudomány Márt elért semmi sem mond ellent a tényeknek. Például "a föld kerek"," a semmi felett lebeg" ,"a nyúl kérődző állat". Stb. Ezt a mai tudomány fedezte csak fel. Lehet majd erre is les magyarázat és nem 4-perc a majdnem egy nap.
  • Montanosz
    #6
    1. okorban holdévben számoltak
    2. a tudositás igy szól: "... És megált a nap az égnek közepén és nem mozdult majdnem teljes egy napig..."

    Ez nem napfogyatkozás hanem csoda vagy akármi ha majd egy napig nem mozdul el nem egy napfogyatkozás
  • ostoros
    #5
    Kamu.
  • Caro
    #4
    A cikkben is leírják, hogy a jelenséghez kerestek utalást, és nem fordítva. Nekik volt egy napfogyatkozásuk, amihez kerestek egy egyező részletet (kis túlzással).
  • grobs
    #3
    Biztos, hogy az ókorban 16:30-kor nekiálltak egy csatának, főleg ha valóban 5 király egyesített seregéről van szó? "Kicsit" szkeptikus vagyok.
  • Akva
    #2
    Marhaság! Ha napfogyatkozásról lett volna szó, azt írták volna, hogy "elsötétült a nap" vagy ilyesmit. Főleg, hogy a napfogyatkozás jelenségét nagyon is jól ismerték.
  • Kara kán
    #1
    i.e. 1207. október 30 → Kr.e. 1207. október 30.