15
  • fszrtkvltzttni
    #15
    Az érdekes aki hálózatra csatlakozik
  • morguldae
    #14
    " Az előre feltelepített Trace Viewer például képernyőmentést készít minden egyes alkalommal, ha a felhasználó megnyit egy új szoftvert. Emellett feljegyzi a böngészési előzményeket és minden adat egy olyan adatbázisba kerül, amelyhez a felhasználó nem férhet hozzá. Így egyértelműen azonosítható, hogy ki és mikor milyen adatokat ért el vagy milyen szolgáltatásokat futtatott a tábla PC-ről."

    Na, már hogy? Ezek a gépek átlagos esetben sosem kapcsolódnak semmilyen hálózathoz! Kicsi Koreai nyomkodja otthon az asszonnyal magának, mindenféle hálózat nélkül. Hogy jutnának el róla az adatok meg, hogy mit nézett meg bárhová. Vagy minden emberhez kimegy Kim bácsi és kéri, hogy na muti csak a gépedet, hogy letöltsem róla az árulkodó adatokat miket is nézel meg futtatsz nap mint nap!... De amúgy felesleges is mindez, az Észak Koreaiak nem is akarnak mást nézni meg tenni azon kívül amit lehet nekik. Így nőnek fel egy irányított világban. Nekik mindez természetes!
    Utoljára szerkesztette: morguldae, 2017.01.03. 16:45:24
  • kvp
    #13
    Az eszakkoreai rendszer nyiltabban csinalja azt amit sok mas (pl. kinai) rendszer is. Amerikaval kapcsolatban leginkabb mostanaban az jon le, mintha az allam es a nagytokesek kezdenek teljesen elveszteni az iranyitast a tomeg felett. Eloszor megvalasztjak a legnagyobb politikai troll-t, majd meg szenne is egetik magukat, hogy minden orszag mindenfele ugynoke atjarohaznak hasznalja oket. Az usa-ban meg a sajat kulugyminiszteruket (Clintonne) se tudjak megfigyelni vagy lehallgatni es mindezt kepes volt meg el is titkolni a helyi szervezetek elol...
  • arty
    #12
    én akartam ugyanezt beírni :(((

    igaz, én iróniának szántam volna, pont a fajtád miatt .... :(((
  • Cat #11
    De, csinálják is, a DVD csempészet (pl. dél-koreai szappanoperákkal) is nagyon erős. Netet pl. az amerikai nagykövetség ad Phenjanban, de annak hatósugara marginális.
  • zola2000
    #10
    Nem lehetne ilyen 10 ezer forintos tableteket valahogy átlőni a határon, meg valami netet (pl wimax) ?
  • wraithLord
    #9
    Igaznak igaz, csak nem állított semmit. Az osztályteremben is mindent ellenőriznek. Vagy a vegyesboltban. Csak az a kérdés, hogy miért és hogyan.
  • CheapThrills
    #8
    Vigyázat, a tablet keresi howtokillKimJong.txt-t is!
  • syn7h37ic
    #7
    Ezzel akar észak Korea űrmeghódiccsa. Csak nehogy az erroristák kezébe kerüljön. És ott tényleg éheznek.
  • lammaer
    #6
    Azért nehogy már párhuzamot húzz a két ország és az ott zajló ellenőrzés közt (mind mélységében, mint céljában)...

    Sztem is elég Blikk szinvonalú komment volt.
  • masuda
    #5
    Lehet tagadni, lehet róla nem tudomást venni, de attól még igaz amit #1 írt.
  • Montanosz
    #4
    Már bocs de ez akkora klisé meg blődség hogy segítségért kiált :-D
  • DarkHorSe
    #3
    +1 okoskodo semmirekello magyar
  • Cat #2
    Nagyon beteg dolog ám egy diktatúra termékét így relativizálni. Mennyit fizetnek ezért?
  • Akva
    #1
    "Észak-Koreában mindent ellenőriznek"

    Észak-Amerikában is.